Son Konu

Android 10 çıkış tarihi açıklandı!

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
android-10-geldi.jpg

Geçen hafta şaşırtıcı bir hamle yapan Google, 10 yılı aşkın süredir tatlı isimleri verdiği Android işletim sistemi için değişikliğe gitti. Bu kapsamda Android Q işletim sisteminin, Android 10 olarak yeniden adlandırıldığını duyurmuştuk. Bugüne kadar Google’ın yeni Android sürümü ile ilgili haberlerimizde, iOS 13 ile aynı dönemde yani Eylül ayında yayınlanacağını belirtiyorduk. Beklendiği gibi oldu ve Android 10 çıkış tarihi hakkında Google’dan beklenen bilgi geldi.

Android 10 çıkış tarihi belli oldu

Bazı kullanıcılar Google Destek ekibine Android 10 çıkış tarihi hakkında sorular yöneltti. İki farklı temsilci, 3 Eylül 2019 tarihinde Android 10 işletim sisteminin yayınlanacağını belirtti. Yani, Android 10’un yayınlanmasına sekiz gün kaldı.
android-10-cikis-tarihi.jpg
Güncelleme yayınlandığında Pixel 3 / 3 XL, Pixel 3a / 3a XL ve Pixel 2 /2 XL gibi eski modeller de dahil olmak üzere tüm Pixel serisine ulaşacak. Bunun yanı sıra Google, Pixel ve Pixel XL modellerini iki yıllık destek süresi dolmasına rağmen, Android 10 ile buluşturacak.

Katlanabilir telefon ve 5G desteği, akıllı cevap gibi yeniliklerin yanı sıra gelişmiş güvenlik ve gizlilik gizlilik özellikleri Android 10 ile kullanıcılara sunacak. Bunun yanı sıra arka plan güncellemeleri, gelişmiş dijital ferah ve ebebeyn kontrolleri gibi birçok özellik daha kullanıcı dostu bir deneyim sağlayacak.

Üst Alt