Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Evlilik Programlarındaki Düzmece

Evlilik Programlarındaki Düzmece

Evlilik Programlarındaki Düzmece

Hemen hemen her kanalda akşamüzeri veya sabah programı olarak yayınlanan evlilik programları aslında birer kurgudan ibaret. İnsanların para verilip getirildiği bu programlar bazıları için ünlü olma yolunda bir basamak olarak kullanılıyor. Hepsinin aslında kurgu olduğu, sahne arkasında her şeyin ayarlandığı bu programlar tamamen düzmece. Herkese biçilmiş rol var ve hepsi rollerinin gereğini yapıyor. Bu roller ile reytingler artıyor ve kanallar da bu reytinglerden yüksek gelirler elde ediyor. Sırf gelirler için yapılan bu programların gerçekle hiçbir alakası olmadığı gibi insanlar da bu programlarla kandırılıyor.

Sen Yaz, Kast Ajansındakiler Oynasın!

Sadece evlilik niyetiyle gelmeyen ve kast ajanslarından programın yapımcıları tarafından bulunup, meşhur etme vaatleriyle buraya çıkarılan birçok insan var. Programın seyrini değiştirmek için araya konulan birçok olay aslında gerçek değil sadece reyting tuzağı. Bazı olaylar gerçekten meydana gelirken bazıları sadece kurmaca ve hangisinin kurmaca olduğu da dışardan genellikle anlaşılmıyor. Etik dışı hareketlerin haddi hesabı olmayan bu programlarda, maaşlı olarak çalışanlar da var. Evlilik programlarındaki sırların ardı arkası da kesilmiyor. Bazıları sırf yorum yaptığı için para alırken bazısı ise dansları ile para kazanıyor. Her gün bir işe gidilir gibi gelinip burada program yapımcısının verdiği rolleri üstlenip rollerini yapıp giden insan sayısı çok fazla.

Ahlak kurallarının hiçe sayıldığı bu programlar ile izleyiciler televizyona bağlanırken, kendilerine hiçbir yararı olmayan bu programlara da milyarlarca para kazandırıyorlar. İnsanları kandırarak para kazanmayı hedeflemiş olan evlilik programları hem çok boş hem de fazlasıyla gereksiz. Sırf kanalın para kazanması amacıyla ortaya attığı bu programlar, gelecek nesil için berbat bir örnekleme oluşturuyor. İşin kötü yanı anneler kendileri izlerken bu programları çocuklarla beraber izliyorlar. Türk aile hayatına, gelenek ve göreneklerine tamamen aykırı olan evlilik programları ile çocuklar da etkilenerek yanlış hareketler ediniyor. Küçük çocukların evlilik ve ikili ilişkiye bakış açısını etkileyen bu programların kaldırılması teklif edilse de, reyting o kadar fazla ki kanallar bu karara yaklaşmıyor bile. Gün geçtikçe sayıları bir, bir artan evlilik programlarındaki düzmeceler ne yazık ki izlenmeye de devam ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.