Bilgilihocam

Çocuklarda burun akıntısı nasıl geçer?

Çocuklarda burun akıntısı nasıl geçer?
  • SAĞLIK
  • 21 Nisan 2018
  • 173 KEZ OKUNDU

Çocuklarda burun akın nasıl durdurulur, çocuklarda burun akın nasıl çare edilir ve burun akın nasıl geçer şu dönemlerde çoğu kez rastlanan sorunların başında gelen burun akıntısına doğal çözüm için yapılması gerekenler…

Çocuklarda burun akın nasıl durdurulur, çocuklarda burun akın nasıl çare edilir ve burun akın nasıl geçer şu dönemlerde sıkça rastlanan sorunların başında gelen burun akıntısına doğal çözüm için yapılması gerekenler sagliksiteniz.com’da açıklandı.

cocuklarda-burun-akintisi-nasil-gecer

Burun akıntısı şikayetlerinin azami görüldüğü mevsimdeyiz ve çocuklarda burun akıntısı sorunlarına rastlanması daha yüksek bir ihtimal olduğu için, çocuklarda burun akıntısı nasıl durdurulur sizler için açıkladık. Çocuklarda burun akıntısının tedavisi için annelerin ve babaların uyarı etmesi ve yapması gerekenler uzmanlarımız tarafından açıklandı. Burun akıntısı nasıl geçer buyurun öğrenelim.

Çocuklarda görülen burun akıntısının tedavisi için belirlenmiş bir hap bulunmamaktadır. Doktorlar genelde vücuda giren mikroorganizmaların vücuttan atılması antibiyotik hap verirler. Oysa bu ilaçlar burun akıntısını şak diye kesmez. Çocukların burun akıntısını önlemek ve sıcacık nefes almalarını sağlamak için tavuk suyuna çorba yapın içirin. Tavuk suyunun içinde yer alan enzimler tıkalı burnu açacak ve çocuklar daha kuytu nefes alacaktır.

Çocuklarda burun akıntısının geçmesi ve durması için C vitamini içeren gıda ve içecekler bakımından zengin beslenmesine uyarı edin. Çocuklarda burun akıntısını kesmek için eczanelerde saline solüsyon alınarak damlatılabilir. Akşamları çocuklarınızı yatırmadan önce ise banyoyu sıcak su buharı ile doldurup bir zaman banyoda oturtun. Ayrıca burnun açılmasını ayrıca de gece çocuğun daha sıcacık uyumasını sağlar.

Çocuklarda burun akıntısı nasıl geçer?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.