Son Konu

Amerika’da Yeni Kurulan Siyasi Partinin Lideri, Partisinin Kripto Para Yanlısı Olacağını Açıkladı

teknolojiuzmani

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Andrew_Yang.jpg

The Forward Partisi başkanı Andrew Yang, partisinin kripto para yanlısı bir yaklaşıma sahip olacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter
ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Amerikalı teşebbüsçü, siyasetçi ve yeni açılan Forward Partisi’nin kurucusu Andrew Yang, partisinin ABD kripto varlık topluluğunu temsil edeceğini söyledi.

“Sol parti değil. İleri parti.” sloganıyla kurulan partinin kripto para yanlısı kurucusu Andrew Yang’a nazaran dijital varlık sanayisi de bu istikamette ilerliyor.

Yang hususla ilgili şu açıklamalara yer verdi;

“Forward Partisi’ni sahiden bir Kripto Partisi yapmak istiyorum. Zira ortadaki ahengi çok derin görüyorum. Kripto para topluluğunun ilerlemesinin ve yeniliklerin muazzam bir şey olduğunu yasa koyuculara anlatmak istiyorum.”

Teşebbüsçü, Bitcoin ve altcoinlerin partisinde odak noktası olacağına dikkat çekti. Pandeminin başlangıcından bu yana Amerika’daki değerli finansal meselelerden bahsetti. Yang, bu problemli durumda dijital varlıkların son derece yararlı olabileceğine dair umutlarını lisana getirerek şunları söyledi;

“Ülkedeki büyük sıkıntılarımızı çözmek için kripto para dünyası bize umut olabilir.”

ABD hükümetinin kripto para düzenlemelerinde “hiçbir şey” yapmaması gerektiğini savunan Elon Musk’ın bilakis Yang, yatırımcıların hiçbir kural olmadan piyasada süreç yapamayacaklarına inandığını belirterek şöyle konuştu;

“Kripto para dünyasında kendi işimizi büsbütün kendimizin yapabileceğini gerçekçi bulmuyorum. Bu bölümde kimi düzenlemeler olması gerekecek, lakin bunun hakikat, akıllı bir halde yapılmasını istiyoruz.”

Kanadalı siyasetçi de kripto paralar olumlu bakıyor

Kripto varlık sınıfına takviyesini tekraren kanıtlayan Andrew Yang dışında, siyasi hayatta Bitcoin ve altcoinlere meraklı öbür isimler de var.

Kanada’da süratle büyüyen “Halk Partisi”nin başkanı Maxime Bernier bu örneklerden biri. Ülkede yapılacak federal seçimden bir hafta evvel kendisine kripto paralardan yana olup olmadığı soruldu ve olumlu karşılık verdi.

“Merkez bankalarının paramızı ve iktisadımızı nasıl mahvettiklerini görüyoruz. Ben daha çok eski moda altın ve gümüş hayranıyım, lakin kripto paralar merkez bankalarına karşı çıkmanın yenilikçi öteki yolu.”

Üst Alt