Son Konu

18 WoS American Long Haul Hakkinda Ögrenmek istediginiz Tüm Bilgiler

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Selam Arkadaslar

18 WoS American Long Haul Hakkinda Ögrenmek istediginiz Tüm Bilgileri sizlere asagida anlatmaya calisacagim Benim bildiklerim Bunlar simdilik sorunlariniz varsa yazin biliyorsan cevaplarim bilmiyorsam Kusura bakmayin

ilk Oyuna basladiginizda bir sehir secin Örnek Las Vegas Diyelim oyunu start yapinca Las Vegasin Garajindan araciniz yola cikar Sonra bir firmaya gidin Firma girisinde Gri renkte asagi dogru ok isareti üzerinde aracinizi durdurup Entere basin sol tarafta Firma ürünleri sag tarafta ise gideceginiz sehirler ve firmanin teslimatta verecegi fiyatlar yazar ben genelde en uzak sehirlere en pahali ürünleri götürüyorum Ürünü sectikten sonra Firmanin icinde Remorkunuz bir köseden cikar eger yükü göremiyorsaniz Kirmizi daire icinde sagdaki haritada gösterir yükünüzü aldiktan sonra F4 tusuna basin harita acilir haritadan gideceginiz yolun krokisini planlayin ürünü teslim edeceginiz sehirde kirmizi yuvarlak daire icinde bu haritadan göre bilirsiniz en kestirme en kisa yol hangisiyse o düzergahta yola cikarsiniz

F2 Tusu dikiz aynasidir F3 Tusuna basip Takometre ve kücük yol haritasi ekranda belirir bu ekran haritasi size yardimci olacaktir klavyenin M tusuna basarsaniz harita daha büyür M tusuna bir daha bastiginizda Sag Dikiz aynasi cikar Bu ayna yol ayrimindaki kavsaklarda yardimci olacak Size sag taraftan gelen arabalari görmek icin yardimci olabilir

Benzin Almak icin benzinciye gelince yuvarlak dairenin icinde durdurun arabanizi sonra E tusuna basin arabaniz stop edecektir sonra ENTER tusuna elinizi basili tutun benzini depolayacaktir

Söförü uyutamayanlarin ise yapmasi gereken olay F4 Tusuna basin Harita acilir haritanin alt tarafinda Advance Timer yazisi vardir onu tiklayin karsiniza Advance Hours yazisi cikar Tiklayinca islem tamamdir

Yükü Teslim etmek icin ulasacaginiz firmaya geldiniz Firmanin icerisinde Kirmizi dairede isaret vardir nereya Bosaltacaginizi gösterir oraya geldiginizde Kirmizi paralel isiklar vardir ortasindada bir daire dönüyordur yine bu alana arka arka girmeniz lazim ortlayip girdiginizde T harfine basin diye sinyal verir Klavyenizin T harfine basinca yükü bosaltip paranizi ala bilirsiniz

Simdik baslangicta bir müddet para kazanmak icin ilk basladiginiz tirla idare edeceksiniz yaklasik 150200 bin dolar paraniz oldugu zaman ilk firsatiniz tir satin almak olsun tir nasil satin aliniyor Yol düzegahinda Truckstop yani dinlenme tesislerinde genellikle D yazisi vardir bu D isareti sehir merkezlerinde yada bazi Benzinciklerde vardir Genelde Truckstoplarda olur Araciniz Getirin D Yazan isarete enter yapin sol kisimda arabanin Tiplerini markalarini sag alanda ise özelliklerini göreceksiniz Hizli gidecek size 2 arac tavsiye ediyim (2T2 yada Forunner Aggresser) markali arabalari alin bunlar yaklasik 85 Mph mail hiz yaparlar bizim hesapla 130140 kmh hiz demektir eski araciniz inis asagida 50 maili zor geciyor yani 80 kmh yapar Bu araclarla bir Tank Benzinle yaklasik olarakta 31003200 Km yol ala bilirsiniz Örnek olarak New Yorktan benzini Fulladiniz sizi Roswele kadar rahat ulastira bilir Eski aracinizla buraya ulasmak icin 23 depo benzin almaniz lazim Bu araclarla Los Angelesten New Yorka gitmeniz ortalama 130 ile 200 saat arasi Diger araclarla 45 saatte anca ulasa bilirsiniz

