Son Konu

Açık Unutulan Marketten Aldıkları Ürünleri Kameraya Gösterip, Ücretini Bıraktılar

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-793827cd55324d6d741a3a95b743540033743ae8.jpg

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesi Kavakköy beldesinde market işleten Zeynep Ağırman, bir hafta evvel muhasebe ve özel işlerini halletmek üzere ilçeye giderken marketini kapatmayı unuttu. Alışverişe gelen 2 kişi, kapısı açık markette kimseyi göremeyince aldıkları eserleri güvenlik kamerasına göstererek, fiyatı 28.5 lirayı marketin girişine bıraktı.

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesi Kavakköy beldesinde yaşayan 2 çocuk annesi Zeynep Ağırman, 10 yıldır market işletiyor. Zeynep Ağırman, 19 Ocak saat 13.00 sıralarında muhasebe ile özel işlerini halletmek üzere ilçeye gitti. Gelibolu’dayken bir belediye personeli açık unuttuğu marketine girildiğini, yerlerde para olduğunu söyledi. Zeynep Ağırman marketinde hırsızlık olayı meydana geldiği kuşkusuyla yeğeni Batuhan Baran’ı aradı. Yeğeni çabucak markete gidip, güvenlik kameralarını inceledi. Güvenlik kamerası manzaralarında saat 15.00 ile 17.00 sıralarında meydana gelen olayda, markette kimse olmadığı sırada 2 kişinin geldiği görülüyor. Bir müddet içeri bakan ve kimseyi göremeyen iki kişi cips, çekirdek, naneli şeker, su ve gazlı içecekler aldıktan sonra toplam 28,5 lirayı güvenlik kamerasına gösterdikten sonra kapı girişine bırakıp, ayrılıyor. Bir mühlet sonra gelen bir kişi de içecek ve su alıyor. Markette kimse olmadığını gören kişi daha sonra su ve içeceği bırakıp, marketten ayrılıyor. Yaşanan olayın güvenlik kamerası görüntülerini izleyen market sahibi Zeynep Ağırman hem şaşırdı hem de duygulandı.

'İnsanlık ölmemiş'

İzlediği güvenlik kamerası manzaraları sonrası insanlığın ölmediğini gördüğünü belirten Zeynep Ağırman, şunları söyledi:

“Aceleyle marketten çıktım. Marketin kapısını kapatıp, kitlediğimi düşündüm. Marketin iç kapısını aslında kilitlememiştim. Bir müddet sonra bana 'markete girildi' diye telefonla haber geldi. Çabucak güvenlik kameralarını izledik. İmgelerde her gelen müşteri kameralara hakikat aldığı eserleri ve eserin parasını göstererek, market giriş kapısının önüne bırakmış. Bir müşterim de beni beklemiş, göremeyince aldığı su ve başka içeceği tekrar market girişine bırakmış. Suyu dahi almadan gitmiş, keşke suyu alsaymış, ona üzüldüm. Başka insanlara da bu hassas davranışları için çok teşekkür ederim. Bu alışverişi yapan 2 kişi Kavakköy beldesinden değil. Güvenlik kamerasına eserleri ve paraları gösteren bu vatandaşlar, eserlerin bedeli neyse o parayı market girişindeki merdivene bırakıp, gitmişler. Cep telefonumdan güvenlik kameralarını izleyince zati çok duygulandım. Yeterli ki bu türlü beşerler var. Bu türlü beşerlerle yaşadığımız içinde şükrediyorum. Nitekim de insanlık ölmemiş. Bizim milletimizde çok çok güzel beşerler olduğunu bir sefer daha görmüş olduk. Herkesi Allah yeterli beşerlerle karşılaştırsın.”

Üst Alt