Bilgilihocam

Ceviz Kabuğundaki Enteresan Mucizeler

Ceviz Kabuğundaki Enteresan Mucizeler

Ceviz Kabuğundaki Enteresan Mucizeler

Cevizi hepimiz severek yeriz. Bir besin olarak cevizin faylarının yanında hiç önemsemediğimiz ceviz kabuğunun yaş olsun kuru olsun inanılmaz faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Asırlardır birçok hastalığın tedavisinde ceviz kabuğu kullanılmıştır. Özellikle  antiseptik özelliği sayesinde vücutta mikropların öldürülmesinde oldukça etkilidir. Ceviz kabuğunun faydaları nedir ve ceviz kabuğu hastalıkların tedavisinde nasıl kullanılır cevabını yazımızın devamında sizlerle yaplaşacağız. Sizlere ceviz kabuğundaki enteresan mucizelerden bahsedeceğiz.

Ceviz Kabuğu Genelde Kaynatılarak Kullanılır

Ceviz kabuğunun faydası bilhassa kaynamış su içine atılarak kullanımı ile elde edilmektedir. Yaş ceviz kabuğu aynen kuru kabuklarda olduğu gibi faydalıdır. Fakat zehirli maddeler içerdiğinden içilerek kullanılması sakıncalıdır. Dilerseniz ceviz kabuğunun faydaları nelerdir başlıklar halinde sizlere açıklayalım. Ceviz kabuklarını kaynamış suya atarak bir müddet kaynattıktan sonra iki şekilde kullanılması mümkündür. Dilerseniz tonik şeklinde saçlarınıza ve cildinize sürebilir ya da dilerseniz içerik faydasından yararlanabilirsiniz.

 • Ceviz kabuğu suyu İçilirse
 1. Bağırsakları temizler ve bağırsaklardaki kurtları söker atar
 2. Şeker hastaları için destekleyici faydası vardır
 3.  Ağız ve boğaz yaralarına iyi gelir
 4.  Soğuk algınlığını ortadan kaldırır ve öksürükten kurtulmakta kullanılır
 5. D vitamini deposudur
 6. Vücutta mikropların öldürülmesine yardımcı olur ve bağışıklığı güçlendirir
 7. Zayıflamanıza yardımcı olur
 • Ceviz kabuğu suyu cilde uygulanırsa
 1. Ciltteki siyah noktaları yok eder
 2. Sivilcelerin oluşumunu engeller
 3.  Cildi sıkılaştırır ve güzelleştirir
 4. Şaça uygulandığında saç derisini besler
 5.  Saç dökülmesini durdurur ve azaltır
 6. Saçlarda kepek oluşumunu bitirir
 7. Şaç beyazlamasını önlemek için büyük yarar sağlar

Ceviz Kabuğu Tam bir Kozmetik Harikasıdır

Yaş ceviz kabuğu aynen kuru ceviz kabuğu gibi tam bir kozmetik harikasıdır. Bunun yanında yaş ceviz kabuğunun kaynatılarak kullanılması yaygındır. Koyu kahverengi rengiyle doğal ve zararsız bir saç boyası olarak kullanılabilir. Saçlarınıza satın aldığınız diğer hazır saç boyalarından daha fazla güzellik parlaklık ve yumuşaklık kazandırır.
Sizlere nicealem.com web sayfanız olarak faydası konusunda tecrübe edilmiş besinleri önermeye devam edeceğiz. Gelecek yazımızda daha ilgi çekici içeriklerle karşınızda olacağız. Sağlığınız için bizi izlemeye devam edin ve bizden vazgeçmeyin. Kendinizi için iyi bir şey yapın ve sitemize üye olup sık kullanılanlara ekleyin. Sağlık ve sağlık konusunda bilgilere hızlı ulaşmak gereğinin diğer internet alışkanlıklarımızdan daha değerli olacağını hatırlatmak isteriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.