Son Konu

15 milyon öğrenci bugün karne alacak

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
15 milyon öğrenci bugün karne alacak Takriben 15 milyon öğrenci ve 600 bine yakın öğretmen bugün yarıyıl tatiline çıkıyor İlköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 15 milyon öğrenci ve 600 bine yakın hoca, yarıyıl tatiline hazırlanıyor 2008 eğitimöğretim yılının birincil dönemi, bugün sona erecek Örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler, birincil yarıyıldaki çalışmalarının karşılığı olan karnelerini alacak ve takriben 2 haftalık yarıyıl tatiline çıkacak Eğitimöğretim yılının ikinci yarısı, 9 Şubat Pazartesi günü başlayacak Öğrenciler 12 Haziran Cuma günü karne alacak ve 3 aylık yaz tatili başlayacak Ulusal Eğitim Bakanlığı geçen eğitimöğretim yılında ilköğretim öğrencileri için başlattığı ''sanal karne'' uygulamasını bu sene ortaöğretim öğrencileri için uygulayacak İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine ''sanal karne'' verilecek Veliler, MEB'in '' http:wwwmebgovtrwwwmebgovtr'' adresli internet sitesine çocuklarının TC kimlik bilgileri ile girerek karneleri görebilecekler 2010 eğitimöğretim yılının 7 Eylül 'da başlaması planlanıyor SINAV TAKVİMİ Öğrenciler açısından 2008 eğitimöğretim yılının ikinci yarısı, sınavlar nedeniyle ilk yarıyıldan daha yoğun geçecek Düzey Tespit Sınavı, ilköğretim 6 sınıflar için 13 Haziran , 7 sınıflar için 7 Haziran ve 8 sınıflar için ise 6 Haziran tarihlerinde yapılacak İlköğretim 5 sınıf ile liselerin 9, 10 ve 11 sınıflarında okuyan öğrencilerin katıldığı Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (DPY) 3 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek İlköğretim 8sınıf için DPY sınavı 6 Haziran , ilköğretim 7 sınıf için 7 Haziran , ilköğretim 6 derslik için ise 13 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Üniversiteye giriş sınavı ise 14 Haziran tarihinde yapılacak  

Üst Alt