ikinci bir konu ise arac secerken bu arac pahali bunu alayim demeyin sorun yasaya bilirsiniz Alacaginiz aracin hemen yaninda sleeper olan araclar secmeye bakin sebebi ise Seleeper yatakli arac demektir yol düzergahinda 12 saat sonra en az 8 saat Uyumaniz lazim Yatakli arac secmessiniz söförü uyutmak icin mecburen Hotellerde uyutmaniz lazim hotele ulasamazsaniz ekran kararip önünüzü göremessiniz araciniz kaza yapar genelde Bunu dikkate alarak yatakli arac alin yatakli araba oldumu aracinizi istediginiz alana cekip mecbur kaldiginiz zamanda uyuyabilirsiniz yatakli arac secince yinede otellere ugrayin orada söförü uyutun 50 ile 150 dolar arasinda Hotel ücreti ödüyorsunuz

Sifir arac almak icinde klavyenizin N tusuna basin Order Truck yazisina tiklayin orda Fiyatlar ve özelliklere bakarak araciniz satin alip istediginiz Extralari araciniza ekleye bilirsiniz Extralar Bir miktar ücrete tabidir

Firma Kurmak icin söför Lazim bu söförlerde Hotellerde oluyor H harfi üzerine gelince Entere basip söförü uyutmak isteyince altta söför almaniz gereken yazi cikar yalniz her Hotelde bulamazsiniz yol düzerganizdaki tüm Hotellere ugrayin muhakak birinde karsiniza cikar Bazi arkadaslar sikayet ediyor söför alamiyom bulamiyom diye sabir edin her hotelde cikmaz haberiniz olsun ama muhakka birinde bulacaksiniz hic süpheniz olmasin

Simdik gelelim asil meseleye araci satin aldiniz ama araci degisemiyorum bunu degismek icinde yapmaniz gereken olay Hani ilk basta Las Vegas Sehrini sectik ya örnek olarak Sizin oyuna baslangic sehri hangisiyse oraya gideceksiniz Baslangic sehrinize giderkende bari yük alip götürün bos gitmeyin para kazanin Haritada gösterir Garage Yani G harfi yazan yere gidin oraya gelince Entere basin ChangeTruck yazisini tiklayinca yeni arac artik elinizdedir eski aracinizda o parkta kalir Kuracaginiz Firmada diger söförler kulansin artik yada sata bilirsiniz Satmak isterseniz Klavyenin N tusuna basin Manager Truck deyin sonra ekranin alt tarafta Sell Truck yazani Tiklayin Fiyatini yazar Okeyleyince hesabiniza o Fiyat eklenir Eski aractan kurtuldunuz yeni aracla artik ucmaya basladiniz Yada araci satin aldiktan sonra baslangic sehriniz cok uzaksaniz oraya Klavyede N Tusuna basin sol altta Transpor Vehcelt yazisini tiklayin aldiginiz arac cikar tiklayin sagda hangi sehirdeyseniz Mesela New Yorktaysaniz Parking New York Tiklayin sag tarafta ve altta Transpor yazisini tiklayin belirli bir ücret karsiliginda aracinizi ordaki parka naklederler ve siz P yazan yani Parka gidip aracinizi yada Remorkunuzu ala bilirsinz

