Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Çocuklarda uykusuzluğun nedenleri

Çocuklarda uykusuzluğun nedenleri
  • SAĞLIK
  • 21 Nisan 2018
  • 85 KEZ OKUNDU

Çocuklarda uykusuzluk sebepleri, çocuklarda uykusuzluğun nedeni nedir ve çocuklarda uyku sorunları sebepleri hakkında bütün anne ve babaların merak ettiklerine sagliksiteniz.com’da yer verdik. Uykuya dalmada zorlanma, gece yarıları sıkça uykudan kalkma,…

Çocuklarda uykusuzluk sebepleri, çocuklarda uykusuzluğun nedeni nedir ve çocuklarda uyku sorunları sebepleri hakkında tüm anne ve babaların merak ettiklerine sagliksiteniz.com’da yer verdik.

cocuklarda-uykusuzlugun-nedenleri

Uykuya dalmada zorlanma, gece yarıları sıkça uyanma, kabuslar görme ve uyurgezerlik sorunları yaşama çoğunlukla yaşamımızın birincil yıllarında yani çocukluk dönemlerimizde de sıkça ortaya çıkabilen sorunların başında gelmektedir. Çocukluk döneminde ortaya meydana çıkan uykusuzluk sorunlarının altında ciddi psikolojik problemler veya uyumayı zorlaştıran bazı hastalıklar yer alabilir. Çocuklarda uykusuzluk niçin olur, uzmanlarımızın açıklamalarına daima birlikte bir göz atalım.

Anne ve babaların çocuklarının gece uyumamasından şikayet ederler ve onları uykuya dalmada zorlaştıran şeyler nelerdir merak ederler. Çocukların uykusuzluk sebepleri epeyce çeşitlidir. Birçok çocuk uyumamakta ısrarcıdır ve geceleri çocukları yatağına yatırmak işkenceye bile dönüşebilir. Özellikle de oyun ve okul öncesi çocuklarda bu sorun ile sıkça karşılaşılır.

Çocuklarda uykusuzluk nedenleri ortamın sessiz ağırbaşlı ve olmamasından, yatağın rahat olmamasından, sevdiği oyuncağı yanında almasından, karanlıkta uyumaktan korkmasından gibi dağıtılmış nedenlerdir. Ayrıca çalışan anne ve babaların çocukları geceleri ailesi ile zaman aşmak ister ve erkenden yatırıldığı zamanda uyumak istemez, uyuyamaz. Huzursuz ve gergin olan çocuklarda uykusuzluk sorunları görülür.

Çocuklarda uykusuzluğun nedenleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.