Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Facebook’ ta Eklememeniz Gereken 10 Tehlikeli Kullanıcı

Facebook’ ta Eklememeniz Gereken 10 Tehlikeli Kullanıcı

Facebook’ ta Eklememeniz Gereken 10 Tehlikeli Kullanıcı

Facebook size özel bilgiler ve paylaşımlarla sizin adeta mahreminizdir. Facebook hesabınızda her şeyin herkese açık olması büyük tehlikedir. Bu durum, sadece paylaşımları genele yaymakla değil, arkadaş olarak eklediklerinizle de size sıkıntı oluşturabilir. Facebook sizi takip eden kullanıcılara attığınız her adımı haber vermektedir. Paylaşımlarınızdan tut, beğendiğiniz her şey, eklediğiniz video ve resimler ne varsa Facebook tarafından diğer kullanıcılara ispiyonlanırsınız. Duygusal ilişkileriniz ne yapıyorsunuz kiminlesiniz hatta hangi oyunu oynuyorsunuz kısacası neyini varsa Facebook tarafından diğer kullanıcılarla servis edilir. Bu nedenle Facebook profilinizde olmaması gereken 10 tehlikeli kişiden bahsetmek zorunluluk oldu. Kesinlikle bu 10 kullanıcıyı Facebook hesabınıza ekmemenizi tavsiye edeceğiz. Bunlar:

Akrabalarınız: Akrabalarınız sizi ilgiyle bıkmadan takip ederler. Dedikoduculardır, yaptıklarınızı aralarında konuşur ve yayarlar.  Özel durumlarınızı ailenizle paylaşabilirler. Bir akraba Facebook profilleri için en büyük sıkıntının temelini oluşturur. Rahat şekilde Facebook kullanmanıza akrabalarınız engeldir. Facebook Profilinizde bir akrabanız olmamalı.

Eski sevgiliniz: Aranızda bir bağ kalmasa da Facebook profilinizde hala eski sevgilileriniz bulunuyorsa tehlike altındasınız. Derhal çıkarın ve paylaşımlarınızı herkese açık yapmayın.

Geçmişte Tartıştığınız ve Kavgalı Olduğunuz Kişiler: Belki üstüne çıktığınız ve hazmedemeyeceği şeyler yaşattığınız bu eski arkadaşlarınız her defasında sizi karalamak için fırsat bekliyorlar. Vakit kaybetmeden derhal onları arkadaş listenden çıkar.

Aile Dostlarınız: Aile dostlarınız aynen akrabalarınız gibi dedikoduyu severler ve laf taşıyıcı insanlardır. Sizin handikaplarınızı ailenize ulaştırabilirler. Küfürlü paylaşımlarınız ve ayıplarınızı ailenize en kısa sürede duyurmakta ustadırlar. Profilinizde bulunmalarına gerek yoktur. Gelen arkadaşlık isteklerini de kabul etmeyiniz. Lüzumu yok.

Doğru dürüst Profilinde Resmi Bile Olmayanlar: Bunlar Facebook ortamının çöp kullanıcılarıdır. Genelde fake (sahte) hesaplar açarak etrafta olan biteni izlemeye çalışan zavallılardan oluşur. Sizin açıklarınızı nasıl değerlendireceğini bilemezsiniz. Neden profilinizde böyle insanlar arkadaşınız olarak kalsın ki? şutlayın gitsin. Gelen böylesi davetleri de kabul etmeyin.

Facebook Ortak arkadaş Tavsiyesi İle Sizi Ekleyenler: Facebook tanıdığınız ve bildiğiniz insanlarla, kısacası arkadaşlarınızla etkili bir iletişim ve paylaşım içinde olmanız amacıyla kurulmuştur. Tanımadığınız birinin size sırf arkadaşınızın arkadaşı diye Facebook arkadaşlık teklifi gönderirse kabul etmeyiniz. Kim olduğunu ve neler yapabileceğini bilemezsiniz. Hem bir suça karışması durumunda sorgulanacağınızı unutmayınız.

Müdürünüz ya da Patronunuz: Müdürünüz ya da patronunuz sizin Facebook arkadaşınız olmamalı. Tüm fikir ve paylaşımlarınızı Facebook derhal arkadaşınız olduğu için bu kişilere de iletecektir. Hem fikirleriniz ortaya çıkacak hem de sinirlerinize hâkim olamayıp yöneticiler ve işiniz hakkında yaptığınız olumsuz paylaşımları fark edip mimlenmenize sebep olabilir. Ne onlara arkadaşlık isteği gönderin ne de onlardan gelen arkadaşlık istekleri kabul edin.

Politika ve Siyasetle Meşgul Kişiler: Egoları kabarmış insanlardır. Olmadık bir yerde sizi aşağılamaları ve moralinizi alt üst etmeleri mümkündür. Bırakın burunlarının dikine gitsinler. Sizin profiliniz de olmayı hak etmiyorlar.

Her Paylaşıma yorum yapan ve Beğenen Kişiler: Beğeni konusunda seçici olmayanların profilinizde ne işi var arkadaşlar? Kalabalıktan başka bir anlamları yok. Derhal yollayın onları.

Küskün olduğunuz insanlar: Aranızın bozulduğu kişilerin arkadaşlık tekliflerini kabul etmeyin. Siz de teklif yollamayın. İçlerinde ki zehirlerini en ufak bir tartışma ve olumsuzlukta kusup sizi huzursuz edebilirler. Bırakın kendi çöplüklerinde yaşamaya devam etsinler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.