Son Konu

AKP'de Değişim Günü! Genel Başkanvekili Sayısı İkiye Çıkarılacak

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-e835943b64a0c8ba3f21e1e245e5a308db40c334.jpg

AKP, bugün gerçekleşecek 7. Olağan Büyük Kongresi'nde yeni devrin takımlarını belirleyecek. Kongrede değerli değişimlere imza atılması bekleniyor. 

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hayati Yazıcı ise, kongrede yapılacak tüzük değişikliğiyle genel başkanvekili sayısının 2'ye çıkarılacağını söyledi.

Kongrede partinin en üst karar organı Merkez Karar ve İdare Kurulu’nun (MKYK) üye sayısı 50’den 75’e çıkarılıyor. Yedeklerle birlikte sayısı 100’e ulaşacak MKYK’da eski bakan ve milletvekillerinin yanı sıra yeni isimlerin de olması bekleniyor. 15’i bayan, 15’i gençlerden oluşan MKYK’da genç ve bayan sayısında artış olabileceği de belirtiliyor. Kulislerde, tarihi 2023 olarak ilan edilen seçimlere partiyi hazırlayacak yeni takımlarda “tek şapka” kuralının uygulanacağı ve idare kademelerine getirilen isimlerin yalnızca bir vazifesinin bulunacağı belirtiliyor.

Yeni tüzük, yeni üniteler

Bugünkü kongrede oylanıp hayata geçirilecek yeni tüzük değişikliğiyle, AK Parti Genel Merkezi’ndeki ünitelerde de birtakım değişiklikler planlanıyor. Kimi ünitelerde birleştirme yoluna gidilebileceği belirtilirken, Bilişim ve Teknoloji ismiyle yeni bir ünite de oluşturuluyor. Partinin toplumsal medya etkinliklerini de bundan bu türlü bu ünitenin yapabileceği vurgulanıyor. Kimi ünitelerin isim ve yapılarında da değişiklik planlandığı kaydediliyor. AR-GE başkanlığının isminin de AR-GE ve Eğitim Başkanlığı olarak yine düzenleneceği belirtiliyor.

Yeni manifestoyu açıklayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta cuma namazı çıkışı yaptığı açıklamada, bugünü işaret ederek, "Kongre noktasında ön hazırlıklarımızı kararlı bir halde yaptık. Şu anda sloganlarımızdan tutunuz çarşamba günü yapacağımız konuşmaya kadar hepsi hazırlanıyor ve çarşamba günü yapacağımız konuşma adeta 2023'ün manifestosu olacaktır. Gerek insan haklarıyla ilgili yaptığımı ıslahat paketleri, gerekse iktisat paketiyle ilgili tüm bunları kapsayan bir konuşmayı planlamış bulunuyorum." demişti.

Dün gece yola çıkan vatandaşlar salonu doldurdu

"Kongrede yapılacak tüzük değişikliğiyle genel başkanvekili sayısı 2'ye çıkacak"

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hayati Yazıcı, kongrede yapılacak tüzük değişikliğiyle genel başkanvekili sayısının 2'ye çıkarılacağını söyledi.

Yetenekli Ünal: Bugün yeni bir seyahat başlıyor

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Uzman Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük kongre gününde açıklayacağı manifesto öncesi CNNTürk'te kıymetli açıklamalarda bulundu.

İşte Uzman Ünal'ın konuşmasında satır başları:

"Aslında söylemek istediğim şey çok açık. Biz 2023'e hazırlanıyoruz, cumhuriyetin 100'üncü yılına hazırlanıyoruz. Biz Türkiye'nin sıhhat, eğitim, güvenlik, bilişim altyapısını hazırladık. Her alanda yapılması gereken çalışmaları 19 yıldır gerçekleştiriyoruz. Merhum Turgut Özal 21'inci asır Türk çok olacak demişti. Biz de hem kendi bölgemizde, hem de gönül coğrafyamızda Türkiye'nin önümüzdeki yüz yılda Türkiye'nin bölgesinde bir üstün güç olmasını istiyoruz. Ve bunun çabasını veriyoruz 19 yıldan beri. O yüzden dedim ki biz daha yeni başlıyoruz. Yine yola çıkıyoruz.

Vakit zaman yorgunluklar olabilir, tökezleyebilirsiniz. Fakat her seferinde kıymetli olan cüretle yürümek, ayağa kalkmak ve inançla seyahatinize devam etmektir. 15 Temmuz üzere, 17-25 Aralık üzere dertler yaşamadık mı, tabi ki yaşadık. Fakat kıymetli olan bunları çözebilmektir.

Biz 19 yıldan beri Türkiye'nin meselelerini çözerek devam ediyoruz. 20 yaşındaki bir partinin 19 yılı iktidarda geçmiş ve bu 19 yıl içerisinde de birçok badireyi atlatmış. Ben her vakit kolay bir örneği veriyorum. 2002 yılında bu ülkede günlük 4.3 dolarla geçinmek zorunda olanların oranı yüzde 30. Yani her üç şahıstan birisi günlük 4,3 dolarına altında yaşamak durumundayken biz bunu bugün 1,4'e düşürmüşüz. Toplumun yüzde 30'u değil, 1,4'ü o yararla yaşamak durumunda.

Bizim seçim kaybetmekten psikolojisi bozulmuş muhalefetin, palavra ve iftiraya dayalı lisanı bizi ilgilendirmiyor. Hiçbir seçimi kazanamayanların bozulmuş psikolojisiyle AK Parti'ye dönük kullandıkları lisan artık yenilmeye ve kaybolmaya mahkum. Biz bugün yeni bir seyahat başlıyor. Bugün 2023 başlıyor."

Üst Alt