Son Konu

Airties 6271 ile Airties 5341 Modem-Access Point (Dağıtıcı) Kurulumu ve USB Paylaşımı

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Merhabalar, Airties 6271 ve Airties 5341 modemlerini kullanan arkadaşlara yardımcı olmak adına yazıyorum buraya, şayet ben epey sıkıntı çektim, sağdan soldan buldum buluşturdum, size de yardımcı olmak isterim Öncelikle Biri ADSL KoçNet şirketini VodafoneNet'in satın almasıyla yeni abonelikler askıya alınmıştı BiriADSL modemlerini de birkaç şirket ucuza satıyordu Dolayısıyla ben de Gittigidiyorda 35 ?'ye satılan 6271 modemden satın aldım Evime komşumda bulunan Airties 5341 kablosuz modemden, ethernet kablosuyla çektiğim internetim vardı, halihazırda laptop kullandığım için ethernet kablosu amelelilten başka bir şey değildi Ben de satın aldığım Airties 6271 modemimi, modem olarak değil de Dağıtıcı(Router) olarak kullanmak istedim Bunun için modemimi yanında verilen ethernet kablosuyla bilgisayarıma bağladım İnternet Explorer'dan Modem arayüzüne 19216821 ile girerek, seçeneklerden DHCP sunucusunu kapattım, DHCP aktarıcısını seçtim Kablosuz ayarlarından şifremi belirledim ve komşumdan gelen ethernet kablosunu 6271 modemimin 4 girişine taktım ve internetime kablosuz olarak hem bilgisayarımdan hem telefonumdan hem de tabletten girebildim Dikkat ettiyseniz komşumun 5341 modemine hiçbir müdahalede bulunmadım Ama istediğim bir durum daha vardı Benim aldığım modemin USB girişi var, oraya yazıcı, flash disk, hard disk ve hatta cep telefonu bile bağlanabiliyor ve ağ üzerinden istediğiniz bilgisayardan erişebiliyorsunuz Modemime flash disk taktım ama çalışmadı Airties'a mail attım BiriADSL şirketi talep ederse açarız dediler Ben modemin parasını ödedim size ne oluyor dedim Onlar da cihaza yazılım göndermişler, kurdum düzeldi artık flash diskime ağ üzerinden erişebiliyordum ama komşumun modemi 19216821 ve benim de modemim 19216821 olduğundan çakışma yapıyor, internet donuyordu, onu da şöyle çözdüm benim modemimi 19216822 yaptım Peki neden 19216811 yapmadın derseniz, iki modem de aynı ağ yapılandırması üzerinde olmalı ki veriler transfer edilebilsin Yani 19216811 olunca farklı sınıflandırmada oluyorlar Şimdi sıkıntısız bir şekilde internete giriyorum, flash diskimi ağ üzerinden açıyorum, ağ üzerinden kablosuz çıktı alıyorum, cep telefonumdan kablosuz çıktı alıyorum, daha ne yapsın bir modem yemek mi pişirsin?

Üst Alt