Son Konu

Acun Ilıcalı röportajı...

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Acun Ilıcalı röportajı acunun motorsikleti Kızıma yıllardan beri Amerika’dan Christina Aguilera’nın CD’lerini taşıdım Bu sefer kendisini getirdim Hayatımıza Televole’yle girdi Bu genç adamı ilk orada gördük ve sevdik 15 dakikalık bir bölümü vardı Daha Sonra kendi programını yaptı, 4 sene baştan başa Acun Firarda ile karşımızdaydı Daha Sonra Fear Factory ve Survivor derken, esas bombayı Var mısın Yok musun?la patlattı Laf konusu müsabaka, tüm Türkiye’nin karşısına kilitlendiği program oldu, Ilıcalı da son zamanların en başarılı televizyoncusu Ekranda kendisi gibi olan adam Ultra gerçek adam Kısa hayatına fazla acı sığdırmış adam Bu akşam bir dünya starını davetli etmesini mazeret ettim, yaşam hikayesini adamakıllı öğrendim Çocukluğunuza dair ilk görüş 1548616525 1548616525 acunilicaliroportaji5c4e035263a5bacunilicaliroportaji5c4e035263a5b http:wwwhurriyetcomtrnp47446654744 4 yaşındayım Ayakta durmuş bir şeyler anlatıyorum Karşımda babam ve arkadaşları var Hepsi anlattığım şeye gülüyor, babam da benimle gurur duyuyor ve sıkı sıkı bana sarılıyor Kendimi garip iyi hissediyorum Bir psikoloğa anlattım, dedi ki, İşte bu! Senin hayatının özeti bu Çevrendekiler göre takdir edilmek ve onaylanmak istiyorsun Hep bu güdüyle yaşıyorsun! Saptama doğru mu? Içten Nasıl bir çocukluk? Keyifli, haylaz, huzurlu ve mutlu Müteahhit bir baba, ziraat mühendisi bir anne Birbirlerini çok sevmişler, ailelerinin itirazlarına karşın üniversitede evlenmişler Aşklarını her an hissederdiniz üstelik abim var benim, Ömer id O neci? Doktor Çok akıcı bir adam Ben gittiğim her okulun en kötü öğrencisiydim, Ömer ise en iyi öğrencisi İkimiz de Edirne İlkokulu’nda okuduk, sonra o İtalyan Lisesi’ni, ben Kadıköy Anadolu’yu kazandım Ben tam bir looser’dım, 9 ikmal getiriyorum, son anda sınıfta kalmaktan yırtıyorum filan, abim ise misal insan, Çapa Tıp’ı kazandı Siz? İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Fakat o okuldan daha birincil gün dehşet ettim Binayı da, semti de sevmedim Zaten bütün arkadaşlarım Boğaziçi’ne girmişti Ben de bütün 2 yıl boyunca her sabahtan 730’da evden okula diye çıktım, Boğaziçi Üniversitesi’ne gittim Niye yaptınız böyle bir şeyi? E ambiyans Arkadaşlarım orada Kantin cıvıl cıvıl Kızlarmızlar Herkes bana selam veriyor, bölümler arası maç oldu örneğin Sol açık oynar mısın?dediler o kadar oraya aittim yani Evdekiler acı gerçeği ne zaman öğrendi? Babam bir sabahtan İkmal var mı?dedi Değildesem kuşkulanacak, Vardedim PerşembeyeBendeki de salaklık işte, meğer Perşembe 30 Ağustos’muş, resmi tarih, babam bunu fark edince şüpheleniyor, okula gidip Şunun bir durumunu öğreneyimdiyor İki senedir uğramadı!cevabını alınca natürel beyninden vurulmuşa dönüyor Ben o gece eve geç geldim, kapıyı babam açtı, yüzünde tuhaf bir ifade, Balkona gelsenededi, Seninle konuşmak istiyorum!Bir mevzu var ama ne? Evladımdedi, Sen benimle dalga mı geçiyorsun! İki senedir her sabahleyin okula gidiyorum diye bu evden çıkıyorsun, meğer gitmiyormuşsun Allah aşkına nereye gidiyorsun?Utana, sıkıla Boğaziçi Üniversitesi’nededim, Görsen sen de fazla seversin baba Öteki okula içim hiç ısınmadı da!Dünyanın en mükemmel adamıydı, Bu yıl öğretmen tutarız, çalışır