Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Çocuk felci aşısı ne zaman yapılır?

Çocuk felci aşısı ne zaman yapılır?
  • SAĞLIK
  • 21 Nisan 2018
  • 134 KEZ OKUNDU

Şu sıralar gündemde olan çocuk felci aşısı ne zaman vurulur,çocuk felci aşısı kaç yaşında yapılır ve çocuk felci aşısı hakkında tüm merak edilenler sagliksiteniz.com’da açıklandı. Çocuk felci tedavisi olmayan ölümcül…

Şu sıralar gündemde olan çocuk felci aşısı ne zaman vurulur,çocuk felci aşısı kaç yaşında yapılır ve çocuk felci aşısı hakkında bütün merak edilenler sagliksiteniz.com’da açıklandı.

cocuk-felci-asisi

Çocuk felci tedavisi olmayan ölümcül hastalıklardan bir tanesine olduğu için, çocuk felci aşısı şüphesiz ihmal edilmemelidir. Ağızdan damla şeklinde uygulanan çocuk felci aşısı, bacaktan ya da koldan enjeksiyon biçiminde uygulanmaktadır.

Aşılamaya herhangi bir engeli bulunmayan tüm bebeklere çocuk felci aşısı vurulur. -Çocuk felcinde aşılama bir ya da iki ay ara ile üç doz 2., 3., 4. veya 2., 4., 6. aylarda ve 16-18 ay aralarında dördüncü doz edinmek üzere toplam 4 dozdan oluşmaktadır.

Her Yerde çocuk felci aşısı ise 4-6 yaş arasında (mektep öncesinde ancak üçüncü doz çocuk felci aşısı 4 yaş veya daha geç bir dönemde uygulanacak dek aşılama şeması gecikmediyse)uygulanır. Çocuk felci aşısının ihmali daimi sakatlıklara, felç durumuna ve ölüme yol açar. Şu sıralar çocuk felcinin gelişme riski artmıştır. İstanbul’da çoğu ilçede çocuklara çocuk felci aşısı yapılmaktadır.

Çocuk felci aşısı ne zaman yapılır?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.