Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Evinizi Aromatik Yağlarla Temizleyin

Evinizi Aromatik Yağlarla Temizleyin

Evinizi Aromatik Yağlarla Temizleyin

Aromatik yağlar, marketlerde satılan  ve ev temizliğinde kullanılan genel temizlik ürünleri kadar etkili temizleme özelliğine sahiptir. Marketlerde satılan ürünlerden hem daha ucuz hem de antibakteriyel ve antimikrobiyal özellikleri sayesinde hem etkili hem de sağlık açısından oldukça yararlı ürünlerdir. Ayrıca ev temizliğinde kimyasal ürünler yerine aromatik yağlar kullanmak çok daha güvenlidir.

Yüzey Temizliği için Aromatik Yağlar

Yüzey temizliği için (fayans, laminant ve ahşap yüzeyler için) bir kova suyun içine 10-20 damla limon yağı veya lavanta yağı damlatınız. Bununla yüzeylerinizi temizleyebilirsiniz. Limon ve lavanta yağları içeriğindeki bileşenler sayesinde zararlı bakterileri tamamen yok etmektedir. Ayrıca limon veya lavanta yağı yaydığı koku sayesinde ortamı ferahlatıcı etkiye sahiptir.

Buhar Temizliği için

Yüzeylerinizi buhar makinesiyle temizliyorsanız temizlemeden önce yüzeylere damlatacağınız birkaç damla limon veya lavanta yağı hem evinizin güzel kokmasını sağlayacak hem de zararlı bakteri ve virüsleri yok ederek sağlıklı bir ortama kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Evinizi Süpürürken Aromatik Yağ Kullanımı

Evinizi süpürmeye başlamadan önce halı ve yüzeylere birkaç damla limon veya lavanta yağı damlatın. Bu işlem mikrop ve bakterilerin hızla ölmesini ve süpürgeye hapsedilmesini sağlar.

Hava Temizleyici Olarak Aromatik Yağlar

Bir parça pamuk alıp içine birkaç damla limon, okaliptüs, biberiye ve tarçın yağı damlatın. Bu pamuk parçasını havalandırma fanına tutturun. Bu karışım, havadaki bakterileri, mantar ve virüsleri yok edecek, evinizin güzel kokmasını sağlayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.