Boğaziçi’ni kazanırsın Madem bu değin fazla sevdin, oku bari orada!dedi Kazandınız mı peki? Sorma Bir sene daha sonra sınava girdim, bu sefer de İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği’ni kazanmayayım mı Daha önce beğenmediğim binanın biraz daha ilerisinde yeniden çirkin bir yapı Şaka gibi O nadiren izaç yaşadım BABAM BENİM LİBEROMDU Azıcık erken olmuş 1548616525 1548616525 acunilicaliroportaji5c4e0352a0120acunilicaliroportaji5c4e0352a0120 http:wwwhurriyetcomtrnp47456654745 Evet İkimiz de 19 yaşındaydık, ilk eşim Boğaziçi’nde okuyordu Aileniz hiç itiraz etmedi mi Yapmayın, etmeyin, daha çok gençsiniz!diye Annemle babam da mücadele devretmek zorunda kaldıkları için kendimce aynı filmi seyrediyormuş gibi oldular Destek çıktılar dahası eşim o süre hamileydi Önümüzde 2 seçenek vardı Ya kürtaj olacaktı, ya evlenecektik Biz evlenmeyi seçim ettik Korkmadınız mı? Meslek yok, zorlama değil, bir baltaya sap olup olamayacağınız belirli değil Korkmaz mıyım, manyak korktum Annemle babama güvendim Çok fedakar insanlardı, eve 25 birey getirirdim, Hadi anne mantı yapderdim, yapardı; babam da Ben Acun’un liberosuyum!derdi Libero, en arkadaki durumu toparlayan adamdır ya, babam benden seken toplarla uğraşırdı Kesintisiz problem yaratıyorum ve Baba imdat!diyorum Her seferinde de beni kurtarırdı Daha Sonra Hayat, böyle lay lay lom bu arada, birdenbire pek bir şey oldu ancak, bütün hayatımız değişti Annem ve babam Bodrum’a gidecekti, yanlarına 10 aylık kızımızı da aldılar Ben de birkaç gün sonradan arkalarından gideceğim Yolda babam öndeki arabayı sollarken, karşıdan 190 km hızla gelen bir arabayla, kafa kafaya giriyor, çarpışma böylece şiddetli oluyor fakat, öbür araba infilak ediyor Aman Allahım! Ben de o sırada Bakırköy’de evdeydim, abim geldi, Annemler kaza geçirmiş yürü Balıkesir’ededi İkimiz de neyin ne olduğunu bilmiyoruz, iki kardeş kös kös gidiyoruz Hastaneye vardık, gecenin üç buçuğu, bu işleri söylemenin bir raconu vardır, olmalıdır, hálá sinirleniyorum düşününce, İlknur Ilıcalı’yı ziyarete geldimdedim Adam, önündeki deftere baktı, bir sayfa açtı, sonra başka bir sayfa, kafasını bile kaldırmadanÖlmüştür!dedi Ergün Ilıcalı?dedim, aynı aşağılık ve duygusuz ifadeyle Ölmüştürdedi İçimden yalnızca şu geçti Allah’ım bu yaşadıklarım kötü bir rüya olsunBirazdan Bakırköy’deki evde uyanayım ve diyeyim ancak, Kabusmuş çok şükür uyandım geçtiBir ümit bekledim fakat yok, her şey gerçekti Kızınız nasıl kurtulmuş peki? Kazadan birkaç hafta önce Nişantaşı’nda bir mağazada bir car seat gömüştüm O yıllarda da yaygın değil Bu nedir?dedim, anlattılar, arabaya monte ediliyormuş, yol güvenliği içinmiş, aldım arabaya taktım, Bunun içinde yolculuk etsin!dedim, 1314 yerinde kırık vardı fakat carseat hayatını kurtardı BEN KRAL OLSAM NE OLUR İnsan böyle bir acıyla nasıl başa çıkar? Çıktım mı bilmiyorum oysa Feci bir buhran yaşadım Ayrım ettim ancak, hayatım her tarafında ben sırtımı babama dayamışım ve her şeyi onu sevindirmek için yapıyormuşum Aniden o yok oldu Annem de yok Bundan korkunç bir şey de değil Ben bu olaydan sonradan hiçbir şeyi takmaz oldum Çünkü ölümün ne olduğunu anladım Vefat fazla lakin çok hakiki Hepimizin başına gelecek Hiçbirimiz kaçamayacağız Fakat insan öyle hissetmiyor yok mi, hep var olacakmışız gibi