Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Erkeklerin Kadınlardan Soğuma Nedenleri

Erkeklerin Kadınlardan Soğuma Nedenleri

Erkeklerin Kadınlardan Soğuma Nedenleri

Sevecen düşünceli ve tatlı bir erkeğe aşık oldunuz. Ancak şu an durum tam tersi. Neden size karşı aniden kayıtsız kalıp soğuk davranıyor? Birlikte kaldığınız yıllar sonunda sizi hala sevip sevmediğini sorgulamaya başlarsınız. Çünkü şu an size gösterdiği kesinlikle aşk değil fakat tam tersi nefrette değil, sadece ilgisizliktir. Bazen bu şekil davranacağına sizi kıskanmasını veya aşırı korumasını dahi tercih edersiniz.

Bu meraklı durumun altında yatan bazı nedenleri anladığınızda belki de sevdiğiniz, tatlı ve sevecen kişiyi tekrar geri alabilirsiniz.

Depresyondan Muzdarip Olabilir

Size karşı soğuk davranan bir erkek belli bir depresyon durumundan muzdarip olabilir. Zihinsel sağlığını etkileyecek depresyon, endişe veya başka bir durumu var mı? Eğer böyle bir durum varsa belki de şu an bu depresyonda alevlenme yaşama dönemidir. Eğer böyle bir sorunu yoksa depresyon başlangıcına giriyor olabilir. Onu bir şey rahatsız ediyor mu? Mesleğinde durum nasıl? Hayatta tırmanmak mı istiyor yoksa yorulduğu için merdivenlerden aşağı mı inmek istiyor? Ona bu konularda soru sormayın, ancak olabildiğince yumuşak davranıp empati yapmaya çalışın. Size kısa bir cevap veya soğuk bir omuz silkme gibi hareket yaparsa sabırlı olun. Onun için orada olduğunuzu hissetmesini sağlayın. Sonuçta eğer sizi seviyorsa neden bu şekilde hissettiğini paylaşmak üzere iletişim kuracaktır.

Sizi de İçine Çekmek İstemediği Bir Sorunu Olabilir

Erkeğin size soğuk davranmasının nedeni belki depresif olmayabilir. Belki kendi başına halletmek istediği çok büyük bir problemle uğraşıyor olabilir. Ailesiyle ilgili kötü bir durum veya iş yerinde aldığı muhtemel bir fesih durumu mevcut bulunabilir. Bu nedenle sizinle ilgilenmeyecek kadar meşguldür ve size soğuk davranıyordur. Tek düşüncesi el altındaki problemini çözmek olabilir. Bazı insanlar sevdikleri kişileri rahatsız etmemek için sorunlarını onlara açmazlar, belki de size soğuk davranan erkek böyle bir yapıya sahiptir.

İlişkinizle Alakası Olmayan Bir Şeye Takılıyor Olabilir

Erkeklerin çoğu beş yaşındaki çocuk gibidir. Örneğin beş yaşındaki bir erkek çocuğu yeni alınan LEGO oyuncaklarına veya bisikletine takıntılı olup sürekli onlarla meşgul olur. Ancak büyüyünce bunun ayıp kaçacağını öğrenir. Aslında bu küçük çocuklar büyüyünce de böyle küçük şeylerle meşgul olabilirler. Ancak artık yetişkin oldukları ve beş yaşında olmadıkları için bu takıntılar hakkında konuşmaktan utanırlar. Bu durumda erkeğin size soğuk davranması sizi sevmediği anlamına gelmez. Sadece kafasında bisikletini, arabasını veya para koleksiyonunu düşünüyor olabilir.

Pasif-Agresif Olabilir

Bu kişiler istenen bir şey karşısında aşırı tepki veya engelleme davranışlarında bulunurlar. Belki size soğuk davranan bir erkek pasif agresiftir. Ve son zamanlarda ona nasıl davrandığınız değerlendirir. Belki onu görmezden geliyorsunuz. Belki de çok meşgulsünüz, ya da sizin bazı konularda hile yaptığınızı düşünüyordur. Ancak bu durumlarda size karşı çıkmaz bunun yerine size karşı soğuk davranır.

Varlığınıza Alışmıştır

Bu durum uzun vadeli evliliklerde normaldir. İş alanında da ortaklarımızla, meslektaşlarımızla olan ilişkimiz ilk heyecanını yitirir ve rutin bir hale geçer. İlişkilerde böyledir. Bu durumda bir erkek soğuk davranabilir. Ama bu sizi sevmediği anlamına gelmez. O sizi o kadar çok benimsemiştir ki, tuhaflıklarınıza ve rutininize çok fazla aşinadır. Durum buysa üzülmemelisiniz. Yeni bir tatile çıkabilir, yeni bir restorana gidebilirsiniz. Belki birlikte farklı bir hobiyi keşfedersiniz.

Özgür Olmak İstiyordur

Size soğuk davranan erkek belki onun özgürlüğünü elinden aldığınızı düşünüp bu şekilde davranıyordur. Muhtemelen sadece rahatlamak ve ilişkiyi sakin kafayla tartmak istiyordur. Sadece onun bu özgürlüğüne saygı gösterin.

Kendinizi Çok Övmenizi İstemiyordur

Çoğu insan kendinden bahsetmeyi sever. Ancak bir erkek size soğuk davranıyorsa bunun nedeni sürekli kendinizden bahsedip, onunla ilgili hiç konuşmamanız olabilir.

Çok Ağlıyorsunuzdur

Erkekler duygusal kadınları sever. Ama her olayda sürekli ağlayarak tepki veren kadınlar, erkeklerin onlardan soğumasına sebep olur.

Özel Eşya Ve Hesaplarını Karıştırıyorsanız

Hiçbir insan, eşi dahi olsa kendi özeline karışılmasından ve belirli özgürlük alanının ihlal edilmesinden hoşlanmaz. Bir erkek size soğuk davranıyorsa, belki onun eşyalarını karıştırmanızdan ya da sosyal medya hesabının şifresini istemiş olmanızdan dolayı tepkilidir ve bu tepkiyi size soğuk davranışlarla gösteriyordur.

Sürekli Dış Görünüşünüzle Uğraşıyorsanız

Erkekler sürekli saçıyla, makyajıyla, giyimiyle uğraşan veya dışarıya asla makyajsız çıkmayan kadınlardan bir süre sonra soğur. Çünkü böyle kadınların bedenleriyle çok meşgul oldukları için kendileriyle ilgilenmediğini bilirler. Unutulmamalıdır ki erkekler özgüveni yüksek kadınları daha çekici bulmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.