Cinsel problemler hem kadının hem de erkeğin hayatını olumsuz bir şekilde etkileyen psikolojik problemlerdir. Nane, nar, nescafe, nar suyu cinsel gücü artırır mı? Nebido, nohut suyu, osteocare, opti mens cinsel gücü artırır mı? Nane cinsel gücü azaltır mı? Cinsel gücü arttırdığı düşünülen besinler hakkında merak edilen soruları sizler için derleyip yanıt verdik.
Nane, oldukça kokulu ve yağ bakımından zengin bir bitkidir. Daha çok temmuz ve ağustos aylarında açan bu bitkinin 25 ila 30 çeşidi bulunmaktadır. Nane; kalsiyum, magnezyum, potasyum bakımından oldukça zengindir. Aynı zamanda A ve C vitamini açısından zengindir. Sperm kalitesini arttıran nane, cinsel isteği ve gücü de artırdığı düşünülmektedir.

Nar Cinsel Gücü Artırır Mı?

Nar ılıman iklimler yetişen ve içinde küçük çekirdekleri bulunan bir meyvedir. Tadı ekşi ya da tatlı olan bu meyve çok önemli bir antioksidan ve vitamin kaynağıdır. Narın testosteron oranını artırdığı ve afrodizyak etkisi yaptığı yapılan çalışmalarda görülmüştür. Bundan dolayı nar cinsel isteği ve gücü artırmaktadır.

Nescafe Cinsel Gücü Artırır Mı?

Nescafe, Nestle ve Cafe sözcüklerinin birleştirilmesiyle oluşan Nestle bir firmasına ait bir hazır kahve markasıdır. Nescafe 1938 yılında İsviçre’de kurulmuştur ve dünyanın birçok yerinde tanınmakta ve kullanılmaktadır. 2015 yılında Amerika’da bulunan Texas Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre günde 2 bardak kahve içen erkeklerin cinsel performansında önemli bir artış olduğu gözlemlenmiştir. Ayrıca düzenli olarak günde 2 bardak kahve içen erkeklerin diğer erkeklere göre %42 daha az ereksiyon problemi yaşadığı görülmüştür.

Nane Cinsel Gücü Azaltır Mı?

Kadınların tüylenme sorununa çözüm olarak bulunan nane çayının erkeklerde cinsel isteksizliğe sebep olabildiği uzmanlarca söylenmektedir. Prof. Dr. Mehmet Numan Tamer, yaşlı bir hastasının çok fazla nane çayı içmesinin ardından erkeklik hormonlarının ölmeye başladığını tespit ettiğini söylemiştir. Ayrıca nanenin içeriğinde bulunan mentolün libidoyu düşürdüğü düşünülmektedir.

Nar Suyu Cinsel Gücü Artırır Mı?

Nar suyu birçok doktor tarafından önerilmektedir. Nar suyunun, damar tıkanıklarına iyi geldiği ve kalp krizi riskini azalttığı söylenmiştir. Aynı zamanda nar suyu bir doğal viagradır. Nar suyunun ereksiyon problemlerine iyi geldiği ve cinsel gücü artırdığı düşünülmektedir.

Nebido Cinsel Gücü Artırır Mı?

Nebido, hormonları az salgılanan erkekler için kullanılan bir anabolik steroid ilacıdır. Yani kısaca direkt olarak bir testosterondur. Bu ilaç tabi ki de cinsel gücü artırmaktadır ancak bu ilacın doktor kontrolü altında olmadan kullanılması oldukça tehlikelidir.

Nohut Suyu Cinsel Gücü Artırır Mı?

Cinsel isteği artırdığı düşünülen besinlerden bir tanesi de nohut suyudur. Nohut suyu vücudumuz için oldukça faydalıyken aynı zamanda sperm sayısını artırdığı da düşünülmektedir. Nohut suyu cinsel gücü artırmaktadır.

Osteocare Cinsel Gücü Artırır Mı?

Ostocare; magnezyum, D vitamini ve çinko içeren bir formülasyondur. Bu ilaç genellikle D vitamini eksikliğinde ya da mineral eksikliği olan hastalara önerilmektedir. Bu ilacın cinsel güç için kullanımı bulunmamaktadır ancak D vitaminin cinsel gücü artırdığı bilinmektedir.

Opti Mens Cinsel Gücü Artırır Mi?

Opti mens, vücut geliştirme sporcularının kullandığı bir besin takviyesidir. Opti mens, sporcuların günlük vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamak için kullandığı bir ek besindir. Bu supplementin cinsel gücü artırma gibi bir özelliği olup olmadığı bilinmemektedir. Ancak erkeklerin cinsel güçlerinin az olmasının sebeplerinden bir tanesi vitamin ve mineral eksikliğidir.