Elinizde para varsa remork satin alin ayni araba alir gibi onuda alin ve araciniz nasil Baslangic Sehrinizde degistiyseniz onuda ordan alacaksiniz Remork almanin sebebide tasiyacaginiz yüke firma kendi remorkuyla tasittirirsa mesela 50 bin dolar veriyosa kendi remorkunuzla tasirsaniz firma sahibi 100 bin dolar veriyor Ama o remorkun özelligine görede o firmadan yük almaniz lazim o remorka uymayan firmaya giderseniz yük olmadigini görürsünüz N Tusuna basin Order Trailerden Remork ala bilirsiniz iyi para kazanmak isterseniz Remork secerken sol tarafta hangi yükleri tasiyacaginizi gösteren secenekler var Eggs ve Video Game olanini secerseniz nakliyatta iyi para veriyor iyi para veren Firmalarin isimleri tam aklimda degil ama Renkler vardir Kirmizi Zabat olan bide Havalani kargolari Fristat Air Cargo diye yazar yada Mavi renkli sembollü olan Firmalar var Haritada göre bilirsiniz Baslangic sehrinizdeki Garageden G olan yerden Remorku ala bilirsiniz yine ayni sekilde almak icinde Entere basip Store Trailer yazisini tiklayin remorkun takildigini göreceksiniz

Not: Bazi Arkadaslar yanlis anlayip Las Vegasa Gitmeye Kalkismasinlar oyuna basladiginiz ilk sehir hangisiyse oraya gidin ben Las Vegasi örnek verdim sadece

Polis cezalari ve Nakliyat Firmalarindaki kesintiler icinde bazi bilgi vereyim Hizli arac aldiysaniz bu bilgilere dikkat edin F3 Tusunu basarsaniz Takometre cikar size yardimci olur demistik Ekranin üst kisminda Remork isareti sizin Aracin resmi bide Yildizli isaretler vardir sizin kullandiginiz arac hasar gördümü kirmizilasir hasari yok etmek icin yol düzergahinda tamirciler vardir Service S harfi olan yerlere ugradinizmi arabanizi bakimini bu Servislerden yaptira bilirsiniz ve bakimdan sonra gördügünüz hasar kadar tamirci para keser sizden Remork tarafinda Kirmizi varsa sansiniz yok bunu nakliyati teslimatta Firma sahibi götüreceginiz ücretten kesiyor 50 bin dolar alacaksaniz mesela 45 bin dolar öder yani aractaki araca göre hesap keser

Gelelim Polis Cezalarina yildizli olan yer Trafik kurallarina uymassaniz kirmizilasir söner mesela kirmizi Lambada gectiniz o alan birden tamamen Kirmizilasir Polis araclari bir yerlerde karsiniza cikar hesabini keser ama bir yolu var bundan kurtulmak icin Kirmizida gectiyseniz o zaman aracinizi yavaslatin 2030km hiz yapin zamanla o kirmizi alan sönecek eger ilerlerde bir yerde Polisi görürseniz durun bekleyin o alan iyice söndükten sonra polisin yanindan basin gecin bisi yapamiyor

Sehir Merkezlerine girerken sag tarafta tabela vardir dikkatinizi cekmeye bilir sizin ama örnek Dallasa geldiniz diyelim sol altta well kam in Dallas yazisi cikar Dallasa Hosgeldiniz der ve hemen yan taraftada Tabelada Speed Limit 45 Mph Tabelasi beyaz renkte muhakkak olur Buda bundan sonra Hiz sinirlamasi 45 maili gecmemeniz lazim Yani 70 km hiz demek ama yinede size 50Mph yani 80 km ye kadar izin veriyor Eger bu tabelayi dikkate almadiniz bastiniz hala son surat giderseniz Yildizli alan kirmizilasir Bir müddet sonrada Aynasizlardan cezayi yersiniz ayni olay ise sehiri terk ederken Speed Limit 65 Mph yazisini gördügünüzde basin gaza Artik sinirlama kalkmistir Kanada ve Meksikada bu isaretler Km olarak gösteriyor 70km Giriste cikarkende 110km yazar Limit

Aracinizin Takosunu Mph Mail olarak degilde Kmh Kilmetre olarak yapmak isterseniz ESC tusuna basin orda Gameplay yazisi cikar onu tiklayin sag tarafta Autoplay yazini tiklayin orda Mph Kmh ayarlari bide saatinizin 24 saat uzun yada 12 saat AMPM olmasini isterseniz ayarlaya bilirsiniz o kisimdan Ben 24 Hours olarak ayarladim Yalniz Kmh ayarlayanlar tako 120 den fazla hizi göstermiyor siz farkinda olmadan araciniz inis asagi yerlerde 130140 belkide daha fazla hiza ulasiyor ama siz farkinda olamiyorsunuz Ben Denedim Yüksüz 100110 Mph hiza kadar ulastim yani km olarak 150160 gittim ama hiz sinirini asiyorsun yokardak alan kirmizilasiyo sonra ilerde Polis yakaladi kesti cezayi

