Son Konu

16 Ocak Pazartesi Kar Tatili olan il ve ilçeler

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
KONYA

Konya'da yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi

Konya büyük kasaba merkezinde etkin olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi Resmi kurumlarda çalışan engelli ve hamile personelin de bugün idari izinli sayılacağı bildirildi

SİVAS

Sivas'ta etkin olan kar yağışı sebebiyle şehir halkı genelinde eğitime 2 gün ara verildi

Sivas Valisi Ali Kolat, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğünü belirterek, böylece şehir halkı genelinde 2 gün süreyle eğitime ara verildiğini bildirdi

Vali Kolat, kapanan yolların ulaşıma açılması için de ekiplerin çalışmalarının sürekli devam ettiğini belirtti

UŞAK

Uşak'ta yoğun kar yağışı sebebiyle merkez ilçe, Banaz, Sivaslı ve Karahallı'da taşımalı eğitim yapan ilk ve ortaöğretim okullar bir gün tatil edildi

Uşak'ta dün gece geç saatlerde başlayan yoğun kar yağışı devam ediyor İl Hıfzısıhha Kurulu yoğun kar yağışı nedeniyle Merkez ilçe ile Banaz, Sivaslı ve Karahallı'da taşımalı sistemle eğitim yapan birincil ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiğini duyurdu Komite göre alınan karar Valilik Basın ve Insanlar İlişkiler Müdürlüğü'nce akşam saatlerinde yapılan tanımlama ile duyuruldu Ulubey ve Eşme'de okulların tatil edilip edilmeyeceği kararının ise kaymakamlar tarafından hava durumuna kadar sabahtan erken saatlerde verileceği öğrenildi

ZONGULDAK

Zonguldak'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle şehir merkezinde eğitime 1 gün ara verildi

İl Ulusal Eğitim Müdürü Harun Girgin, yoğun kar yağışının ulaşımı negatif etkilemesinden nedeniyle il merkezi, alt belde ve köylerde mektep öncesi eğitim kurumları, ilköğretim okulları ve orta öğretim kurumlarında eğitime bugün ara verilmesine karar verildiğini bildirdi

AKSARAY

Aksaray'da yoğun kar yağışı sebebiyle merkez, merkeze yan köy ve beldelerde eğitime bir gün ara verildi

Kar yağışının devam ettiği kentte kar kalınlığının 25 santimetreyi geçtiği bildirildi Yoğun kar yağışı nedeniyle merkez, merkeze bağlı köy ve beldelerde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi

TOKAT

Tokat'ta, kar yağışı dolayısıyla şehir genelinde eğitime iki gün ara verildi

Tokat Valisi Şerif Yılmaz, kentte dün akşamdan bu yandan kar yağışının etkili olduğunu belirterek, ''Meteoroloji Alan Müdürlüğü kar yağışının gün boyu devam edeceğini bildirdi Biz de bugün ve yarın ilk ve ortaöğretim okullarını tatil ettik Kamu görevlisi engelli vatandaşlarımız da 2 gün yönetimsel izinli olacaklar'' diye konuştu

sırası gelmişken kar yağışı kentte ulaşımı da aksatıyor Kar yağışı ve tipinin etkili olduğu TokatSivas karayolunda büyük araçların geçişine müsade verilmiyor

NEVŞEHİR

Kar yağışı Nevşehir'de etkisini en ince ayrıntısına kadar hissettirmeye başladı Bazı ilçelerde yoğun kar yağışı sebebiyle okullar tatil edildi

Akşam saatlerinden itibaren etkisini belirten kar yağışı sebebiyle bir takım köy yollarında yol açma çalışmaları devam ederken, Gülşehir ve Hacıbektaş ilçelerinde okullarda eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği bildirildi

ERZURUM

Erzurum'da etkisini artıran kar ve tipi nedeniyle Karayazı ilçesinde ilköğretim okulları 1 gün süreyle tatil edilirken, ErzurumBingöl ve ErzurumSızı karayolu ulaşıma kapandı

Kar ve şiddetli tipi sebebiyle Erzurum'da hayat neredeyse durma noktasına geldi Tipinin etkin olduğu ErzurumBingöl Karayolu Çat Kirişli mevkisinden itibaren ulaşıma kapandı ErzurumSancı karayolu da HorasanEleşkirt arasında tipinin oluşturduğu sürgün sebebiyle ulaşıma kapandı

Karayazı ilçesinde de eğitimöğretime 1 gün süreyle ara verildiği bildirildi

Kar ve tipi sebebiyle Erzurum'da 200'e yakın köy yolu yeniden ulaşıma kapanırken, İl Özel İdaresi ekipleri tipinin dinmesinin arkasından yol açma çalışmalarına koyulacakları belirtildi

ORDU

Ordu'da dün akşam saatlerinden itibaren etkisini gösteren soğuk ve yağışlı hava sebebiyle okullar 1 gün tatil edildi

Ordu Valisi Orhan Akıcı göre yapılan yazılı açıklamada, Mesudiye, Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çambaşı, Kumru, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz, Ulubey, Korgan ve Kumru merkez ve köylerindeki kar yağışı nedeniyle eğitime 16 Ocak 2019 Pazartesi günü 1 gün ara verildiği bildirildi Ordu merkeze tabi Gerce, Cumhuriyet, Kuylu, Gökömer, Yağızlı, Topluca köylerinde de okullar bir gün tatil edildi

MUŞ

Muş'un Varto ilçesinde kar yağışı nedeniyle 100 köy ve 50 mezra yolu ulaşıma kapanırken, birincil ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 2 gün ara verildi

SİVAS

Sivas'ta yaşanan kar yağışı ve negatif hava şartları sebebiyle eğitime 2 gün ara verilirken, 963 köye ulaşım sağlanamıyor

ÇORUM

Çorum'da yoğun kar yağışı sebebiyle merkeze alt bir takım okulların iki gün tatil edildiği bildirildi

Çorum Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre il merkezindeki okullar hariç merkez ve emrindeki okullarda taşımalı eğitim öğrencileri, Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO) ve birleştirilmiş köy okullarının İl Hıfzısıha Kurulu kararı ile bugün ve yarın tatil edildiği bildirildi *

Üst Alt