Son Konu

İlk dizi yıldızı bendim!

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Birincil dizi yıldızı bendim! Ilk dizi yıldızı benim demiş berna laçin bakın meleklerim açıklaması genişş genişş aşagıdailkdiziyildizibendim5c4e9af72dbbealt ​ 1548655345 1548655345 ilkdiziyildizibendim5c4e9af75b6f1ilkdiziyildizibendim5c4e9af75b6f1 http:w10gazetevatancompazarvatanimagesspacegif Verdana, Arial, Helvetica, sansserif Berna Laçin: İşin kaymağını ben yedim, 1548655345 1548655345 ilkdiziyildizibendim5c4e9af796ff2gifilkdiziyildizibendim5c4e9af796ff2gif ilkdiziyildizibendim5c4e9af796ff2gif şimdikiler ızdırabını çekiyor Helvetica,Verdana,Arial ​ Uzun zamandır dizilerde göremediğimiz Berna Laçin, üç sinema projesiyle bomba gibi geri dönüyor Birincil dizisini 19 yaşında çektiğini gösteren oyuncu, şimdiki dizileri ise çalışma şartlarının zorluğundan dolayı seçim etmiyor En yoğun çalıştığı dönem olan 2000’li yılları “Lale Devri olarak tanımlayan oyuncu, “Star muamelesi görürdük Diğer dizi olmadığından reyting kaygısı yoktu, yemeklerimizi de lüks restoranlardan yerdik Şu Anda ise setlere kaplarda yemek yemek geliyor ve kaldırım taşlarında yeniyor Bizim aldığımız paralar da yok diyor * Bu aralar neler yapıyorsunuz? Bu aralar en çok vaktimi kampanya yüzü olduğum Fairy markası alıyor Bir süredir dizi yapmıyorum, en son Eylül’de bir TV programı yapmıştım * Niçin yoksunuz dizilerde? Bu şartlarda dizi çekersem hiç yaşamamam lüzumlu Normal dizilerin süresi 45 dakika Ama dün (pazartesi akşamı) bir dizi vardı, ne dek sürdü biliyor musunuz? Tam 255 dakika Bu bahsettiğim şey bir sitcom Hakiki süresi 18 dakikadır bir sitcom’un bir de şu var, ırk bir şey yapalım, tutsun istiyorlar Çünkü “yırtmak diye bir şey var Benim böylece bir derdim de yok; 10 adet birinci gitmiş dizim var Riske girmek istemem * Sinema filmi var mı görünen? Evet, Ağustos’ta peşpeşe üç film çekeceğim İlki Bosna’da, adı “Bekle Beni Bir Sırp kadınını canlandıracağım Çalışmamı gerektiren bir rol, halim tavrım bambaşka olmalı Ali Şen FİLM HASTASI, bana danışmanlık yapıyor * Size bu konuda kim asistan olacak, bir koçunuz var mı? FB eski başkanı Ali Keyifli film hastasıdır ve Kosovalı’dır O bana Sırp filmleri yollayacak Bir anlamda danışmanlık yapıyor diyebilirim bunun dışında Handan İpekçi’nin çekeceği bir film daha var Daha topluluk kadrolu bir meslek, Nurgül Yeşilçay da var Hayatımda öncelikle anlayışsız bir kadını oynayacağım Üçüncü olarak Yavuz Bingöl’le Kerem Alışılmış 72 Koğuş’un filmini yapıyorlar Bana da teklif getirdiler Kahkaha atarak gezdiğimi sanıyorlar * Söylediğiniz gibi sizi hep gülümseyen, şeker kadın rollerinde gördük Jurnal hayatta bunun sıkıntısını yaşıyor musunuz? Evet Fiilen yüzde 90 olumluyum ama ben de insanım yani Fazla konuşkanımdır mesela fakat bazen hiçbir şey konuşmak istemiyorum Ama birisi geliyor, inatla konuşmak istiyor Daha Sonra da bozuluyor Mesela, evvelden Taksi diye çok eğlenceli bir program yapıyordum Taksiye bindim ve çok geç kalmıştım, stresliydim Bütün yol boyunca camdan dışarı baktım En son taksici arkasını döndü ve “Ama yani biz de seni bir şey sanırdık, şu arabama bindin, bir kahkaha bile atmadın dedi Adam benim kesintisiz kahkaha atarak gezdiğimi sanıyordu Birincil filmimi Kemal Sunal’la çekmiştim ben öyle tatlı bir insandı oysa, ama