Son Konu

Python Son Sürüm İndir

Python Son Sürüm İndir 3.12.0

indirmek için izniniz yok

Mükemmel Sistem Entegrasyonu Seviyeleri için Programlama Dili​

PHP Java ve SQL Python gibi diğer büyük programlama dilleri ile birlikte, hem acemi hem de profesyonellerin işe alması için çok yaygın bir sistemdir. Yeterli işlem hızına sahip ve diğer bazı yöntemlerden farklı olarak üçüncü parti yazılım paketlerinin çoğuna kolayca entegre edilebilen güçlü bir araçtır. Bu yüzden sayısız gereksinim için ideal bir seçim.

Uygulamalar ve Özellikler​

Python sayısız endüstride kullanılmaktadır. En yaygın bazı web geliştirme masaüstü GUI eğitim yazılımı oyun geliştirme ve ağ programlama içerir. Ayrıca, bu özel sistemin, daha geleneksel bir dile kıyasla daha kolay öğrenildiği söylenir. Bu, acemi programcılar olabilenlerin genellikle bu varyantı daha geleneksel seçenekler üzerinde tercih etmelerinin temel nedenidir. Kaynak kodu tüm işletim sistemleri için indirilebilirken, lisanslar ve ortak anahtarlar ana web sitesinden de kullanılabilir.

Açık Kaynak Kenarı​

Python'un açık kaynaklı bir yazılım olduğunu unutmamak önemlidir. Böylece kullanımı ücretsizdir ve düzenli olarak güncellenir. Bu, hatalarla ilgili herhangi bir sorunu ele almaya ve programcıları sürekli gelişen eğriden uzak tutmaya yardımcı olacaktır.

PEP 3147, .PIP 3149 için destekleyici modül, PEP 3148, destekli dinamik kütüphaneler için destek PEP 3148, eşzamanlı programlama PEP 384 için yeni bir gelecek kütüphanesi, PEP 391 genişletme modülleri için kararlı bir ABI, sözlük tabanlı kayıt yapılandırmayı gözden geçiren bir GIL uygulaması, bayt mesajlarını destekleyen çok uzatılmış bir e-posta paketini, SSL bağlamları için destekli bir çok geliştirilmiş ssl modülünü ve kapatma modülüne yapılandırma bilgisi eklemelerine erişmek için bir sysconfig modülüyle eşleşen sertifika ana bilgisayar adını, aralarında bir çok geliştirme desteği sunar configparser için, bunlar arasında pdb'ye protokol desteği geliştirmelerini eşleme, Python hata ayıklayıcı bayt / dize sorunları ile ilgili sayısız düzeltme; aralarında bir bayt ortamı için tam destek (dosya adları, ortam değişkenleri) sayısal işlemler için birçok tutarlılık ve davranış düzeltmeleri

Değişiklikler​

  • PEP 3147, .PIP 3149 için destekleyici modül, PEP 3148, destekli dinamik kütüphaneler için destek PEP 3148, eşzamanlı programlama PEP 384 için yeni bir gelecek kütüphanesi, PEP 391 genişletme modülleri için kararlı bir ABI, sözlük tabanlı kayıt yapılandırmayı gözden geçiren bir GIL uygulaması, bayt mesajlarını destekleyen çok uzatılmış bir e-posta paketini, SSL bağlamları için destekli bir çok geliştirilmiş ssl modülünü ve kapatma modülüne yapılandırma bilgisi eklemelerine erişmek için bir sysconfig modülüyle eşleşen sertifika ana bilgisayar adını, aralarında bir çok geliştirme desteği sunar configparser için, bunlar arasında pdb'ye protokol desteği geliştirmelerini eşleme, Python hata ayıklayıcı bayt / dize sorunları ile ilgili sayısız düzeltme; aralarında bir bayt ortamı için tam destek (dosya adları, ortam değişkenleri) sayısal işlemler için birçok tutarlılık ve davranış düzeltmeleri
Üst Alt