Son Konu

Alkışı hakedenler..

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Alkışı hakedenler Acı kaybımız! 3 ay önce ailemize katılan, Necmi ismini verdiğimiz kaplumbağamız dün ölüm etmiş Aile arasında sade bir törenle evin arka bahçesine gömdük Hayvancağız durduk yerde can verdiği için gidip Necmi'yi aldığımız dükkanın sahibine sebebinin ne olabileceğini sorduğumuzda ''Abi onlar kış uykusuna yatar'' cevabını almış bulunmaktayız, hepimizin başı sağolsun Bu vicdan azabıyla ben de fazla yaşamam herhalde Annemin maceralarıalkisihakedenler5c563b3b3a2d4alt Shrek'in fragmanlarını bildiren bir televizyon kanalında, el ele tutuşmuş Shrek ve Fiona'yı görebilen annem, 'Bunlar Süleyman ve Nazmiye Demirel çifti mi?' diye sordu! Seçememiş gözleri o mesafeden Alfabe Ben de bu sene okula başlayan torunum için kuvvetli bir moral alkışı istiyorum Daha ikinci gün: 'Örrrtmenim, taa evden buraya tel çizmeye mi geldik, her zaman yumarlak mı yapcaz, harf felan öretmicen mi?' deme cesaretini gösterdiği için Annem! 'Bu taraf bitti' diye CD'yi arkasına çeviren ve sonra da 'CD çalar çalışmıyor!' diye haykırış eden anneme beğeni az geliyor! Modem Yemek Yemek masamın üstünde duran modeme uzun uzun bakan anneanem 'Bu ne?' diye sordu Ben de basit anlasın diye 'Hani benim bilgisayarım var ya onunla internete giriyorum İşte internete girmek için o kutu zorunlu' diye uzun uzun açıkladım Anneannem dinledi beni; 'Yani modem bu' dedi ve konu kapandı Yaz okulu Bir alkış da annesine yaz okulunu kazandığı müjdesini veren üniversite öğrencisine gelsin Bu yaratıcılığa şapka çıkartılır Beyin göçü Tikky olduğu her halinden muhakkak olan kızımız BeşiktaşTaksim midibüsünde yandaki arkadaşına tasa yanmaktadır ''Şekerim dördüncü kere girdim ÖSS'ye, fakat tekrar kazanamadım, gidicem sonunda Amerika'ya o olucak Böyle böyle beyin göçü oluyor işteeaa!'' Sen git, masrafları ben karşılıyorum Alman yazar Bir alkış da lisede edebiyat dersinde okuduğu şiir bitince sınıfa dönüp 'Bu şiiri ünlü Alman yazan Goethe yazmıştır' diyen hocaya, 'Niye, kağıt bulamamış mı?' cevabını veren arkadaşa gönderelim Düz mantık Eğer bir sokakta yürüyorsanız ve camında ''Bu ev kiralıktır'' yazılmış bir evin yanından geçip birkaç adım sonradan önüne geldiğiniz bir başka evin camında ''Bu da'' yazısını görürseniz bilin ancak Trabzon'dasınız İngilizce yazılısı Bir beğeni da ingilizce sınavında 'Nice ' şeklindeki boşluğu 'Nice mutlu yıllara!' şeklinde dolduran, deha mi aptal mı olduğunu demin anlayamadığımız öğrencime istiyorum Hügo'lar beşledi Bir beğeni da lisede edebiyat kitabından bir metni tüm sınıfa sesli olarak okurken V Hugo'ya 'Beşinci Hugo' diyen arkadaşımıza gelsin Ne vakit? Kardeşim karne almıştı Lakin birçok zayıf notu vardı Annem, babamla beni kenara çekip uyarıları sıralıyordu; 'Sakın çocuğun moralini bozmayın, sakın fena bir şey söylemeyin' Uyarılar özellikle babama yönelikti; 'Hele de sen, sakın çocuğun gururunu kırma' Babam daha fazla dayanamadı ve sordu; 'Karne için ne süre özür dileyeceğiz?' Havale; Bankada gişenin önünde işlemimin yapılmasını bekliyorum Yanımdaki gişede işlem yaptıran ihtiyar teyzeye, işlemini yapan bayan soruyor: 'Parayı kim alacak teyze? Alıcısına ne yazalım?' Teyzem yanıt veriyor: 'Bu paranın hayrını görme İnşallah yazalım' Lamba Dün gece evime sırası gelmişken yolun tenhalığından olsa lüzum kırmızı ışıkta geçtim Peşinde yurdum polisine alkışı yargı ettiricek anons: 'Bacım o geçtiğin gece lambası değildi, çek sağa' Hacim nedir? Hoca bir arkadaşımdan naklen; 5 Sınıfların Fen Bilgisi sınavının 2 sorusu: 'Hacim nedir? Bir örnek vererek açıklayınız' Öğrencimizden gelen cevap: 'Hacdan gelenlere hacim denir Örnek: Nasılsın hacim?' Asabi polis Hareketli bir Bağdat Caddesi akşamında, polis abilerimiz rutin olduğu üzere devriye gezmektedir Işıklarda herif bekleyen taksiye yaklaşılır ve; ''Ticari, umma yapma, devam et'' anonsu yapılır Camdan eliyle '1 saniye' işareti yapan taksiciye, ikinci ve fazla manidar anons kazanç ardındaki; ''Ticari, benne pölümüye girme! Devam et dedik!'' Neden olmasın? 5 yaşındaki yeğenime babası soruyor: 'Büyüyünce ne olacaksın kızım?' 'Asena olacağım babacım; sen ne olacaksın?' Babası gayet sakin yanıt veriyor: 'Katil' İkisine de iş hayatlarında başarılar  

Üst Alt