Son Konu

Amazon Prime üyeliği nasıl iptal edilir?

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
amazon-prime-uyelik-iptal-etme-nasil-yapilir.jpg

Aylık 7,90 Türk Lirası fiyatıyla ülkemizde faaliyet gösteren Amazon Prime; bedava kargo, Video, Gaming, Süper vb. hizmetlerle kullanıcılara hitap ediyor. Örneğin normalde 10 TL kargo ücreti isteyen bir ürünü Prime sayesinde sadece kendi fiyatıyla satın alabiliyorsunuz. Herhangi bir kargo veya nakliye bedeli kredi kartınıza yansımıyor. Peki Amazon Prime üyelik iptal etme kararı aldığınızda bunu nasıl yapacaksınız?

En ince ayrıntılarıyla birlikte hazırladığımız Amazon Prime üyelik sonlandırma rehberinde bu konuya değindik. Prime’ı kullanmadığınız süre boyunca Amazon’un özel indirimlerinden, ücretsiz kargo hizmetinden ve diğer avantajlarından yararlanamayacağını aklınızda bulundurmanızda fayda var.

Amazon Prime iptal etme – Resimli Anlatım

Özetle; Amazon Prime’ı iptal etmek için hesabınıza giriş yapın ve “Hesaplar ve Listeler” menüsüne tıklayın. Ardından “Prime” kısmına giriş yapın. Sağ üst köşedeki “Üyeliği Yönet” menüsünü seçin ve ardından “Üyeliği sonlandır” düğmesine basın. Sonraki sayfada, “Avantajlarımı İptal Et”e tıklayın ve talimatları izleyerek işlemi tamamlayın.

Aşağıdaki resimli anlatım rehberini takip ederek daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz:

1. Adım: Buradaki linke tıklayarak Amazon hesabınıza giriş yapın ve sayfanın sağ üst köşesine gidin. Fareyle “Hesap ve Listeler”in üzerine gelin ve menüden “Prime Üyeliğim”e tıklayın.

2. Adım: Sayfanın sağ üst köşesinde, “Üyelik” başlığının altındaki “Ayarları güncelle” butonuna tıklayın. Ardından “Üyeliği ve ayrıcalıkları sonlandır” seçeneğine basın.
amazon-prime-uyelik-iptal-etme-nasil-yapilir-1.jpg
3. Adım: Sonraki sayfada Amazon, Prime avantajlarınızı sonlandırmak istediğinizden emin olup olmadığınızı soracaktır. Eğer eminseniz ve artık para ödemek istemiyorsanız “İptal İşlemine Devam Et” butonuna basmanız gerekiyor.

4. Adım: Bir kez daha sizden onay isteyen Amazon, köprüden önceki son çıkışta Prime üyelik iptal etme işleminden önce kararınızda ısrarcı olup olmadığınızdan emin olmanızı istiyor. Cevabınız hala ‘evet’ ise, “…. tarihinde üyeliğimi sonlandır” butonuna tıklayabilirsiniz. Fotoğrafta gördüğünüz 23 Ağustos 2021 tarihi sizde aynı olmayabilir, buradan herhangi bir kuşku duymanıza gerek yok.
amazon-prime-uyelik-iptal-etme-nasil-yapilir-2.jpg
Amazon Prime para iadesi yapıyor mu?

Amazon’un açıklamasına göre, Bedava Teslimat ve Prime Video dahil olmak üzere Amazon Prime ayrıcalıklarından yararlanmamış olan ücretli üyeler tam para iadesi alma hakkına sahiptir. Bu konuda şirketin +90 811 213 0085 numaralı müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Alternatif olarak web sitesindeki Müşteri Hizmetleri Merkezi üzerinden çevrimiçi olarak da yetkililerle görüşebilir, Amazon para iadesi talep edebilirsiniz.

Üst Alt