Bilgilihocam

Bebeklerin hafızası nasıl gelişir?

Bebeklerin hafızası nasıl gelişir?
  • SAĞLIK
  • 21 Nisan 2018
  • 143 KEZ OKUNDU

Sağlıklı ve akıllı çocuklar geliştirmek için hafızanın kuvvetli olması son derece önemli olduğundan bebek hafızası nasıl gelişir, bebeklerin hafızalarını geliştirme yöntemleri ve çocukların hafızası nasıl gelişir sagliksiteniz.com’dan öğrenebilirsiniz. Yapılan bilimsel…

Sağlıklı ve akıllı çocuklar geliştirmek için hafızanın adaleli olması son derece önemli olduğundan bebek hafızası nasıl gelişir, bebeklerin hafızalarını geliştirme yöntemleri ve çocukların hafızası nasıl gelişir sagliksiteniz.com’dan öğrenebilirsiniz.

bebek-hafizasi-nasil-gelisir

Yapılan bilimsel incelemeler gösteriyor ancak, bebeklere yaklaşan mutlu yüzlerin ve duyduğu mutlu seslerin bebeklerin zihin gelişimlerinde manâlı rol oynuyor. Araştırmada bilim insanları bebekleri monitör karşısına oturtup onlara ayrıca mutlu hem de mutsuz yüzleri gösterdiler ve bebeklerin mutlu yüzleri çok iyi algıladıklarını gördüler. daha sonra ise bebeklere öbür şekiller, yüzler ve sesler gösterilip dinletildi.

Araştırma sonunda ise bebeklerin mutlu yüz ve sesten sonradan gördükleri şeyleri daha iyi hatırladıkları anlaşıldı. Mutlu yüz ve sesler bebeklerin hafızasında daimi oluyor. Bilim insanları olumlu etkinin bebeklerde uyarı sistemini daha fazla harekete geçirdiğini ve bu sayede hafızanın güçlendiğini vurguladı.

0-1 yaş aralığında olan bebeklerin zihin gelişimi çok hızlıdır. Çocukla mutlaka göz teması kurmalı, ona defalarca gülen ve hoş sözlerle yaklaşmalıyız. Bebekler için gözler ruhun aynasıdır. Emzirirken, oyun oynarken mutlaka göz teması kurmaya çalışın.

Bebeklerin hafızası nasıl gelişir?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.