Son Konu

Babasının İstismarına Uğradığını Söyleyen Melisa Döngel: 'Anneme Anlattım İnanmadı'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-703bb868aa8cca4e523866a51b6cffec06ba5a5c.jpg

Babası tarafından istismar edildiği argüman edilen oyuncu Melisa Döngel, "Annem inanmadı. 'Polise gitme babanı alırlar sonra bırakırlar olan sana olur, seni öldürür' diyordu" dedi.

Sabah'ın haberine nazaran; Döngel babası hakkında şikayetini 4 yıl evvel yapmıştı ancak maruz kaldığı cinsel istismar yıllar öncesine dayanıyordu. 

Döngel'in şikayeti üzerine babası A.D. gözaltına alındı. Kızının film ajansında oyuncu olarak çalışmak istediğini söyleyen A.D., "Gitmesini istemedim. Ajansa başladıktan sonra davranışlarında değişiklikler oldu. Neden hakkımda bu türlü bir suçlamada bulunduğuna mana veremiyorum. Ben kızımı seven bir babayım. Komşularım nasıl biri olduğumu bilir, istenirse sorulabilir" diyerek hakkındaki cinsel istismar suçlamasını reddetti. Tutuklanan A.D. hakkında "zincirleme olarak üst soyun çocuğa cinsel istismarı" hatasından dava açıldı.

Annesine söylemiş fakat inanmamış

Mahkemede de kendisini benzeri halde savunan A.D.'nin akabinde anne N.D.nin tabiri de çıktı. Eşiyle 19 yıldır evli olduğunu söyleyen Ukrayna vatandaşı anne N.D., "Kızım 2 yıl evvel bana babasının kendisine tacizde bulunduğunu söyledi lakin görmediğimden inanmadım. Bir sabah kızımın yanında gördüm, ne yaptığını sorduğumda 'Para veriyordum' dedi. Şayet eşim yaptıysa ben de şikayetçiyim" dedi.

O devir 17 yaşında olan Döngel, yaşadığı olayı sayfalar dolusu tabirinde anlattı. Babasının şiddet de uyguladığını söyleyen Döngel, "Evde daima hengame gürültü olur. En kolayından bir suyun yeri değişse gelip tekme tokat döver bizi. Bir kezinde sadece arkadaşımla parka gittim diye kolumu kırdı. Endişemden hastanedeyken merdivende düştüm" dedi.

Maruz kaldığı cinsel istismarı annesine anlattığını söyleyen oyuncu, "Annem inanmadı. 'Polise gitme babanı alırlar sonra bırakırlar olan sana olur, seni öldürür' diyordu. Annem ve babam gözümün önünde evcilik oynamaya devam etti" diye konuştu.Kendisinin babası için para kaynağı olduğunu ve oyunculuk yaptığını anlatan Döngel, "Evde durmamak için daima çalışıyordum. Maruz kaldığım istismarı yalnızca anneme değil arkadaşlarıma da anlattım. Birinci cinsel tacizime de Lise 1'de maruz kaldım" dedi.

"Kendimi öldürmeye kalktım"

"Babam daima oyunculuğumu bitirmekle, okuldan almakla tehdit ettiği için bir şey diyemiyordum" diyen Döngel, "Kendimi öldürmeye bile kalktım. Kaç sefer hastaneye kaldırıldım hatırlamıyorum. Sonra pişman oldum 'Neden kendime bunu yaptım' dedim. Lakin mani olamıyordum" ifadelerini kullandı. Annesinin kelamları yüzünden de şikayet etmeye çekindiğini aktaran Döngel, şöyle dedi:

"Artık tahammül edecek sabrım kalmadı. Ben artık dik durmaktan sıkıldım. Bir şey olmamış üzere yaşamaktan çok yoruldum. Çok bunaldım. Kendimi 30 yaşında üzere hissediyorum. Çocukluğumu yaşayamadım hiç. Arkadaşlarım parkta oynarken ben, 'Bu adamdan nasıl kurtulurum' diyordum. Daima gitmek istedim, kardeşimi düşündüm. Bu saatten sonra nasıl anne olacağım? Nasıl evleneceğim? Bir gün kızım olursa babasıyla nasıl konutta bırakırım?."

15 yıl mahpus cezası

Davada bir de şahitler dinlendi. A.D.'nin akrabaları Döngel'i palavra söylediğini savundu. Lakin belgeye Döngel'in majör depresyon ve travma sonrası gerilim bozukluğu yaşadığına dair rapor girdi. Raporda bu durumun cinsel istismar hareketleri ile oluşabilecek nitelikte olduğu kaydedildi. Tüm kanıtların akabinde ardından mahkeme, sanığın sözünün kabahatten kurtulmaya yönelik olduğunu ve prestij edilmediğini söyledi. Melisa Döngel'in tüm evrelerde olayı birbirine uygunluk arz edecek halde ısrarlı ve samimi anlattığını kaydederek A.D.'nin 15 yıl hapsine hükmetti.

Dava 2017 yılında karara bağlandı. İstinaf mahkemesi cezayı onarken belge şu an Yargıtay'da bulunuyor.

Üst Alt