Son Konu

Abdulkadir Selvi: 'İYİ Parti cephesinde ibre Mansur Yavaş'ı gösteriyor'

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Geçen günlerde CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin "Altılı masa ismim üzerinde uzlaşırsa hazırım" tabirini kullanmıştı. 

Ardından GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener ise katıldığı bir canlı yayın programında Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ait rastgele bir konuşma geçmediğini belirtmişti. 

"MANSUR YAVAŞ’I GÖSTERİYOR"

Hürriyet gazetesi muharriri Abdulkadir Selvi, "İYİ Parti’deki infial büyüyor, pekala masa dağılır mı?" başlıklı yazısında YETERLİ Parti'nin cumhurbaşkanı adayı tercihinin Ankara Büyükşehir Belediyesi Lideri Mansur Yavaş olduğunu savundu. 

Selvi, "Akşener ise Yeni Çağ TV’deki yayında çok değerli bir ileti verdi. Tam 4 defa 'kazanacak aday' vurgusu yaptı. Bir defa 'seçilecek” aday' dedi. Sonra, 'Seçilecek aday dedim ancak doğrusu kazanacak aday' diye düzeltme gereği duydu" dedi.

"Şimdi asıl soru şu, kazanacak aday kim? Akşener kimi kastediyor. Kılıçdaroğlu’nu kastetse ismini söyler, ‘Kemal Bey’i destekliyoruz' derdi" diyen Selvi, "İYİ Parti cephesinde ibre Mansur Yavaş’ı gösteriyor" tabirlerini kullandı. 

"İYİ PARTİ'DEN ÇOK KIYMETLİ İKİ AÇIKLAMA..."

Selvi, şöyle devam etti:

"Kılıçdaroğlu’nun çıktığı her yayında Mansur Yavaş’ın isminin gündemde olmadığına, 6’lı masada uzlaşma sağlanırsa aday olduğuna dair açıklamalarından sonra GÜZEL Parti’den çok kıymetli iki açıklama geldi. Biri Yavuz Ağıralioğlu’nun direkt Kılıçdaroğlu’na yönelik, 'Ben aday olacağım' heveslerine milletin ümitlerinin kurban edilmemesi tarafındaki uyarısıydı. Ağıralioğlu da saha da Mansur Yavaş isminin konuşulduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu’na, ‘aday olacağım hevesiyle muhalefete mensup bölümlerin ümidini söndürme’ bildirisini verdi. Gazeteci Hulki Cevizoğlu, Meral Akşener ile Mansur Yavaş ortasında cumhurbaşkanı adaylığının konuşulduğunu ve Yavaş’ın, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri adaylığında olduğu üzere partiler ortasında bir konsensus olursa aday olacağını söylediğini açıkladı. Akşener’in de vilayet liderleri toplantısında, 'Altılı masa Yavaş’ı aday göstermezse ben aday gösteririm' dediğini aktardı." 

Üst Alt