Hamilelikte bebeklere zarar verebilen olumsuz durumları anne olacak adaylar için araştırdık. Hamilelikte ağlamak bebeğe zarar verir mi, aç kalmak, acı yemek, ateş, ani korku bebeğe zarar verir mi? Hamilelikte diş ağrısı, kulak ağrısı bebeğe zarar verir mi?
Bebekler anne karnına düştükleri andan itibaren annenin hissettiği her durumu hisseder. Bu yüzden annelerin bu dönemleri daha hassas geçer ve çevredekilerin de annelere daha ılımlı davranması gerekir. Sürekli ağlama moduna giren ve her şeyden etkilene annelerin bebekleri doğduklarında daha duygusal yapıda ya da daha duyarlı olabilir. Eğer bu duygusallıktan oluşan bir ağlama ise bebeğe bir zararı olmaz. Tabi fazlasına gerek yoktur. Fakat hamilelik süreçlerinde annenin sözlü ya da fiziki şiddet sonrası ağlaması vs. durumlar hem bebeğin düşme riski hem de doğduğunda daha farklı hastalıkların baş göstermesine neden olabilir.

Hamilelikte Aç Kalmak Bebeğe Zarar Verir Mi?​

Hamilelik dönemimizdeki beslenmemize daha fazla dikkat etmekte yarar vardır. Çünkü sadece kendiniz değil bebeğin gelişimi bu evrede çok önemlidir. Bebeklerinizin karnınıza düştüğü andan doğumuna kadar her hafta farklı vücut yapısı gelişir. Bu yüzden aylık olan meyve ve sebzeleri sağlıklı proteinleri bebeğinizi doyuruyormuş gibi tüketmelisiniz. İlk Üç ay gibi süreçlerde kusma vs. olsa da yine de yemeniz gerekir. Anne adaylarının bu süreçte aç kalmaması gerekir. Tabi tıka basa da doymak yerine daha hafif şekilde abartmadan hem bebeği hem de kendi midenizi rahatlatacak yiyecekler tercih ediniz.

Hamilelikte Acı Yemek Bebeğe Zarar Verir Mi?​

Hamilelik sürecinde zararlı bir madde kullanmadıkça bebeğe zarar gelmesi imkansız gibi bir durumdur. Acı yemek bebeğe zarar verir mi gibi sorular çok sorulur. Bebekler direkt annenin aldığı besinleri yemezler. İlk önce o besin bebeğin zarından geçmesi vs. bir takım aşamalardan geçerek sağlıklı şekilde oranları bebeğin midesine iner. Çok fazla aşırıya kaçmadan acı yenmesinde bir sıkıntı olmaz. Daha sonrasında mideniz yanabilir. Hamilelik evresinde mide yanması ve kusma gibi olaylar fazla olduğu için acı yenilmesi pek önerilmez.

Hamilelikte Ateş Bebeğe Zarar Verir Mi?​

Hamilelik dönemlerinde annenin şiddetli şekilde ateşinin çıkması bebeğinizi kaybetmenize kadar giden sonuçlar doğurabilir. Eğer ateş artışını kontrol edemiyorsanız en yakın doktora giderek tedavi altına almanız gerekir. Bebeğin beyin ve kas gelişimi annenin ateşi şiddetli şekilde tehlikeye atabilir.

Hamilelikte Ani Korku Bebeğe Zarar Verir Mi?​

Hamilelikte ani korku ve panikler bebeğin annelerin tansiyonlarının yükselmesinden ötürü düşmesine neden olabilir. Bu yüzden hamile bireyler fazla korku ve üzüntü olan yerlerde pek fazla durmadan yaşamlarını soyutlamaları gerekir. Çünkü tansiyonla beraber bebeğinizin düşmesine neden olabilirsiniz.

Hamilelikte Diş Ağrısı Bebeğe Zarar Verir Mi?​

Toplumda genel bir algı vardır. Hamilelik döneminde annenin dişi alınmaz ve bu yüzden ilaç kullanılmaz. Bu tamamen saçma bir hikayeden öteye geçemez. Çünkü hamileleri rahatsız eden bir durum varsa tıp buna daha sağlıklı bir müdahale ederek anne ve bebeğin daha rahat bir süreç geçirmesini sağlar. Tabi çok ciddi ağrı yoksa hamilelikten sonra ertelenmesi daha doğru olur.

Hamilelikte Kulak Ağrısı Bebeğe Zarar Verir Mi?​

Kulak ağrısının hamilelere bir sakınca yaratmayacak durumlardan biri olmaktadır. Hormonların hamilelikte etkilene bir takım durumları olmasından ötürü kulak ağrısının da bu süreçte norma olduğunu uzmanlar kendileri ağızdan söylerler. Eğer rahatsız edici bir kulak ağrısı yoksa kısa sürede geçecektir.