Son Konu

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) Sınavları Ne Zaman Olacak? Sınav Online mı Yoksa Yüz Yüze mi Olacak?

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-80db90af1472586d9af92cbf98b765c010c8f4f6.jpg

MEB'in düzenleyeceği Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2.Dönem imtihanları hakkında merak edilen sorular var.  Ulusal Eğitim Bakanlığı mevzuyla alakalı açıklamada bulundu. MEB'in imtihan uygulamaları takviminde yer alan AÖL imtihan tarih ne vakit? İmtihan nasıl gerçekleştirilecek? Heyecanla beklenen imtihan için yapılan açıklamalarda neler yer alıyor? 2.Dönem imtihanları yüz yüze mi yoksa online mı yapılacak? İmtihan tarihi ne vakit? 

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) imtihanlarını heyecanla bekleyen öğrenciler Ulusal Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek açıklamayı bekliyordu. Ulusal Eğitim Bakanlığı beklenen açıklamayı yaptı. Pekala AÖL imtihanları yüz yüze mi yoksa online mı yapılacak? İmtihan tarihleri ne vakit? Ayrıntılar sizin için haberimizde

MEB'den Açıklama Geldi

MEB'in 2021 imtihan uygulamaları takvimine nazaran Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleksel Açık Öğretim Lisesi 2. Periyot imtihanları 2022'nin Mart ayında yapılacak olup tam günleri netleştirilmedi.

İmtihanların Online mı Yoksa Yüz Yüze mi Gerçekleştirileceğine Açıklama Getirildi

2021-2022 eğitim-öğretim yılında yapılacak AÖL imtihanlarının, imtihan uygulama takvimine nazaran E-sınav olarak yapılacak.   E-sınav'a katılacak öğrenciler MEB'in belirlediği binaların imtihan salonlarında, bilgisayar üzerinden kamera ve gözetmen eşliğinde imtihanlara katılacak.

Açık Öğretim Lisesi Online Sistemlerin İnternet Adresleri;

Görevli Öğretmen Girişi: 
[*]
Eski Adres:: 
[*]
Yeni Adres: M.E.B. Açık Öğretim Lisesi ve Mesleksel Açık Öğretim Lisesi

Öğrenci Girişi:

[*]
Eski Adres:  
[*]
Yeni Adres:: M.E.B. Açık Öğretim Lisesi ve Mesleksel Açık Öğretim Lisesi

MEBBİS üzerinden Giriş:

[*]
Eski Adres: T.C. Ulusal Eğitim Bakanlığı
[*]
Yeni Adres:: T.C. Ulusal Eğitim Bakanlığı

Not: Yeni Adresler 03.01.2022 Pazartesi gününden itibaren geçerlidir. 'Yeni Adres / Eski Adres' ibarelerinin yanındaki mavi yazılı linklere tıklayarak belirtilen sayfalara ulaşabilirsiniz.

Üst Alt