Simdik ben kendim oyunda yaptigim bazi hileleri anlatayim oyununuzu ESC tusuna basip Save Game yapin yani kayit edin bunuda genelde benzinci yakinlarinda yapin kim bilir belki benzin biter yolda kalirsiniz Yada 4 yol ayrimlarinda filan yapin nedenmi belki kaza yaptiniz araciniz hasar gördü Polis ceza yazdi yükünüz hasar görebilir bide yükünüzü bosaltiktan hemen sonra yapin ESC ye basip Load Gameyi tikladiginizda kayit yaptiginiz yerden tekrar oyuna baslar ve o cezalardan hasarlardan siyrilirsiniz

ikincisi arabalar sizi SIKISTIRIYOR yol vermiyorlar kapamislar yolu 3 lü seridin en sagindaki bos serite arabalar hic girmez ordan basin son gaz gidin saglayin hepsini

Diger bir hilesi ise Klavyenin F tusuna basip dörtlü lambanizi yakarak yol alin neden derseniz Dörtleri yaktiginiz zaman arkadan gelen hic bir arac sizi gecmiyor ben bazen dikiz aynasinda oyun oynuyom arkadaki araclarla zevklide oluyo hani Dörtleri yakiyom arkamdan kuzu kuzu geliyorlar söndürüyom beni sollamak istiyorlar yeniden dörtleri aciyom birden duruyorlar yak ac girgir geciyom dikiz aynasindan bakiyom cok hos oluyo

Bir diger konu ise gece yolculugu yapmaya calisin o kadar araba olmaz genelde araclarin yogunlastigi alanlar sehir merkezlerine girerken benzinciye yaklasirken ve dört yol ayriminda kavsaklarda cikarlar yogunlasirlar bende hesabimi ona göre yapiyom tam kavsaga girecem sirada söförü uyutuyom yol aciliyor ama cok SIKISIKKEN yapiyom bunu devamli yapmiyorum

Oyunda benim gördügüm 2 hata var Birincisi Houston düzergahindan El Pasoya giriste Otobanin tam altina trafik lambasi konmus bu trafik lambasida El paso sehir merkezine girip Cheyenneye giderken tam altina Trafik Lambasi konmus ve hemen Gümrük geliyor sen otobanin üzerinden geciyon ama alttaki trafik lambasi kirmiziysa sen kirmizidan gecmis oluyorsun ama hilesini az üstte anlatmistim o sekilde yaparsaniz eritirsiniz ikinciside Phonix düzergahindan Los Angelese giderken Gaynana diye bir sehire yol ayrilirken tabelayi yanlis yapmislar Los Angeles gidecen ama seni Gaynana yoluna cikartiyor ve Gaynana yerinede Phonix yazisi var Phonixe saptinmi Los Angelese Gidiyon Los Angeles yoluna gidincede gaynanana ulasa biliyon

Klavyenizin R tusuyla Radyo dinleyebilirsiniz yalniz bu sizi biraz ugrastirir Pc de olan Mp3 Dosyasindaki Müzikleri wavepad Programiyla Dönüstürmeniz lazim eger anlamiyorsaniz denemeye kalkmayin Dönüstürdügünüz Mp3 lari Belgelerim dosyasindaki Haulin icinde music dosyasina atin ilerde bu konu hakknda ilgi olursa daha detayli sekilde anlata bilirim Simdilik oyunu acmadan Mediaplayerinizi acin sonra oyunu acin o sekilde dinleyin

Uzun yollarin Tras aleti Derby Haydi Hayirli Traslar herkese Yolculukta Muhakkak Derby Kullanin

Üst Alt