Son Konu

2 Analistten Tahminler: Altın Fiyatları İçin Büyük Kırılma Yaklaşıyor!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Stockspot_Blog_Image_GoldPot_1420x875-1400x863-1.jpg

Yatırımcılar, Çarşamba günkü Federal Rezerv ve Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın yorumlarını sindirmeye çalışıyor. Altın fiyatları, Perşembe günü erken düşüşlerden vazgeçerek seansı daha yüksek seviyelerde bitirdi. Yazım sırasında da altın fiyatı, 1.740 doların üzerinde işlem görüyor. Usta isimler altın’a yönelik son gelişmelerle fiyat tahminlerini paylaşıyor. İşte o tahminlerden bazıları…

Fawad Razaqzada: Altın fiyatları sermaye akışlarıyla yükselebilir! Ama…

ThinkMarkets’te piyasa analisti olan Fawad Razaqzada, altın piyalarını analiz etti. Analist, altın’ın “piyasa gürültüsü ve teknoloji hisse senetlerinin düşmesiyle birlikte sermaye akışlarıyla yükselmesinin” muhtemel olduğunu söyledi. Ancak Fawad Razaqzada, ABD Hazine getirilerinde devam eden yükseliş göz önüne alındığında altın’ın kazançlarını tutamayabileceğini de ekledi. 
MW-HI784_goldba_ZG_20190503080045.jpg
Lobo Tiggre: Bu durum, piyasaları kırılmasına neden olacak! Daha fazlası geliyor

10 yıllık faiz Perşembe günü 14 ayın en yüksek seviyesine yükseldi ve Federal Rezerv’in açıklamalarının ardından dün altın fiyatındaki yükselişi sildi. The Independent Speculator’dan Lobo Tiggre, getiri eğrisi kontrolü olmadan 10 yıllık Hazine tahvillerinin %2’ye kadar yükselebileceğini belirtiyor. Lobo Tiggre bu durumun piyasaların “kırılmasına” neden olacağını de vurguluyor. Lobo Tiggre’e göre, kısa vadede altın fiyatları için daha fazla dezavantaj var. Lobo Tiggre konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

FED bir şey yapmadıkça getirilerin daha yüksek olacağını düşünüyorum. Bu oranlar yükselecek. Ben bir ekonomist değilim, ancak saygı duyduğum ve dinlediğim diğer insanların yorumlarına bakıyorum. Bana öyle geliyor ki hazine tahvillerinin getirileri %2’nin üzerine çıkıyor. İşler büyük bir şekilde kırılmaya başlıyor ve bu piyasaları  zorlar. Bu durum, FED’in elini zorlayacaktır.

Üst Alt