uzak somurtkan dururdu Niye olduğunu daha sonra anladım natürel 2000’li yıllar TV’LERİN “Lale Devriydi id * Şimdiki dizilere baktığımızda başroldeki kadın oyuncuların fazla genç olduğunu görüyoruz Nasıl değerlendiriyorsunuz bunu? Birincil dizimi çektiğimde 19 yaşındaydım ve başrol oynuyordum Ediz Hun’la oynamıştık, adı Gökkuşağı idi Hülya Avşar, Gülşen Bubikoğlu’nun da dizileri vardı ama onlar zaten sinemadan tanınıyordu Sıfırdan birincil diziyle başlayan, yıldız olan benim Onun için bu konuda en son şikayet edecek adam da benim * Gençlerin işi acilen rekabetten nedeniyle daha mı baskı? Evet, çünkü birincil çıktığımda benden başka kimse yoktu İşin kaymağını ben yedim, onlar hemen ızdırabını çekiyorlar Osman Seden, Türker İnanoğlu gibi Yeşilçam kültüründen gelen ahali starlık sistemini yaratmış oldukları için zaten sana otomatikman star olarak davranıyorlardı Örneğin, bizde çalışma saatleri böyle değildi Dizim kalkar mı korkusu yoktu, paramızı da evvelden alırdık Karavana yemeği yemezdik, eni konu restoranlardan “Ne istersiniz? diye sorulurdu Hemen kaplarda, kaldırım taşına getiriyorlar yemekleri “Lale Devriydi bizim zamanımız 2000’li yılların başlarında bizim aldığımız ücretlerin tavan yaptığı dönemlerdi Acilen o rakamlar da yok bundan böyle O zamanlara “Lale Devri diyoruz biz Bazen bir arkadaşıma soruyorum; “O yazlığı ne süre almıştın? diye Yanıt emin: Lale Devri’nde Şimdi borç harç bir konut şiddet alınıyor Erkek 45 yaşında ise yan kız mutlaka 22 oluyor, fantezi bu * Dizilere bakınca ne görüyorsunuz? TV’lerde şöyle bir tehlike var şu anda; bütün dizilerde yaşları düşürdüler, genç kızların yanlarında koca koca adamlar Tüm dizilerde yaşlı erkekler genç kadınlarla evleniyor Sıradan bir castmış gibi sunuluyor bu; erkek 45 yaşında ise yandaki kız mutlaka 22 oluyor Niye biliyor musunuz? Bence bu işi yapanların sevdiği bir şey bu, bir fantezi “Zaten bu erkeklere bu kadınlar uygun canım diyorlar * Kim diyor bunu, yapımcı mı? Sırf yapımcı yok, senarist de; genel Türk erkeği bakışı bu Genel görüntü bu yönde olduğu için de diziler de böyle yapılıyor Fakat yanılsama şu; dizileri yüzde 90 Türk kadını izliyor ve kadın bu durumdan nefret ediyor Aşkı Memnu niye bu değin seviliyor? “Bak işte genç bayan alırsan boynuzu takar dolaşırsın diyor bayan izleyici En önemlisi bayan hikâyesi yok, daima genç kızların hikâyeleri var ekranda Şehnaz Tango gelmiş geçmiş en iyi dizilerdendir Çünkü bayan kendini başroldeki karakterle özdeşleştiriyordu Hemen kimle özdeşlecek; 23’lük varlıklı, yaşlı adamla evlenmiş kızlarla mı? Bir eşya elde etmek için önce ona aşık olmalıyım * Evinizin dekorasyonunu çok sık değiştirir misiniz? Dekorasyonu kökten çoğu kez değiştirmem Bunun iki sebebi var; o kadar sokağa atacak param yok ve ben eşyalarıma maneviyat bağlanıyorum ve onlardan vazgeçmekten hoşlanmıyorum * Bir evde ne olmazsa olmaz? Turkuaz renk, avize, canlı çiçek, ahşabın sıcaklığı, antika birkaç parça mutlaka olmalı * Basit alışveriş yapar mısınız? Bir şeyi hemen gidip almam, böylece doğrudan doğruya olaya giremiyorum Önce flört dönemi geçirmem gerekiyor Örneğin, büfemin üzerindeki gaz lambalarını 10 yıl sonradan aldım; 10 yıl her tarafında boştu orası Sonra bir gün yandaki gaz lambalarını gördüm, aşık oldum ve aldım Bir şeyi ihtiyaç diye almam​​  

Üst Alt