Bilgilihocam

Erken doğum yapan annenin sütü ne zaman gelir?

Erken doğum yapan annenin sütü ne zaman gelir?
  • SAĞLIK
  • 21 Nisan 2018
  • 150 KEZ OKUNDU

Erken doğumda anne sütü ne vakit gelmeye başlar, anne sütü ne zaman gelir ve prematüre doğumda anne sütü ne süre gelir sagliksiteniz.com’da bu soruların yanıtlarına yer verdik. Anne sütü her…

Erken doğumda anne sütü ne süre gelmeye başlar, anne sütü ne zaman kazanç ve erken doğan doğumda anne sütü ne vakit kazanç sagliksiteniz.com’da bu soruların yanıtlarına yer verdik.

 

Anne sütü her bebek için fazla manâlı ve büyük faydaları yer alan bir besindir. Ancak erken doğum yapan annelerin dünyaya getirdiği erken doğan bebekler için, anne sütü çok daha büyük öneme sahiptir. Çünkü anne karnında bütün gelişimlerini sağlayamadıkları için bu bebeklerin anne sütünden alacakları çok şey vardır. Anne sütü demin iyice organları gelişmemiş olan prematüre bebeklerin sindirimi açısından da fazla yararlıdır.

Erken doğum ile dünaya gelen erken doğan bebekler eğer annelerini emme sorunu yaşıyorlarsa, mutlaka anne sütünü sağarak bebeğine ulaştırmalıdır. Bazı anneler ise erken doğumdan nedeniyle süt verme sorunu yaşayabiliyor. Hemen Şimdi sütü gelmemiş olan annelerin en fazla merak ettiği husus,erken doğum yapınca anne sütünün ne süre geleceğidir. Anne sütü hamilelik döneminde gelmeye başar ve doğum ile de adamakıllı artar. Vücudunuz doğum yaptığının farkındadır ve süt salgılamaya başlamaktadır.

Gebeliğin 16 haftasından itibaren memeler süt üretimine başlarlar. Oysa herkes için gebelikte süt gelecek diye bir kaide yoktur. Bazılarından gelmeyebilir ve bu şart sıkıntı yaratmamalıdır. Doğumdan daha sonra özellikle de erken doğumdan sonra süt gelmemişse mutlaka bir uzmandan takviye alınmalı,anne sütünü arttırma yollarına başvurulmalıdır.

Erken doğum yapan annenin sütü ne zaman kazanç?

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.