Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Emzirme öncesi masaj

Emzirme öncesi masaj
  • SAĞLIK
  • 21 Nisan 2018
  • 117 KEZ OKUNDU

Emzirmeden önce meme masajı nasıl yapılır, emzirme öncesi masajın faydaları ve emzirme öncesi hazırlık hakkında emziren annelerin bilmesi gerekenler sagliksiteniz.com’da! Emzirme öncesi yapılan masaj süt kanalarında sütün artmasına büyük tezgâhtar…

Emzirmeden önce meme masajı nasıl yapılır, emzirme öncesi masajın faydaları ve emzirme öncesi hazırlık hakkında emziren annelerin bilmesi gerekenler sagliksiteniz.com’da!

emzirme-oncesi-masaj

Emzirme öncesi yapılan masaj süt kanalarında sütün artmasına büyük yardımcı olduğu için, bebeklerini emzirme döneminde olan annelerin mutlaka emzirme öncesi memelerine masaj uygulaması öğüt edilmektedir. Aracısız Olarak bebeği emzirme öncesinde uygulanacak olan masaj dek, sütünü pompa ile çekmek zorunda kalan annelere de operasyon öncesi meme masajı yapmaları önerilir.

Bebeğin anne sütünden daha iyi faydalanması için meme masajı süt kanallarının dolmasını sağlar. bu sayede bebek emmeye başladığı gibi süt ile karşılaşır. huysuz durumda bebeğin süte ulaşması uzun sürer ve bebek bu durumdan sıkıntılı olur.

Emzirmeden önce meme masajı şöyle yapılır:

Sutyeninizi çıkartın ve avuç içi ile memenizi hem alttan keza de üstten kavrayın. Memenin göğüs kafesine tutunduğu kutup noktadan itibaren başlayıp meme başına doğru ağır ağır baskı uygulayın. sonra elleriniz aynı konumdayken birkaç kere memeyi hareket ettirin. Parmak uçlarını kullanarak memenizin çeşitli bölgelerini meme tabanından meme başına doğru masaj yaparak tarayın.

Emzirme öncesi masaj

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.