Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Emzirememe nedenleri

Emzirememe nedenleri
  • SAĞLIK
  • 20 Nisan 2018
  • 65 KEZ OKUNDU

Emzirememe sebepleri emzirememe nedeni emzirememenin nedenleri emzirememe neden olur bebekleri emzirememe sorunları emzirememe problemleri sagliksiteniz.com’da! Doğum yapmış olan kadınların bir çoğunun yaşadığı önemli sorunlardan birisi olan emzirememe, değişik sebeplerden kaynaklı…

Emzirememe sebepleri emzirememe nedeni emzirememenin nedenleri emzirememe neden olur bebekleri emzirememe sorunları emzirememe problemleri sagliksiteniz.com’da!

emzirememe-nedenleri

Doğum yapmış olan kadınların bir çoğunun yaşadığı kayda değer sorunlardan birisi olan emzirememe, çeşitli sebeplerden kaynaklı olarak bebeğin anneyi emmesi durumudur. Emzirememe sebepleri epeyce fazladır. Bu sebepler kimi süre anneden kimi zamanda bebekten kaynaklanır. Özellikle de yeni doğum yapmış annelerin yaşadığı bedensel ve psikolojik huzursuzluklar emzirememenin nedenleri başında yer almaktadır.

Emzirememe sebeplerine göz attığımı süre bu sorunların başında gelen bir öteki etkende beceriksiz süt üretimidir. Bebeğin boğacağı dek süt bezlerinin süt üretememesi durumunda annenin meme pompası yardımı ile sütünün sağması ve bebeğine vermesi nasihat edilir. Yeni doğan bir bebeği emzirememe nedenlerinden birisi de kenetlenme sorunudur. bebeğin tüm meme başına kenetlenmesini teşvik etmeli ve bebeğin emmesini sağlamalısınız.

Içten zamanda bebekleri emzirmemekte bebeğin doymamasına sebep olur. Uyuyan bebekler olasılıkla tatmin edici süt almıyorlardır. Meme ucu ve meme sorunları, gerginlik, takâtsizlik, psikolojik sorunlar ve plasentanin içeride kalmasından nedeniyle süt üretiminin eksik olması da emzirememe nedenleri arasındadır.

Emzirememe nedenleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.