İşletim Sistemleri

Windows 10

Konular
10
Konular
10

Windows 8

Konular
0
Konular
0
Yok

Windows 7

Konular
1
Konular
1

Linux

Konular
6
Konular
6

Mac OS

Konular
1
Konular
1

Centos

Konular
0
Konular
0
Yok

Diğer İşletim Sistemleri

Konular
14
Konular
14
Bilindiği üzere Windows dünyada en çok kullanılan bilgisayar işletim sistemi olmayı sürdürüyor. Windows işletim sisteminde kullandığımız ve işimizi oldukça kolaylaştıran CMD komutlarını sizler için bir araya getirdik. A’dan Z’ye tüm CMD komutları! Windows işletim sisteminde kullandığımız CMD...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
Merhaba Bir kaç gün öncesine kadar bilgisayarımda hiç bir sorun yokken 2 gündür resimdeki ve videodaki şekilde sorun yaşıyorum Durup dururken ekran karıncalanıyor takılıyor kulaklıktan cızırtı sesleri vs geliyor ve kapatıp açmadan düzelmiyor Ekran bu şekilde oldugu zaman bilgisayar sarsılınca...
Cevaplar
0
Görüntüleme
90
Arkadaşlar merhabalar Öncelikle konuyu doğru yere mi açtım tam bilmiyorum ama yardımcı olursanız sevinirim Şimdi şöyle yaklaşık 253 senelik lenovo g700 laptop kullanıcısıyım Ekran Kartı Nvidia GeForce GT720M Ekran Kartı Hafızası 2 GB Ekran Kartı Tipi Harici Ekran Kartı Sistem Belleği 4 GB...
Cevaplar
0
Görüntüleme
84
Merhabalar iyi çalışmalar öncelikle kolay gelsin benim bu özelliklerde bir bilgisayarım var evkurdan 35004000 tlye almıştım Aslında pek bir sorun yaşamıyorum ama League Of Legends Ve Warframe gibi yüksek fps oynamak istediğim zaman Efectleri kısmam gerekiyor ne önerirsiniz ne yapsam fps...
Cevaplar
0
Görüntüleme
75
Acer v3772g modelinin i5 li versiyonunu kullanıyorum bazen şöyle bir durum oluyor ekranda canlı ve parlak renkler ( kırmızı, turuncu gibi) varken ekran bu renkleri canlı ve gayet parlak gösteriyo ancak daha sönük ( açık mavi siyah) gibi renkler varken ekranda ekran bu renkleri aniden soluk...
Cevaplar
0
Görüntüleme
91
MERHABA ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE KONU YANLIŞ YERE AÇILDIYSA GEREĞİ YAPILSIN YAKLAŞIK 1 AY ÖNCE GAMER TOPLAMA PC ALDIM GTA 5'İ ULTRA GRAFİKTE KALDIRACAK ŞEKİLDE İLK FORMATI WİN7 OLARAK ATTIM 1 GÜN KULLANDIM HATA ÇIKTI WİN8 E GEÇTİM GAYET RAHATTI BİR SÜRE SONRA BİR SÜRE SONRA BİR PROĞLAMI...
Cevaplar
0
Görüntüleme
76
Arkadaşlar Öncelikle merhaba bilgisayarımı windows 10 a yükselttim ve video kartının ısısı böyle oldu size soracağım sorular: 1Neden Böyle Oldu ? 2Bilgisayarıma Bi Zarar Verirmi ? 3Çözümü Nasıldır Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirForumTR üyesi olmak için tıklayınız
Cevaplar
0
Görüntüleme
88
Bir müzik yada bir video açacağim zaman sunucu çaliştirma başarisiz hatasini aliyorum heryere sordum sorunu ama sonuç alamadim çareyi burda aramakla buldum inşallah çözülür işletim sistemi : Win 7
Cevaplar
0
Görüntüleme
78
İyi akşamlar, arkadaşlar 1 hafta önce vatandan toplama bilgisayar aldım parçaları kendim seçerek herşey tam istediğim gibi oldu eve geldim sistemi falan kurdum fakat kulaklığımı bi türlü çalıştıramadım kulaklığım razer megaladon 71 usb portlu diğer bilgisayarıma taktım windows 10 yüklü 2 pc de...
Cevaplar
0
Görüntüleme
70
