Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Aşkın Sağlığa Faydaları

Aşkın Sağlığa Faydaları

Aşkın Sağlığa Faydaları

Aşk bir heyecandır. Madem aşk heyecandır, denilebilir ki kan dolaşımını hızlandıran bir duygudur. İşte yazımızda aşkın sağlığımıza faydası anlatılırken hem anatomik hem de ruhsal faydalarından bahsetmeye çalışacağız.

Aşk Kalbi Desteler ve Güçlendirir

Aşk kalbi destekler ve güçlendirir. Aşkın iksiri ile hızla çarpmaya başlayan kalp sayesinde dolaşım hızlanır. Beyin ve organlar oksijen ve kana doyarlar. Vücut tepeden tırnağa yenilenmek için fırsat bulur. Vücutta bağışıklık sistemini güçlendiren hormonların seviyesi hızla artar. Âşık insan sürekli heyecan içinde ve hareketlidir. Bu fazla yağlarından kurtulması sağlar. Âşıklar fazla uyumaz ve sevgilisini düşünürler. Bu nedenle dolaşım hızı had seviyeye çıktığından cinsel güçleri artar.

Aşk İnsana Manik Bir Dönemi Yaşatır

Aşk ruhsal olarak kişiye manik bir dönemi yaşatır. Âşıkların hayatları rengârenk ve tozpembedir. Heyecanlarını sürekli dışa vururlar. Âşık insanların sosyal hayatları değişime uğrar. Ortamları farklılık gösterir. Yerinde duramaz ve fazlaca gezerler Bu sürekli gezgin halleriyle sürekli yenilenir ve değişirler. Âşıkların özellikle giyimleri çok dikkat çekicidir.  Sıradan şeyleri giymeyi sevmez, sürekli yeni şeyler denerler.

Aşk İnsanı Ruhen Hazzın Doruklarına Çıkarır

Aşk insanı ruhen hazzın doruklarına çıkarır. Ruhen kendini iyi hisseden kişinin moral motivasyon avantajıyla üstesinden gelemeyeceği şey yok gibidir. Âşık insanlar öğrenmeye ve değişmeye açtırlar. Uyum sağlayamayacakları pek az ortam vardır. Gittikleri her yerde bir nevi iki kişidirler. Bu açıdan manen çok güçlüdürler. Maddi ve manevi kazanımları ve hayata karşı dirençleri had safhadadır.

Çoğu insan aşkı tanımamış belki aşk yolunda geçmemiştir. Hem bazı insanlar âşık olabilmek için neredeyse her şeylerini verebilecek boyuttadırlar. Aşkın o leziz tadını alan insanoğlunun aşkı elbette aramaması mümkün değildir. Bu aşkı bilenler çok iyi anlar.

Aşk karşılıklı olduğunda bir o kadar güçlü duygular ortaya çıkarır. Kişi belki kendini tanıyamaz olur. Âşıkların pervasız olmalarının yanında ve bir o kadar kendine güvenleri artar. Sevgilisinden başkasının pek görüşlerine itibar etmezler. Aklı beş karış havada tutan ve ayakları yere basmayan âşıkların kararsızlıkları ortadan kalkar. Hiçbir değişiklik onlara anormal ve uçuk gelmez. Etraflarındaki gelişmelerin sadece ilişkilerine bakan yönüne değer verirler.

Aşk Bir Değişimdir

Aşk, bir değişimdir. Aşkın boyası öğle güçlüdür ki, bir insan âşık olduğunda hiç tanımadığınız bir kimliğe bürünebilir. Aşkın şekle sokmayacağı hiçbir insan yoktur. Hem aşkın insana yaptıramayacağı şey yoktur. Aşk insanı gözü kara yapar. Âşık yorgunluk bilmez ve sürekli canlılık içinde hayata tutunur.

Aşkı anlatmak zor yaşamak farklıdır. Aşk kelimelerin sırtlanıp ifade edebileceği bir duygu değildir. Yeri kalptir. Yer ve gök aşk uğruna yaratılmıştır. Bir kutsal değer olarak aşkı bilmek gerekir. Aşkı insanlar kırılgan ve duygusal olurlar. Fikirleri sabittir. Gözleri sevgililerinden başkasını görmez. Onun için yapmayacakları şey yoktur.

Aşkın insana kattıklarıyla değişime uğrayan talihli kişilerden olmanız dileğiyle iyi günler dileriz.
Aşkınız da muhabbetiniz de bol olsun efendim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.