Son Konu

Aile Nedir..

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Aile Nedir 92 yasında, küçük, kendinden kesin ve gururlu, her sabahleyin sekizde giyinip kuşanan ve her ne dek kör bile olsa saçlarını kıvırıp makyajını mükemmelce yapan yaslı bayan bugün bir huzur evine tasındı 70 yasındaki kocası ise geçenlerde gereken hamleyi yapıp Allah'ın rahmetine kavuşmuştuHuzur evinin kapısında sabırla beklenen bir kaç saatin arkasından, odasının hazır olduğu söylendiğinde tatlı tatlı gülümsedi Yürütecini asansöre yönlendirdiği sırada, kendisine odasını anlatmaya başladım penceresinde asılı perdelerden de söz ettim Ben anlatırken ,henüz kendisine köpek yavrusu verilmiş 8 yaşındaki minik bir kızın heyecanıyla o perdeleri pek severim, dediMrs Jones demin odayı görmediniz, biraz bekleyin demiştim oysa; Bunun onunla bir ilgisi değil, dedi sevinç zamandan önce karar verdiğiniz bir şeydir Benim odadan hoşlanıp hoşlanmamam mobilyaların nasıl düzenlenmiş olduğuyla yok, benim onları zihnimde nasıl düzenlediğimle ilgilidir Ben onları sevmeye karar vermiştim zaten Bu benim her sabah uyandığımda verdiğim bir karardır Bir seçme hakkim var: Ya bütün günümü bundan böyle çalışmayan vücut parçalarımın bana verdiği sıkıntıyı düşünerek geçiririm ya da yataktan çıkıp hala çalışanlar için şükrederim Gözlerim açık olduğu sürece her yeni gün bir hediyedir Yeni güne ve hayatimin sadece bu döneminde, biriktirdiğim mutlu anılara konsantre olacağımYaşlılık banka hesabi gibidir Ne yatırdıysan onu çekersin hesabından bu nedenle benim tavsiyem, hatıraların banka hesabına batmış doymuş mutluluk yatırman olacaktır Anı bankamı doldurmaktaki katkın için sana teşekkür ederim Hala oradan sevinç çekiyorum mutlu olmak için su beş kolay kuralı hatırla: 1 Kalbini nefretten arındır 2 Zihnini endişelerden arındır 3 Basit yasa 4 Çok ver 5 Daha eksik bekle Aile Bilmem haberdar mısın, eğer yarin ölecek olsak çalıştığımız şirket daha birkaç gün bile olmadan yerimizi dolduruverir Oysaki ardımızda bıraktığımız ailemiz bizim kaybımızı ömürlerinin sonuna dek hissedecektir Gel gelelim ki, ailemizden daha fazla isimize veririz kendimizi, böylece de zekice bir yatırım değil, ne dersin? FAMILY ne demektir biliyor musun? FAMILY (F)ather (A)nd (M)other (I) (L)ove (Y)ou  

Üst Alt