geliyor Ben ölmem duygusu var hepimizin içinde Sevdiklerim ölmez Hayır, ölüyorlar Yaşam görüşünüz değişti mi bu olaydan daha sonra? Ayrıca de nasıl Beni ahali mütevazı görüyorlarsa iyice bundan Kime hava yapalım, neyin havasını yapalım? Ben kral olsam ne olur, Amerikan Başkanı olsam ne olur? Filmin sonu belirli Her şeyin boş ve hava cıva olduğunu, hayatı fazla da ciddiye almamak gerektiğini, en sevdiğim iki insanı kaybederek anladım Ama tabii felaketler bununla da bitmedi Nasıl yani? Bir yıl sonradan bir motosiklet kazası geçirdim, arkamdaki arkadaşım öldü Ben de boynumu kırdım, Allah’tan sinir kopmamış, yahut beni derhal çiçek gibi oradan oraya taşıyor olurdunuz Koluma 30 platin taktılar, 20 gün hastanede kaldım Sizin de başınıza gelmeyen kalmamış! Kaza anını nasıl yaşıyor insan, arabanın size çarptığı hatıra hatırlıyor musunuz? Değil o şöyle oluyor: Allah, insanın gözünü kapatıyor Bir an sana içten tez gelen bir şey görüyorsun, sonra 2030 santim kala film kopuyor, beyinde kayıt duruyor, beden kendini kapatıyor İnsan bedeninin böylece bir refleksi var Hiçbir şey hissetmiyorsun Bu konuda tecrübeliyim çünkü o olaydan 4 yıl daha sonra yine bir motor kazası geçirdim Ve tüm bunlar başıma geldiğinde 25 bile değildim Annemi babamı kaybetmişim Karımdan boşanmışım Çok önemli iki kaza geçirmişim Vefat açık havada başıma gelebilecek hemen her şey başıma gelmiş Öyle olunca da, hayatı bambaşka algılıyorsun Dehşet morku kalmıyor Kendi doğasını ekrana taşıyabilen başarılı oluyor Meşhur olma hayalleriniz var mıydı? Benim hiçbir hayalim yoktu Futbola aşırı bir düşkünlüğüm vardı pek Sizinle aynı dönemde aynı işi yapan bir sürü insan hálá yerinde sayıyor, siz muhteşem bir faz kaydettiniz Kendimle ilgili ukalalık gerçekleştirmek istemiyorum Peki bu değin başarılı olacağınızı hayal ediyor muydunuz? Şüphesiz hayır Sizde olan başkalarında olmayan nedir? Bilmiyorum, tek söyleyebileceğim pratik zekam yüksek Her soruna çözüm bulurum O da şundan, öyle largebir adamım oysa; uçağa son dakikada binerim, onu bunu unuturum, ihmal ederim, üniversite sınavının parasını ödemeyi unutmuş biriyim, daha ne olsun, bu müşteri olayları kesintisiz yaşıyorsanız, kesintisiz problemlerle boğuşuyorsanız, aynı anda seri çözüm de üretmek zorunda kalıyorsunuz Sizi bugünlere içeren Acun Firardaprogramı öyle yok mi? Evet, benim hayatımdaki kilometre taşıdır Gel spor muhabiri oldiyen Göktuğ Sevinçli, işe İlker Yasin’le başladım, bana sahip meydana çıkan da Şansal Büyüka Televole’de 15 dakikalık kendime ait bölümüm vardı E bunu yaptığıma göre bir saatlik program da yapabilirimdedim, Şansal Abi’ye gittim, Abi ben senden ayrılıyorum kendi programımı yapacağımdedim Yolun açık olsundedi, Daima arkandayım unutma!Her patronun yapacağı şey değildir bu Büyük adamdır Ekran da sevdi sizi Evet Çünkü ben neyse oyum ekranda Bazıları donup kalıyor, bazıları da acayip hareketler yapmaya başlıyor Kendi doğasını ekrana taşıyabilen başarılı oluyor Şansal Abi öyledir örneğin, evde konuşur gibidir, hakiki hali de odur, Erman Toroğlu için de geçerli bu, İbrahim Tatlıses için de, Beyaz için de Sizin bu kadar başarılı olup bu dek fazla kazanıyor olmanız insanlara batmıyor, aynı anda kazandırdığınız için mi? Olabilir Aston Martin aldıhaberi çıkınca internete girdim, Helal olsun!türü