Son Konu

Ripple CEO’su, Şirketin Tuttuğu XRP’leri Yakma Fikrine Açık

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
5855.jpg

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Thinking Crypto’nun yakın zamanda yaptığı bir röportajda, şirketin “escrow” cüzdanında tutulan XRP token’larını yakma konusunda yeni fikirlere “açık” olduğunu söyledi:

“XRP ekosistemi için iyi olan yeni fikirlere her zaman açığım ve ilgileniyorum. Hiçbir şeyi göz ardı etmiyorum.”

Garlinghouse, Ripple için yapılan “XRP’yi dump’lama” suçlamalarına “mantıksız” diyerek cevap verdi:

“47,8 milyar XRP (65,4 milyar dolar) şu anda Ripple’ın emanet (escrow) cüzdanına kilitlenmiş durumda. Bu miktar, kripto para biriminin mevcut dolaşımdaki 45.4 milyar token arzından daha fazla.”

Aralık ayında, Ripple CTO’su David Schwartz, Ripple’ın XRPL doğrulayıcılarının ve topluluğun token’ların yakımını durdurmak için yapabileceği “hiçbir şey” olmayacağını tweetlemişti.

Ripple CEO’sunun değindiği diğer önemli noktalar

XRP’nin merkezi olma durumu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple aleyhine açılan davada vurgulanmıştı.

Dava, elbette en son gerçekleştirilen Garlinghouse röportajının ana konusuydu. Ripple’ın CEO’su, XRP topluluğunun davaya müdahale etmek için devam eden çabasını tanırken, SEC’nin yaptırım eylemindeki çıkar çatışmasıyla ilgili anlatıyı aldı:

“Bilmiyorum. Aslında o kadar da komplo teorisyeni değilim. Kesinlikle, Jay Clayton’ın ve Bill Hinman’ın o zamandan beri verdiği kararlar harika görünmüyor. Simpson Thatcher’ın Ethereum Enterprise Alliance’ın bir üyesi olması ve Thatcher tarafından ödeme alıyor olması … Biliyorsunuz, işler iyi görünmüyor.”

Garlinghouse ayrıca dijital varlık yöneticisi Grayscale’i eleştirdi. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Grayscale Investments, Ripple’ın XRP’sini Digital Large Cap Fund’ından çıkarıp Chainlink’i (LINK) eklemişti. Bu konu hakkında Garlinghouse, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Chainlink için netlik mevcut değil.”

Üst Alt