Cinsel gücü arttırmak için birçok yöntem denenmektedir. Tansiyon ilaçları, testosteron ve Türk kahvesi cinsel gücü arttırır mı? Tahin pekmez, Taurin ve turp cinsel gücü arttırır mı? Tekila ve turşu cinsel gücü arttırır mı? Sorularını siz değerli takipçilerimiz için araştır bu yazımızda cevapladık.
Bazı tansiyon ilaçları cinsel dürtüyü veya cinsel gücü etkileyebilir Tansiyon ilaçları beta bloker grubunda bulunmaktadır. Bu grupta bulunan ilaçlar genellikle erkeklerde sertleşme sorununa yol açabilmektedir. Bu nedenle cinsel gücü arttırmakta etkileri ters yöndedir. Bu tarz haplar penise giden güçlü kan akışını azaltarak ereksiyon elde etmeyi zorlaştırabilir.

Testosteron Cinsel Gücü Artırır Mı?​


Testosteron, vücutta önemli roller oynayan bir seks hormonudur. Erkeklerde cinsel dürtüyü (libido),kemik kütlesini, yağ dağılımını, kas kütlesini ve gücünü ve kırmızı kan hücrelerinin ve sperm üretimini düzenlediği bilinmektedir. Testosteron hormonu erkek sağlığında büyük rol oynar, ancak belki de en anlamlı rolü cinsel dürtü ve performansı arttırmaktır.

Testosteron, bir erkeğin cinsel dürtüsü ve performansı için tek yakıt değildir. Ancak düşük testosteron, tatmin edici seks yapma yeteneğinizi azaltabilir. Cinsel dürtü eksikliği ve erektil disfonksiyon, düşük testosterondan kaynaklanabilecek cinsel problemlerdir. Yani kısaca sorumuza dönecek olursak testosteron cinsel gücü olumlu yönde etkilemektedir.

Türk Kahvesi Cinsel Gücü Artırır Mı?​


Yapılan araştırmalara göre erkeklerin günde 2 bardak Türk kahvesi tüketmesi cinsel gücü arttırdığını göstermiştir. Bu araştırmadan yola çıkarak Türk kahvesinin cinsel gücü arttırdığını dile getirebiliriz.

Tahin Pekmez Cinsel Gücü Artırır Mı?​


Tahin pekmez karışımı ülkemizde en çok tüketilen ve enerji veren karışımlardan biridir. Tahin pekmez karışımı son derece güçlü bir E vitamini kaynağıdır. E vitamini de erkeklerde önem arz etmekte olan bir vitamindir. E Vitamini penise giden kan akışını ve oksijeni arttırır, bu da daha iyi ereksiyona girilmesini sağlar. Sorumuza dönecek olursak az önce de bahsettiğimiz gibi tahin pekmez karışımı cinsel gücü arttırmaktadır.

Taurin Cinsel Gücü Artırır Mı?​


Taurin kalpte ve beyinde önemli işlevlere sahiptir. Sinir büyümesini desteklemeye yardımcı olur. Yapılan çalışmalara göre taurin takviyesinin LH ve T sekresyonunu uyarabildiğini, testis belirteç enzimlerinin sevilesini arttırdığını ve sperm kalitesini artırabildiğini göstermiştir. Buradan yola çıkarak Taurin’in cinsel gücü arttırdığı yorumunu yapabiliriz.

Turp Cinsel Gücü Artırır Mı?​


Turp, antioksidanlar ve kalsiyum ve potasyum gibi mineraller açısından zengin bir besindir. Aynı zamanda, bu besinler yüksek tansiyonu düşürmeye ve kalp hastalığı riskinizi azaltmaya da yardımcı olur. Turp ayrıca kan akışını iyileştiren güçlü bir doğal nitrat kaynağıdır. Aynı zamanda turp cinsel aktivitenin artmasında da önemli rol oynamaktadır. C vitamini deposu olarak da bilinen turp cinsel gücün artmasında katkı sağlamaktadır.

Tekila Cinsel Gücü Artırır Mı?​


Tekilanın afrodizyak etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle cinsel gücün artmasında önem arz eden bir içecektir. Doğal haliyle bir afrodizyaktır. Bu zengin fruktan alkol, vücuda sağlıklı bir bağışıklık sistemini destekleyen yararlı mikroplar sağlayan bir probiyotik ve prebiyotik görevi üstlenmektedir. Yapılan araştırmalar, probiyotiklerin cinsel dürtüyü artırabileceğini ve iyileştirebileceğini kanıtlamaktadır.

Turşu Cinsel Gücü Artırır Mı?​


Turşu tuz oranı yüksek olan bir üründür. Bu nedenle çok fazla tüketilmesi doğru değildir. Ancak yapılan bazı araştırmalara göre özellikle lahana turşusunun tüketimi cinsel gücü etkilediği keşfedilmiştir. Bu araştırmalardan yola çıkarak sorumuzu yanıtlayacak olursak tuşunun cinsel gücü arttırdığı yorumunu yapabiliriz.