Bilgilihocam

Güzel Kokmak İçin Yenilmesi Gereken Besinler

Güzel Kokmak İçin Yenilmesi Gereken Besinler

Güzel Kokmak İçin Yenilmesi Gereken Besinler

Kişisel bakımın en önemli detaylarından biri de, güzel bir vücut kokusuna sahip olmak. Bundan dolayı yaz mevsimi başta olmak üzere her mevsim güzel kokmak kadın-erkek herkes için en önemli konuların başında geliyor. Güzel kokmak içinse, öncelikle kötü kokuya neden olan etkenleri bir bir ortadan kaldırmak gerekiyor.

Vücudun kötü kokmasına neden olan etkenleri özetle sağlıksız beslenme, hormonal değişimler ve aşırı terleme olarak sıralamak mümkün. Vücut kokusundan doğal yöntemlerle kurtulmak isteyenler ise, tamamen doğal olan besinler tüketerek bu sorunun önüne geçebilirler.

Vücut kokusunu önleyen besinlerin ilk sırasında ise özellikle kış mevsimlerinin vazgeçilmezi olan limon var. Limon, içerdiği antioksidanlar sayesinde doğal bir bakteri ve mikrop öldürücü olmasından dolayı, vücut kokusunu önlemesinin yanı sıra, ağızdaki kötü kokuyu ve bakterileri de öldürüyor. Limon tüketerek vücudun yenilenmesini sağlamak ve böylece vücut kokusundan kurtulabilmek içinse, yapılması gereken güne bir bardak ılık limonlu su içerek başlamak. Ayrıca limonun koltukaltı ve ayak kokusunu ortadan kaldırdığını da söylemekte yarar var. Limon sayesinde vücut kokusunu önleyebilmenin yolu ise, koku tamamen ortadan kalkıncaya kadar her gün ayak veya koltukaltı bölgesine limon suyunu bir pamuk yardımıyla uyguladıktan sonra duş almaktan geçiyor.

Aşırı terlemekten kaynaklanan vücut kokusunu ortadan kaldırmak içinse, doğal sebzelerden biri olan domates tüketmek öneriliyor çünkü domates, vücudun gözeneklerini sıkılaştırarak ter kanallarını engelliyor. Bunun yanı sıra, domatesin suyu da vücut ısısını düşürerek terlemenin önüne geçiyor. Domatesin bu yararlarından faydalanarak vücut kokusunu önleyebilmek için yapılması gereken, günde yarım bardak domates suyu içmek ya da vücudun aşırı terleyen bölgelerine bir pamuk yardımıyla domates suyu uyguladıktan sonra 15 dakika kadar bekletip durulamak diyebiliriz.

Vücutta meydana gelen kötü kokuyu engelleyen en önemli besinlerden bir diğeri de yeşil çay. İçerdiği antioksidanlar sayesinde yeşil çay, zararlı toksinleri vücuttan atmasının yanı sıra ağız kokusu başta olmak üzere, vücut kokusu ve ayak kokusunun da önüne geçiyor. Yeşil çayın koku giderici etkilerinden faydalanabilmek içinse, her gün düzenli olarak 1-2 bardak yeşil çay içmek gerekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.