Arkadaşlar bilgisayarıma format attım sanırım ondan sonra ya da virus programı yukletım spyware doctor bilemiyorumBilgisayarın sesi gitti kulaklıkla da ses gelmiyor hiç bir şekilde çözüm önerilerinizi bekliyorumŞimdiden çok teşekkürler
Cevaplar
0
Görüntüleme
71
Değerli hocalarım arkadaşlarım , forumda yeniyim öncelikle Esselamun Aleyküm Bu hatayı alıyorum bilgisayarımın marka ve modeli , Sony vaio vpccb4m1e ayrıca driveri sitesinden indirdim ama genede bu hatayı vermekteSaygılarımı sunarım
Cevaplar
0
Görüntüleme
81
bilgisayarım biraz eskidir masaüstü windows 7 32bit işlemci:Intel(R) pentium(R) 4 CPU 300GHz 300 Ghz RAM: 1GB EKRAN KARTI:ATI RADEON HD 3450 NOT:RAM YÜKSELTSEM KASMA DÜZELİRMİ ?
Cevaplar
0
Görüntüleme
83
Merhaba arkadaşlar ben Hp Pavilion dv6 leptop kullanıyorum Windows 7 kullanırken hiç bir sorunum yoktu fakat sureklı ve ısrarla gelen wın10 guncelleme bıldırımı nedenıyle kurayım dedım Sımdı bılgısayarım acılırken sıyah bir ekran 34 dk beklıyor sonra acılıyor mause orta yuvarlak tusu asagı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
69
Android Lg g3 cep telefonumdaki fotoğrafları kestim ve masaüstüne açtığım klasörleri resim 1 resim 2 resim 3 diye ayırarak ayrı ayrı resimleri yapıştırdımAniden kayıp oldular ve 1 klasör kaldı resim 1 onunda içi boş Şimdi hem bilgisayarda yoklar hem telefonda7data recovery suite programını...
Cevaplar
0
Görüntüleme
68
Arkadaşlar merhaba ben elektrik ressamıyım şirketimiz revit diye bir program aldı ama o programı kaldıracak pcmiz yok şimdi yeni pc almaya karar verdikPatronumuz görüntüye ve fiyata önem veriyor yani çok pahalı olmasın ama işimize de yarasın diyorMac mini almayı düşünüyor şimdi windows atınca 60...
Cevaplar
0
Görüntüleme
72
arkadaşlar benim tablet bilgisayarın LCD ekranı kırıldı ve servis değişim için 100TL istiyortablet zaten 240TLsizce değişeyim mi?lütfen ciddi cevaplar verin
Cevaplar
0
Görüntüleme
71
Anakart Ram Power İşlemci CD Dışında başka bir donanım takılı değil pc'ye Anakartı sıfırladım Power değiştirdim Çalışan Ram denedim Wİndows 7 Live CD ile boot edince BSOD ekranı geliyor HDD XP SP3 yüklü onu takınca o da windows logosundan sonra reset atıyor Bana sorun ram...
Cevaplar
0
Görüntüleme
71
Arkadaşlar yaklasik bir haftadir klavyem bu halde caps lock tam tersine çalişiyor ayrica hiçbir rakam basmyor f! F' f^^ bakin bunlarda f bir f iki olmuyo işte enter basmiyor virgüller şu şekilde ;;; noktalar böyle ::: Yapişik tuş değil baktim klavye güncelleştirme yaptim virüs taraticam...
Cevaplar
0
Görüntüleme
83
Sorunun nedeni : Youtube un gelişmişhtml5 player e geçmesi Çözümü : 1Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirForumTR üyesi olmak için tıklayınız 2Tarayıcıyı kapatıp açıyoruz 3Uzantılara girip dosya urllerine izin ver i işaretleyip tekrar tarayıcımızı kapatıp açıyoruz 4 Ve artık HTML5...
Cevaplar
0
Görüntüleme
66
Eski model DOS tabanlı 2001 LOGO LKS Kullanmaktayım Yeni Şifre almak için seri numarasını nasıl görebilirim (üstünde yazmıyor) Paket Prg olarak Kurulmadığı için olduğu başka bir PC'ye de aktarabilir miyim? Evvelden Yedeğini Aldığım şirketi tekrar sıfır programa hangi klasörden veya nasıl geçiririm?
Cevaplar
0
Görüntüleme
69