yorumlar çoğunluktaydı Çok hoşuma gitti Aramak ki insanlar bir şekilde beni seviyor, kıskançlık yapan fazla yok diğer taraftan siz kendinizi kaybetmediniz, adınız onunla bununla anılmadı Anılmaz tabii Ben karım Zeynep’e hala çok aşığım 18 yaşındaydı biz onunla tanıştığımızda, bende para pul yargı getire, Bağdat Caddesi’nde bir dükkanda kot satıyorum, bu girdi içeri, aman Allah’ım görür görmez aşık oldum, bir Biblos kot beğendi, hediye ettim 6 ay ardındaki koştum Sonra işyeri battı, ben iflas ettim, Zeynep bana defalarca Sen bir yolunu bulursundedi, Sana inanıyorumSize bu dek arkadaki çıkmış, takviye olmuş bir kadına, bir yamuk yerine getirmek muhtemel değil yine de emin olmaz yaşam bu, günün birinde ayrılırız mayrılırız fakat tetiği çeken ben olmam İki de kızınız oldu bu vesileyle Evet Leyla 4, Yasemin 1 yaşında Ve natürel 18 yaşındaki Banu var Banu liseye dek büyük anneannesinde yaşadı, derhal hem annesinde ayrıca bizde Banu, Christina Aguilera’ya bayılıyor Adını duyunca çığlık atıyor filan Her Amerika’ya gittiğimde ona DVD ve CD getirdim durdum, kadının şu konseri bu konseri Sonra bu sabahleyin dedi ancak: Baba, filmlerdeki gibi oldu, sen bana Christina Aguilera’nın gerçeğini getirdin!Aynen böylece oldu En çok da kızım sevindi ikna etmek kuvvet olmadı mı? Oldu İki ay uğraştım 4 Grammy almış, albümleri 40 milyonun üzerinde satmış bir dünya starından laf ediyoruz Sizi aklında bulundurmak istiyoruzdeyince, Siz kimsiniz?dediler Deal or anekdot dealAmerika’da da sevilen bir program, pek ısrar edince, Peki programın DVD’sini gönderindediler Ertesi gün haber geldi, beğenmiş, elde edilen gelirin yetim çocuklara gitmesini garanti etmemiz şartıyla İstanbul’a gelmeyi kabul etti Bu tabii bize diğer dünya starlarını eğlence fırsatı da verebilir Ben bir ** bombasıyla evlenmedim Francessa Dellara değil benim karım 1548616525 1548616525 acunilicaliroportaji5c4e0352e08a7acunilicaliroportaji5c4e0352e08a7 http:wwwhurriyetcomtrnp47466654746 O bir anne! Fettullahçı olduğunuz yazıldı çizildi Gülerek okudum o haberleri Kendisini hiç görmedim, tanışmadım, herhangi bir bağlantım da yok Kadınlar dekolte giymesin!dedim diye böyle bir söylenti çıktı Dediniz mi öyle bir şey fiilen? Evet, evli kadınların fazla dekolte giymesini tasvip etmiyorum Aşırıyla neyi kastediyorsunuz? Gereğinden artı göğüs dekoltesi ve mini etek Fetva vermişim gibi algılandım, o kadar yok doğrusu, ben sadece kendi karımdan söz ediyordum Karşı tarafın ** güdülerini dürten bir kıyafet niye giysin oysa? Güzel bir şey mi benim karımı arzulamaları? Ben bir **** bombasıyla evlenmedim Francessa Dellara yok benim karım, o bir anne Kolaylık batmış bir ortamda yaşadığımıza inanmıyor fakat karım seksi giyinsin Aleyhinde tarafa cinsel mesaj vermesini istemiyorum İyi de bunu kafasından geçirecek adam için karınızın nasıl giyindiğinin bir önemi yok Olur mu öyle şey? Bir bayan saydam bir kıyafet giyerse ve tecavüze uğrarsa, ona tecavüz edenin Allah belasını versin ama tehlikeye çanak tutmuş oluyor Problemli millet var bu toplumda Ne olur yani kendinizi korusanız? Kadınlar erkeklerle yatma düşüncesiyle dekolte giymiyor olabilirler fakat erkekler bunu cinsel mesajlar olarak algılıyor Sizce bütün erkekler sizin gibi mi düşünüyor? Yüzde 100 Hiç şüphem yok Ayşe ARMAN  

Üst Alt