Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Çocukları internetin zararlarından koruma yöntemleri

Çocukları internetin zararlarından koruma yöntemleri
  • SAĞLIK
  • 20 Nisan 2018
  • 51 KEZ OKUNDU

Çocukları internetten koruma yolları çocukları internetin zararlarından koruma yöntemleri çocukları internetten uzak tutmanın yolları çocukları internet zararlarından gözetmek için ne yapmalı sagliksiteniz.com’da açıkladık. Günümüz çocukları internet ile fazla haşır neşir…

Çocukları internetten koruma yolları çocukları internetin zararlarından koruma yöntemleri çocukları internetten uzak tutmanın yolları çocukları internet zararlarından gözetmek için ne yapmalı sagliksiteniz.com’da açıkladık.

cocuklari-internetten-koruma-yollari

Günümüz çocukları internet ile çok haşır neşir olmakta ve tiryakilik yaratan internetin zararlarından ebeveynler çocuklarını korumak içi bir takım önlemler almalıdır. Teknolojinin çocuklar üstünde faydaları olduğu kadar büyük zararları da bulunabiliyor. Çocukları internetin zararlarından korumak için neler yapılmalı, uzmanlarımız sizler için açıkladık.

Çocuklar üstünde internetin negatif etkilerinin çok olduğuna değinen uzmanlar, çocukların internet kullanmasına bazı kısıtlamalar ve yasaklamalar getirilmelidir. Çocuğunuz internete oturduğu vakit ona bir zaman dilimi vermeli ve süresi dolduğunda bilgisayar başından kalkmasını sağlamalısınız. Keza elbette internette çocuğunuzun ne yaptığını bakmak için gözünüzü ondan ayırmamalı, bilgisayarda oturan çocuğunuzun yanınızda olmasına uyarı etmelisiniz. Çocuğu odaya kapatıp bilgisayar ile baş başa ele vermek çok hatalı bir davranıştır.

Çocuklar 3 yaşına gelen dek kesinlikle bilgisayardan uzakta tutulmalıdır. Çocuk ekrana olabildiğince eksik maruz kalmalı, 6 yaşından önce de Play Station, Nintendo gibi bir oyun paneliyle oynamamalıdır. Özellikle de tekrarlayan oyunlar çocukların ruh sağlığını bozmakta, sinirlenmesine ve şiddete karşın tepkiler vermesine niçin olmaktadır.

Hamur, resim, patates baskısı, ipe boncuk yan yana koyma gibi 10 parmağını kullanmaya yönelik faaliyetler çocuklara sevdirilmelidir. hem çocuklar için uygunsuz sitelere girişler engellenmelidir. Bilgisayarınızın ayarlar menüsünden değişiklik yaparak yasaklı sitelere antre komple engellenmelidir.

Çocukları internetin zararlarından koruma yöntemleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.