Son Konu

Ailenin karistigi bir ask , askmidir .. ailesini karsisina alamayan asikmidir ?

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Selamlama arkadaslar ,

bir bucuk yil öncesi filmlere konu olabilecek bir tanisma sonrasi , biriyle bir beraberlik yasadim

7 hafta öncesine kadar 1 bucuk yil her tarafında birbirimizi görmedigimiz etmedigimiz 1 gün yoktu !

Birbirimize simsikki asik olmustuk , her derdi el elle gecip birbirimize dahada kenetleniyorduk

Siirler güller hediyeler herseyle cok mutlu olmasini sagliyordum

Ardindan aileme konuyu actigimda bana karsi cikdilar , istemediler !

Biz yinede birbirimize kenetlendik ve ben ailemi bile karsima aldim , ardindan gelisen bütün olaylar ve sözlendik

Benim ailem sözlendikden 2 sene beklesinler dedi , cünkü bu gurbet elde meslek egitimindeydim ve isimi ellime alana kadar beklenmesini istediler

Sirayla bi yıl daha sonra nisan bi sene sonradan dügün , böyle anlasmistik

Ardindan onun ailesinin yaptigi baski sonucu , evlilik tarihi öne alindi , ve bizimle ailemle oturmasi kararlastirildi , bunuda isteyen kendi ailesiydi , cünkü zamaninda kendi annesi 17 yil her tarafında türkiyede kaynanasi ve kayinbabasiyla kalmis , babasi burda calismis

Ve sorun olmayacagini belirtiler , ondan sonradan olaylar dahada gelisti ve ocak ayinda evliligimiz oldu

Arada bi kavgalar oluyordu aramizda ama 1 saatden artı küskünlügümüz filan olmuyordu hicbirzaman

Ailemlede cok iyi anlasiyordu , hicbir zorlama olmadan istedigini yapiyordu istedigi vakit yatip istedigi vakit kalkiyordu

gecen hafta cok büyük bi ağız dalaşı oldu aramizda , ve ben sinirden evine git dedim , kavganin dahada büyümemesi adina

Ve ne olduysa ondan sonradan oldu , babam onu almaya gitdiginde babamla gelmedi , annesi aksam babasinin konusacagini söyledi

Tabiki ben cilgina döndüm , ayni gece icerisinde ailemi alip evlerine gittik onu almaya

eve girdigimizde babasi ve annesi oturuyordu lakin esim yoktu , sonra ögrendigim ötürü odasina mecburi bir sekilde sokulmustu , ben babasina onunla görüsmek istedigimi belirtdim , babasi karsi cikti , ardindanda icerden bi ciglik koptu hepimiz iceri kostuk esimin elli ayaga titriyordu

hemen tutup hastaneye götürdük bi kolunda annesi bir kolunda babasi , hastanede aileler birbiriyle konustu

Babasi sacma sapan konusuyor zannetiyorduk basta

Ardindan onu birakmayacagini filan söyledi , o gün hastaneden kovuldum tuvaletinde yattim

Sabahleyin istedigi herseyi yaptim kosturdum ettim sevdam icin ailem icin savastim !

Ve babasinin akilalmaz söylemleri basladi ,

Aksaminda yaninda kalacakdim hastanede , babasi aradi benden ve ordan cikip gitmemi istedi

Ben sakin durdum sagligi dedim sustum ,

gitmezsem cok kötü seyler olacagini filan söyledi !

Icimden sikiysa göster neler olacak dedim , lakin ortamin dahada gerilmesini istemedim

O gün cekip gitdim

Arabada yattim hastanenin önünde , ve bu sefer pasaportu icin tuturdu değişik gün, türkiyeye gidebilmesi icin

Göz kadar tarafından esim ellimden alinmaya calisiyordu , yinede sagligi dedim sustum

Sonradan ögrendimki son bir ay her tarafında esimin calistigi yere dar sakli gitmis hep ailesi onunla orda görüsmüs etmis ve bu benden saklanmis

Hicbirzaman görüsmesine karsi cikmadim haftada minimum 23 kere görüsüyorlardi !

