Bilgilihocam

Kadınarımız Müslüman Olmayan Erkeklerle Evlenebilir Mi?

Kadınarımız Müslüman Olmayan Erkeklerle Evlenebilir Mi?
  • İSLAM
  • 10 Nisan 2017
  • 185 KEZ OKUNDU

Kadınarımız Müslüman Olmayan Erkeklerle Evlenebilir Mi?

DİNİMİZİN EMİR VE YASAKLARINDA HEP HİKMETLER VARDIR

Dinimiz hikmetleri itibariyle mutlaka insanoğlunun menfaatlerini gözeterek bir şeyi ya önermiş ya da yasaklamıştır. Anlasak ta anlamasak ta dinimizin emir ve yasaklarında birçok yararlar bulunur. Yaşayacağımız olası olumsuzlukların önüne geçmek İslam’ın emir ve yasaklarına uymakla olur. Allah’ ın varlığına inanmak, madem sorgulanmadan inancımızın temelini oluşturmaktadır. Öyleyse İslam dininin usul ve esaslarını da uygulamak bir Müslümana yakışan en güzel davranıştır. Uyduğumuz emir ve yasaklarda kendi menfaatimizi gözetmiş oluruz. İslam işimize geldiği gibi yaşanmaz emrolunduğu gibi yaşanır.

DİNİMİZ MÜSLÜMAN OLMAYANLARLA KADIN VE KIZLARIMIZIN EVLENMESİNİ YASAKLAMIŞTIR

Gelelim ecnebilerle yani Müslüman olmayanlarla kızlarımızın evlenmesi konusuna. Müslüman olmayanlarla kadın ve kızlarımızın evlenmesini İslam dini şiddetle yasaklamıştır. Bu yasak, buna uymamız için yeterlidir. İslam teslimiyet dinidir. Müslüman teslim olmuş kul anlamına gelir. İslam’ ın emir ve yasaklarını sorgulamak Müslümana yakışmaz. Nasıl ki bir büyüğümüzün sözüne uyar ve mutlaka bir bildiği var ve benim iyiliğimi düşünmüştür diyerek kabullenirsek aynen kutsi dinimizin yasaklarını da aynı titizlikle uygulamayı bilmeliyiz. Ne Allah ve ne de Peygamber, bir Müslümanın iyiliğine olacak hiçbir şeyden onu alı koymaz. Demek ki bu tür evliliklerde büyük tehlikeler vardır.  İslam, İçkiden men eder, zinadan men eder, hırsızlıktan men eder, adam öldürmekten men eder. Bu yasakların tümünün arkasında birçok toplum ve insan adına faydalar umulmuştur. Aynen öyle de dinimizin kadınlarımıza ve kızlarımıza Müslüman olmayanlarla evlenmeyi yasaklamış ise bunda sayısız yarar ve hikmet gözetilmiştir.

BU YASAĞIN HİKMETİ NEDİR?

Madem kalp teslim olmuş ve Allah’ ın emir ve yasaklarına gönülden inanmıştır. Hem akıl susmuş ama sorgulamaya devam etmektedir. Dilerseniz aklımızın bize yönelttiği sorulara cevap vererek bu konudaki teslimiyetimizi mantığımızla güçlendirelim. Neden İslam Müslüman olmayanlarla kadın ve kızlarımızın evlenmesini yasaklamıştır?  diye sordu aklımız kalbimiz teslim oldu ve ona dedi ki:

Madem evlilikte erk ve güç erkektedir. Hem madem erkek ikna kabiliyeti olarak güçlüdür. Hem madem erkek kadına istediklerin yaptırmakta haklıdır ve özgürdür. Kadın zayıf ve kırılgan varlığıyla erkeklere karşı koyamamaktadır. Elbette dini hüküm konusunda da erkekler baskındır. Öğrendiklerini ve bildiklerini çocuklarına aktarmaktan geri durmayacaklardır. Çocuk ebeveynlerini örnek alır. Baba bir Yahudi ya da bir Hristiyan ise mutlaka babasından bir şeyler kapacaktır. Hem bu babasıyla da sınırlı değildir. Büyük babası amcasının da etkisi ile İslamiyet’i seçmeye bilir. Babanın evladına bu konuda baskı yapmayacağını ve anne de çocuğumu Müslüman olarak yetiştireceğim demesinin bir anlamı yoktur. Neticede çevre ve şartlar çocuğun Müslümanlığa sıcak bakmaması için tüm ortamı hazırlayacaktır.

YABANCI ERKEKLERLE EVLENMEKTE BÜYÜK VEBAL VARDIR

Avrupa’ daki gurbetçi kızlarımız ve kadınlarımızın ısrarla Müslüman olmayan gençlerle evlenmek istemesini yadırgıyoruz. Çoğu bu tür evliliğin arka planında AB vatandaşı olmak ve yüksek standartlarda bir hayata kavuşmak amacı vardır. Kimse kendini kandırmasın aynen nasıl ki örtünmek farzdır ki bunu herkes bilir. Bir Müslüman bayanın Müslüman olmayan yani gayri Müslim biri ile evlenmesi büyük günahtır. Bazı rivayetlerde evlendikten sonra Müslüman olmayan koca ile yaşanan cinsel ilişkinin nikah akti geçersiz olduğundan zina sayılacağı belirtilmiştir. Ancak evlenmeden önce o erkek müslümanlığı seçerse kadın çok büyük sevaba girmiş olur.

Evlilik kutsal bir müessesedir. Bu tür yakıştırmalar bu kutsi değer için geçerli değildir. Bunlara itibar etmeyiniz. Lakin biliniz ki çocuğunuzun geleceği ve istikbalinizi Allah’ ın emir ve yasaklarını uymayarak tehlikeye atmak söz konusu. Yabancı erkeklerle evlenerek büyük bir vebali üstlenmiş olacaksınız. Ecnebiler besmeleyi bilmez, Allah’ ı bir bilmez.
Allah’ ını tanımayan bir kuldan kadın ve kızlarımız hayır beklemesin. Kesinlikle Hristiyan ve Yahudi erkeklerle evlenmenizi Allah yasak etmiştir. Allah’ a ve peygambere isyan bayrağı açacaksanız sizin bileceğiniz iştir. Madem o yasaklamış elbette bir bildiği var deyip bizlere gerçek bir Müslüman gibi teslim olmak düşer.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.