Son Konu

2011 zumre toplantı tutanağı

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
41
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
2019 zumre toplantı tutanağı ornekleri,2019 zumre toplantı tutanağı taslağı,2019 zumre toplantı tutanağı ornek

2019–2019 EĞİTİM OĞRETİM YILI İLKOĞRETİM OKULU MATEMATİK DERSİ DONEM ZUMRE OĞRETMENLER KURULU TOPLANTI TUTANAĞIDIR

Toplantı Tarihi : 2019

Toplantı Yeri : Oğretmenler Odası

Toplantıya Katılanlar: (Zumre Başkanı, Okul Muduru),

(Matematik Oğretmeni)

Toplantı No :1

Gundem Maddeleri:

1 Acılış ve yoklama

2 Yazman secimi

3 Turk Milli Eğitiminin genel amaclarının okunması

4 Ataturk İlke ve İnkılapları oğretim esaslarının okunması

5 Bir onceki yılın zumre kararlarının değerlendirilmesi

6 Eğitim oğretim programının incelenerek ortak ders anlayışının ve ders işleyişinin oluşturulması

7 Oğrencilerin eğitim durumları ve cevre ozellikleri

8 Unitelendirilmiş yıllık planların hazırlanması

9 Konuların işlenişinde kullanılacak yontem, teknik ve metotların belirlenmesi

10 Yeni İlkoğretim Kurumları Yoneltmeliği’nde yapılan değişikliklerin değerlendirilmesi

11 Eğitim oğretim yılında uygulanacak sınavların zamanlarının belirlenmesi

12 Oğrencilere verilecek projelerin konusunun, verilme, toplanma ve değerlendirme esaslarının belirlenmesi

13 Dilek ve temenniler

Gundem Maddelerinin Goruşulmesi:

1 Matematik zumre oğretmenleri toplantısı başkanlığında başladı Yapılan yoklamada Matematik Oğretmeni nın toplantıda hazır olarak bulunduğu tespit edildi

2 zumre başkanı tarafından yazman olarak secildi

3 Zumre Başkanı tarafından 1739 sayılı kanunun okunarak Turk Milli Eğitimin genel amacları belirtildi Turk Mili Eğitiminin temel ilkeleri:

Genellik ve eşitlik, Ferdin ve toplumun ihtiyacları,Yoneltme

Eğitim hakkı,Fırsat ve imkan eşitliği,Sureklilik,Ataturk ilke ve inkılapları, Ataturk milliyetciliği

Demokrasi eğitimi,Laiklik,Bilimsellik,Planlılık,Karma eğitim,Okul aile işbirliği,Her yerde eğitim

4 Zumre Başkanı tarafından 2104 sayılı tebliğler dergisinden Ataturk inkılap ve ilkelerinin oğretim esasları okundu Ataturkculuk konularının işlenmesine yonelik olarak 2504 sayılı tebliğler dergisi incelendi Derslerde Ataturk’un yaşamının ve bilime verdiği onemin ozellikle matematiğe verdiği onemin ve getirdiği yeniliklerin anlatılması kararlaştırıldı

5 Bir onceki yıla ait zumre kararları Matematik Oğretmeni tarafından okundu Gecen yıl zumre toplantılarında alınan kararların duzenli olarak uygulandığı ve başarı yonunden olumlu bir sonuc alındığı acıkladı

6 Eğitim oğretim programı, yıllık unitelendirilmiş plan doğrultusunda ortak ders işleyişi ve ders anlayışı sağlanmıştır Bunun devamı icin surekli bilgi alışverişi (konu takibi ve eşzamanlılık icin) ve kontrollu işbirliğine gidilmesine karar verilmiştir Aynı işbirliği gerekli duyulduğunda diğer zumre oğretmenleriyle de yapılmalıdır Tum sınıflarda 2521 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı İlkoğretim Kurumları Yonetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yonetmeliğine gore yıllık planın değişen programa uygun hazırlanmasına karar verilmiştir

7 Oğrencilerin calışma, eğitim durumları ve cevre ozellikleri goz onune alınarak “ilkoğretim okulu matematik ders programında yer alan hedef ve davranışları dikkate alınarak sbs ye yonelik derslerin işlenmesine karar verildi

8 Unitelendirilmiş yıllık planlar eğitim oğretim yılı başında zumre oğretmenlerinin işbirliği ve zumre toplantı tutanağı doğrultusunda hazırlanmasına karar verildi

