Bilgilihocam

Bebekleri sık öpmenin zararları

Bebekleri sık öpmenin zararları
  • SAĞLIK
  • 21 Nisan 2018
  • 110 KEZ OKUNDU

Bebekleri öpmenin zararları, bebekleri sık sık öpmek ve bebekleri çok öpmenin zararları nelerdir yeni doğan bebeklerin sağlığını etkileyen bu şart hakkında merak edilenler sagliksiteniz.com’da! Bebekleri çoğu kez ne dek keza…

Bebekleri öpmenin zararları, bebekleri sıkça öpmek ve bebekleri fazla öpmenin zararları nelerdir yeni doğan bebeklerin sağlığını etkileyen bu koşul hakkında merak edilenler sagliksiteniz.com’da!

bebekleri-opmenin-zararlari

Bebekleri sık sık ne kadar hem öpen kişiyi keza de öpülen bebeği mutlu etse de, bazı durumlarda bebeklerin rahatsızlık kapmasına, bir takım şikayetler ile karşılaşmasına niçin olabiliyor. Bir sevgi göstergesi olan öpmek, ruh gelişimine büyük ölçüde avantaj sağlamaktadır. Peki, bebekleri çoğu kez öpmenin zararları nelerdir?

Bebekleri öpüp koklarken uyarı edilmesi gereken hususlar başında bebekler ile ağız temasından muhakkak kaçınılması geliyor. Bebekleri ağızdan öpmek onlar için fazla sakıncalıdır. Çünkü hemen şimdi savunma sistemleri yeterince gelişmediği için mikrop kapmaya çok meyillidirler. Birincil 3 ay her tarafında mümkün epeyce bebekler ile ağız ve tükürük temasından kaçınmalısınız. 3 aydan daha sonra ise buse biçiminde öpmek bebeklere hasar vermez.

Bebeklerinizi kuşkusuz öpmelisiniz.Ancak aşırıya kaçmadan ve hijyen kurallarına dikkat ederek. Çünkü bebekleri öpmek sevgi bağlarının güçlenmesini sağlar, ruh sağlığın katkıda bulunur. Bebekleri çok artı öpmenin zararlarından bir parça başına de bebeklerin enfeksiyon kapmasıdır.

Bebekleri hasta olan şahısların öpmesi sakıncalıdır. Aksi durumda rahatsızlık yapıcı mikroplar bebeklere de geçer, yetişkinler için hafif olan şikayetler bebeklerde öldürücü sonuçlar doğurabilir. Sigara içen kişilerin de bebekleri öpmesi dürüst değildir. Bebekler sigara kokusunu alır ve bu koku ileride ruh sağlığına negatif etki yaratır. Alkollü olan kişilerinde kuşkusuz bebekleri öpmemesi gerekir.

Bebekleri sık öpmenin zararları

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. oğuz dedi ki:

    Selam herkese web sitesi ciddiyim dikkatimi çekti, teşekkürler

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.