Bilgilihocam

Kadınlar İçin Gerekli Vitaminler

Kadınlar İçin Gerekli Vitaminler

Kadınlar İçin Gerekli Vitaminler

Kadınlar için gerekli vitaminler hakkında bilgi vererek bu paylaşımımızda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Kadınların sağlık ve güzellik için alması gereken vitaminler vardır. Güzel ve kaliteli bir hayat için işte Kadınların alması gereken vitaminler:

B2 VİTAMİNİ

Kadınlar için gerekli vitaminler içinde en önemli yeri B vitaminleri alır. Bunlardan B2 vitamini enerji kaynağıdır. Ruhsal olarak rahatlamanıza yardımcı olur. Sinirleri yatıştırır. Vücuttaki istemsiz kasılmaları azaltır. Kırışıkları hızla onarır. Ağız ve boğazdaki yaraları iyileştirir. Saçları besler. Sinir sisteminde dengeyi sağlar.

 B6 VİTAMİNİ

B6 vitamini psikolojik yararı en fazla olan vitamindir. Kadınların hormonal eksiklik yaşamamaları için mutlaka B6 vitamin alması gerekir. B6, depresyonu azaltırken yakalanma riskini de aşağı çeker. Beynin kimyası üzerinde oldukça önemli etkileri vardır. Hafızayı güçlendirir. Unutkanlığı azaltır. İleriki yaşlarda bunamanın önüne geçer. B6 vitamini Kalbiniz için çok gerekli bir vitamindir. Kadınlar için gerekli vitaminler içinde ayrıcalıklı yeri vardır. B6 vitamini hamilelerin yardımcısıdır. Sabah kalktığınızda bulantı yaşamazsınız. Kan şekerini dengeler. Anemi hastalığına yakalanmanıza engel olur

B7 VİTAMİNİ

Vücudun biyolojik inşasında Biyotin olarak bilinir. B7 vitamini, Bir gelişim vitaminidir. Kemikleri, kemik iç yapısını güçlendirir ve geliştirir. Tırnakların ve saçın uzamasına yardımcı olur. Kadınlar için gerekli vitaminler açısından B7 vitamini, saçlarda kırıkları azaltarak güçlendirir. Cilt için yenileyicidir. Yaraların hızla kapanmasına yardımcı olur. Vücutta yağ asitlerinin sentezi için lüzumu vardır.  Kolesterol sorunları için destek sağlar. Ter bezlerinin iyi çalışması için B7 vitamini bakımından desteklenmesi lazımdır.

B9 VİTAMİNİ

B9 aynen B6 gibi olmazsa olmaz bir vitamindir. B9 vitamini Folik Asit diye bilinir. Kalbin doğru çalışmasına katkı yaparak kalp krizinin önünde geçer, kan basıncını normal seviyeye çeker. Beyin için hala daha keşfedilmemiş sayısız yararı vardır. Bunama, yaygın unutkanlık ve depresif ruh hallerine yakalanmanızı önler. Kanser olma oranınızı azaltır. Hücresel faaliyetlere etki ederek beyni güçlendirir. Kadınlar için gerekli vitaminler bakımından değerlendirildiğinde B6, kadınlarda doğurganlığı ve cinsel isteği arttırırken hamilelikte sağlıklı fetüs gelişimi sağlar.

B12 VİTAMİNİ

B12 vitamini,  hücreler için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Metabolizmamız B12 vitamini sayesinde doğru çalışır. B12, hücrelerin bölünmesi kolaylaşır,  proteinin sentezlenmesinde aktif rol oynar. B6 ve B9 vitaminleri gibi <strong>kadınlar için gerekli vitaminler</strong> arasında yer alan B12 vitamini de depresyonun tedavi edilmesinde yarar sağlar. Sinir sistemi ve Beyin fonksiyonlarının doğru olarak işlemesi için lazımdır. Yine kalbe, hafızaya güç katar. Anemi hastalığının önüne geçer

K VİTAMİNİ

K Vitamini bir bakıma Kemik vitamini diyebileceğimiz kemikleri güçlendiren vitamindir. Kanın kolayca pıhtılaşmasını sağlar. Kalp rahatsızlıklarını önler. Bağışıklığı arttırır ve vücuda enerji verir.

A VİTAMİNİ

A vitamini bir antioksidandır. Kadınlar için gerekli vitaminler gurubunda yer alır. Mikropların düşmanı,  bağışıklığın güçlendiricisidir. Kemikleri, dişleri cilt ve doku yapısını sağlamlaştıran A vitamini, kolay kolay hastalıklara yakalanmanıza mani olur. Üstelik kronik hastalıklardan sizi korur. Gözleri güçlendirir. Cildi gerer ve yeniler. Yaşlanmayı geciktiren bir gençlik kaynağıdır.

D VİTAMİNİ

D vitamini vücudumuzda kalsiyum emilmesinin doğru olarak yapılması için gereklidir. Bu yararıyla kemiklerin güçlenmesini sağlar bu açıdan kadınlar için gerekli vitamin olarak önemlidir. Dokular ve eklemler için sayısız faydası vardır. Gözleri güçlendirir. Adet öncesindeki sıkıntıları aza indirger. Çoğu iltihaplanmanın önüne geçen D vitamini kansere yakalanma riskini azaltır. D vitamini ışık vitamini diye tabir edebileceğimiz, güneş ışığından cilt yoluyla kolayca vücuda alınabilmektedir.

C VİTAMİNİ

C vitamini en yaygın olarak bilinen ve en çok yarar gördüğümüz vitamindir.  Kandaki kırmızı kan hücrelerinin oluşması C vitamini sayesinde olur. C Vitamini, yalnızca kadınlar için gerekli vitaminler açısından değil her insan için vazgeçilmez bir vitamindir. Yaraların ve yanıkların iyileşmesi için hücre yenilenmesini hızlandırır. C vitamini hücreler için uyarıcı mahiyetindedir. Kalp hastalıklarına yakalanma riskini minimize eder. Dokuları güçlendirerek darbelerle alınan hasarı azaltır.

E VİTAMİNİ

Hücre yıkımına engel olup vücuda gençlik dokunuşu verir. Kadınlar için gerekli vitaminler bakımından en yararlılarındandır. Yaşlanma E vitamini ile geciktirilebilir. E vitamini azaldığında kalp hastalıklarına yakalanma şansınız artar. Gözlerde katarak oluşumu hızlanır. Hafızanız gücünü kaybeder. Sinirsel rahatsızlıklar yaşama riskiniz ortaya çıkar. Kansere karşı vücudunuzun savunma sistemi zayıflar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.