9 Matematik Oğretmeni tarafından matematik dersinde kullanılan teknikler tumevarım, tumdengelim, problem cozme, anlatım, ornek olay ve soru cevap olarak sıralandı Konular işlenirken mumkun olduğunca ilgi cekici, gunluk yaşamdan orneklerin secilmesine, alıştırmaların kolaydan zora doğru secilmesine karar verilmiştir Oğrencilerin mumkun olduğunca cok derse katılımını sağlamak icin oğrencilere daha cok soz verilmesi, uygulama ve problem cozumlemenin arttırılması ve oğrencilerin ceşitli yollarla katılıma teşvik edilmesine karar verilmiştir Ayrıca derslerde yapılandırılmış grid, kavram haritası, ve diyagramı ve tanılayıcı ağac modeli olceklerinin de uygulanması karalaştırıldı

10 Sınavlar ilkoğretim yonetmeliğinin belirtilen olcme ve değerlendirme esaslarına gore yapılacaktır 20192019 eğitim oğretim yılında yapılacak olan sınavların hem coktan secmeli hem de yazılı cevaplandırma gerektirecek şekilde hazırlanarak bir ders saati icerisinde, sorular fotokopi yapılarak, soruların cevaplarının puanları sınav kağıtlarında belirtilerek, işlenen son konular ağırlıklı olmak uzere sondan başa doğru azalan bir grafikteki konular dahilinde hazırlanacak ve uygulanacaktır Oğrencilere en az bir hafta onceden sınav gunu ve saati duyurulacak ve olcme değerlendirme sonucları en gec on gun icerisinde oğrencilere duyurulmasına karar verilmiştir Bir donem boyunca 6–7–8 sınıflara 3 sınav yapılmasına karar verilmiştir

Oğrencilerin ders ici performansları, butun derslerden bir yarıyılda uc adet derse katılım puanı verilerek değerlendirilecektir

11 Sınavların zamanları 6 ,7 ve 8 sınıflar icin aşağıdaki tabloda belirtilmiştir

I Donem I Yazılı

Ekim ayının 4 haftası

II Donem I Yazılı

Mart ayının 3 haftası

I Donem II Yazılı

Kasım ayının 4 haftası

II Donem II Yazılı

Nisan ayının 3 haftası

I Donem III Yazılı

Ocak ayının 1 haftası

II Donem III Yazılı

Mayıs ayının 4 haftası

12 Projelerin ilgili 2584 sayılı Tebliğler Dergisinde yapılan ek ve değişiklikler tarafından okunarak proje konuları, oğrencilere tebliği, toplanma suresi, projelerde istenen nitelikler ve puanlama tespit edilmiştir Buna gore projelerini Ocak ayının 2 haftasına kadar verenler birinci donem değerlendirilecektir1 donem projelerini teslim etmeyenler ise 2 donem Nisan ayının son haftasına kadar projelerini teslim edeceklerdir Projeler pilot kalemle, A4 kağıdına, tek taraflı olmak uzere silinti kazıntı olmaksızın aşağıdaki olcekte belirtilen nitelikler doğrultusunda istenecektir

Proje Değerlendirme Olceği:

· Kapak duzeni %5

· İcindekiler sayfası %2

· İcerik

o Araştırmanın niteliği (okuma, gorsel, gozlem, sozlu yardımlar) %10

o Akıl yurutme, neden sonuc ilişkileri %10

o Fikirlerin iyi bir duzende sunumu %10

o Gorsel verilerin konuyla ilişkilendirilmesi, uygun yerlerde kullanılması %10

· Dilin kullanımı (Turkcenin ve matematik dilinin doğru kullanımı) %10

· Diğer alanlarla matematiğin ilişkisini gosterme, diğer alanlarla işbirliği %10

· Yaratıcılıkozgun fikirler %10

· Yararlanılan kaynaklar sayfası, kaynakların niteliği ve cokluğu %8

· Oğretmenle birlikte yapılan calışma takvimine bağlı kalma %5

· Sunum (Projenin bir topluluk onunde anlatılması, sunuş bicimi, kullanılan dil, kendine guven, topluluğa kendini dinletebilmesi, benden dili) %10

olarak belirlenmiştir

13 Dilek ve temenniler bolumunde soz alan Matematik Oğretmeni oğrencilerin başarısının artması icin oğretmenlerin daha cok calışması

gerektiğini belirtti Başka soz alan olmadığından Zumre Başkanı donemin de başarılarla gecmesini dileyerek toplantının son bulduğunu soyledi

Matematik Okul Muduru Oğretmeni

Üst Alt