Son Konu

7 kişiyi enkaz altından çıkarıldı

habercibotu

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
7-kisiyi-enkaz-altindan-cikarildi-9056.jpg

Deprem bölgesine gönderilen ekipler enkaz altından insan kurtarmaya devam ediyor.

Depremin birinci günü yola çıkan Kandıra Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve iş insanı gönüllülerden oluşan yardım ekipleri ve iş makineleri AFAD kontrolünde deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Kandıra Belediyesi öncülüğünde, Kandıra Belediyesi, İSU Kandıra Şubesi ve Kandıralı iş insanlarından oluşan gönüllü yardımseverlerin katkılarıyla gönderilen ekipler, iş makineleri yardımıyla enkaz altından insan çıkarmaya devam ediyor.

7 KİŞİ ENKAZ ALTINDAN ÇIKARILDI

Depremin ardından yapılan arama kurtarma çalışmalarında 7 kişiyi enkaz altından çıkardığı öğrenilen Kandıra ekibi, 40’a yakın Kandıra Belediyesi personeli ve 40’a yakın gönüllü ile bölgede gece gündüz aralıksız çalışıyor. Kandıra’dan deprem bölgesine arama kurtarma çalışmasına katılmak üzere şimdiye kadar 5 adet paletli ekskavatör, 1 adet lastikli ekskavatör,  3 adet 4x4 pickup, 5 tır, 2 hafriyat kamyonu, 2 çöp kamyonu, 1 cenaze aracı, 5 adet binek araç ve minibüs gönderildi.

KANDIRA’DAN DEPREMZEDELERE 2 TIR, 2 KAMYON YARDIM

Kandıralı yardımseverler tarafından Turan Güneş Kültür Sitesine getirilen içinde her çeşit gıda, temizlik malzemesi, çocuk  bezi, soba, jeneratör, el feneri, battaniye, mont, kışlık bot, uyku tulumu, atkı, bere, kazak gibi tüm malzemeler belediye personeli ve gönüllü vatandaşların ortaklaşa çalışması ile tek tek vasıflarına göre tasnif edilerek sınıflandırıldı ve kolilenerek paketlendi. Yapılan yardım kampanyasında bu güne kadar 2 kamyon ve 3 tır malzeme AFAD’a teslim edildi. Yardım toplama çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

Üst Alt