Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Gerçek Bir Müslüman Mıyız

Gerçek Bir Müslüman Mıyız

Gerçek Bir Müslüman Mıyız

Belki bu yazıyı gördüğümüzde hepimiz bir Elhamdülillah Müslümanız demişizdir. Ama iş Bunu demek ile bitmiyor üzerimize düşen görevler var ve bunları her defasında dünyevi zevkler uğruna ya hiç başlamıyoruz ya da hemen bırakıyoruz.

Aslında bizim dinimize sımsıkı bağlanmamız gerekmektedir Çünkü Kuran-ı Kerim’de bize düşen farz görevlerimiz var. Bu görevleri layıkıyla yerine getirmemizi emreder biz ise sanki kötülüğümüz istemiş gibi davranıyoruz bunlara aslında böyle olmaması lazım neden herkes tatmasın ki namazın verdiği huzuru? Emin olun namaz kıldıktan veya kuran okuduktan sonra bizlere gelen huzuru hiçbir dünyevi varlığın veremeyeceğini anlayabiliriz. Allah bu kadar güzel meyveler, doğa güzellikleri, 1 yılda yaşadığımız 4 mevsim ve bu 4 mevsimde bizlere sunulan o eşsiz vitamin depolu meyvelerimiz. Bir Düşünsenize Allah Aşkına, 4 farklı mevsim ve o farklı mevsimlerde bizler için yaratılmış farklı meyve ve sebzeler var. Kış gelir portakal ve mandalina yeriz hasta olmamaya çalışırız yaz gelir içimiz yanar bizi bu yangından kurtaracak bir meyve olan karpuzumuz var. Cidden bunları düşünürken ve yazarken ne güzel şeylere sahibiz diyorum ve Rabbimize Bir kez daha şükrediyorum. Her şey bizim için düşünülmüş elimiz ayağımız tırnağımız her şeyin güzel ve yararlı nedenlerini saymıyorum bile çünkü vücudumuzda o kadar çok işe yarayan organ var ki bunlar saymak ile bitmez. Bu kadar güzel nimetleri bize bağışlayan Rabbim için biz ne yapıyoruz? Sadece bunları tüketmek ile nefsimizi doyuruyoruz. Bir kafeye gidiyoruz ve Tük kahvesi yudumluyoruz ve sonra diyoruz ki “BİR KAHVENİN 40 YILLIK HATRI VARDIR “

Sorarım size bizlere bu kadar güzel nimetleri, doğal güzellikleri Bağışlayan ve 1 günü 24 saat yapan rabbimiz için 1 saatimizi ayıramıyor muyuz? Lütfen bu yazdıklarımı bir kez daha düşünün. Ve Rabbimizin bize verdiği nimetlerin azda olsa karşılığını vermeyi Rabbim bize nasip eylesin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.