Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Bayanların Pilates Yapmalarını Sağlayacak Nedenler

Bayanların Pilates Yapmalarını Sağlayacak Nedenler

Bayanların Pilates Yapmalarını Sağlayacak Nedenler

Günümüzün en çok tercih edilen sporlarından biri pilatestir. Büyük bir top eşliğinde, özel hareketler ile yapılan bu spor, özellikle vücut şekillenmesi açısından çok önemlidir. Genellikle bayanların tercih ettiği bu sporun, zayıflamanın yanında pek çok faydası daha bulunmaktadır. Bayanların pilates yapmasını sağlayacak nedenleri şöyle sıralamak mümkündür;

Pilates yapma nedenleri nelerdir;

  • Vücudunuzu tanımak için;

İnsanların çok büyük bir kısmı vücutlarını pek tanıyamamaktadır. Nasıl duracaklarını ve nasıl hareket edeceklerini bilemezler. Pilates yapan kişiler vücutlarının farkına varmaktadır ve duruş bozukluğu yaşayan kişilerin bu rahatsızlıkları azalmaktadır. Vücudumuzun ne kadar çok farkına varırsak, yaşam kalitemiz o kadar artar.

  • Sağlıklı ve fit vücutlara sahip olmak için;

Bu spor sayesinde yapılan egzersizleri düzenli ve disiplinli bir şekilde uygulayan kişiler, daha sağlıklı ve daha sıkı bir vücuda sahip olmaktadır. Bunun olması içinse haftada en az 3 gün pilates yapılması yeterli olacaktır.

  • Vücudumuzun yağ oranını dengelemek için;

Düzenli bir şekilde yapılan pilates egzersizleri, kaslarımızın daha zinde hale gelmesine yardımcı olurken, yağ oranını da düşürmektedir. Beslenme uzmanı yardımıyla elde edilecek beslenme programı ve pilates egzersizleri ile vücudunuzdaki yağ oranını dengeleyebilir, hatta düşürebilirsiniz.

  • Karın kaslarını sıkılaştırmak için;

Pilatesin amacı derinlerdeki kasları çalıştırmak olduğu için karın ve kalça kaslarının daha çok ve daha düzenli çalışmasını sağlamaktadır.

  • Sağlıklı nefes alabilmek için;

Bu spor aynı zamanda, sağlıklı nefes egzersizleri yapmanızı sağlamaktadır. Nefes doğru kullanıldığı zaman, kasların daha fazla kasılmasını sağlar. Düzenli nefes egzersizleri ile hem kaslarınızı doğru bir şekilde çalıştırabilir hem de hayat kalitenizi arttırarak daha az yorulmanızı sağlayabilirsiniz.

  • Yaşlılık dönemine sağlıklı girmek için;

Orta yaş ve üzeri dönemlerde daha sık olarak görülen eklem ve kas ağrıları riskini azaltan pilates, fiziksel değişimi de olumlu yönde etkileyerek, vücut yaşınızı daha genç göstermektedir.

  • Sağlıklı ve düzenli kilo verebilmek için;

Bayanların en büyük problemlerinden olan kilo verme, platesin sayesinde gerçekleştirilebilir. Bu sporun en önemli özelliği ise tüm vücudunuzdan eşit oranda kilo verebilmenizdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.