4 gün her tarafında hicbirsey yemedim , 12 paket sigara ictim , o hastaneden baska bir hastaneye alindi

ve son görüsümde o hastanedeydi , diger gün meslek okuluna gitmek zorundaydim ise gitmiyordum fakat oraya gitmek zorundaydim sinavlarim icin

ve bana sinavi yazdirmadilar halimi görür görmez ve hastane arabasi cagirdilar ve hastaneye kaldiririldim

Hastaneden kendi istegimle ciktim , ailem yanimdaydi

Ve babasi aramisti telefona babam cikti , passaport ve parayi sordu

Babamda hastanede oldugumu söyledi

Ailece sakinligimiz sürdü , ve bende sakinlesmek icin defalarca sakinlesdirici hap kullaniyordum

gecen hafta cuma ise , babam iki aileyi taniyan bir arkadaş ve babasi oturup konustu ,

Babam bu iliskiye karismamasini söyledi babasina ,

O tartışma etdigimiz gün evine gittiginde , benim hertürlü seyimi ailesine anlatmis tüm kavgalari , ben onun hakkinda kücücük birsey söylemezken o bunlari yapti

Ve yeni kaldirildigi hastanedede , iliskimizin basinda bizi ayirmaya calisan daha aşağı komsusu calisiyordu

O cuma günü babasi bu isin bittigini ve takilari istedigini söyledi ! kizi hastanede yatarken bunu söyledi !

Babamda bunun kararini kizinin vermesini söyleyip cikip gitti

Ben o aile dostuyla hastaneye dogru sırası gelmişken , benim disarda beklememi istedi , ben disarda bekledim , ardindan cikdilar ve kizin babasi üstüme yürüdü , beni tehtid etti, ve ben dayanamadim yeter artik dedim ve ayi tehditi bende ettim !

Ardindan kudurdu bana saldirmaya calisdi küfürler etti , bende kendimi cok güç tutarak ordan cekip gitdim

Ondan önceki yattigi hastanede , kendiside türkiyeye ailesiyle birlikde izine gitmek istedigini belirtti sagligini ederek lakin bütün bunlar , kavga ettigimiz gün planlanmisti

Sonrada ordaki doktordan ve aile dostundan ögrendimki , esimin benim yanina gelmemizi istemedigini söyledi !

Babasinin yaptigi ikili oyunlarla !

2 gün sonra pasaportu aile dostuna verdim , oda ulasdirdi ,

ve kizi hastanede yatarken liste hazirlamis

Babasi tamamiyla kontrolü üzerine almisti artik

Ben ise cok bunalmistim artik evde , hertaraf hatiralarla filan doluydu cekip gittim teyzemlerin ve dayimlarin yanina

Ve en son dün bir telefon geldi ve babasi herseyin hazirlanmasini istedi, ardindanda onu dövdügümü küfür ettigimi söyleyip kötüleme atti

Bizimkiler kizin bunu söylemesini isterken , kendisi kizinin kimseyle görüsmek istemedigini filan belirtti

Ve beni ne aradi ne sordu kendisi , ellinde okadar olanak varken babasinin muptallasi oldu cikti !

Ve yarinde herseyin ödev edilmesini istiyorlar

Cok zordu lakin toparlandim birazcık !

Icimden yinede gidip savasmak geldi fakat her zaman bu soru ne icin kimin icin ?

kendisinden hicbir tepki gelmedi gelse cokdan olurdu olanlar

Ailesi hergün onlara gitmemizi kizlarinin hergün tüm herseylerine kosturmalarini istemisti , kendilerine yedirememislerdi kendi evindeyken hicbir is görmeyip , bizdeyken annemin ona herseyi ögretmesini ve hizmet etmesini

Ve aksamlari konulan bir cayi ızdırap olarak görüyorlardi kizlari icin

Cok uzun bir yazi oldu , süre ayirip yaziyi üsenmeden okuyup açıklama belirten arkadaslara simdiden sükranlarimi sunarim

Üst Alt