Son Konu

Android İşletim Sistemi Kullanımı

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Android İşletim Sistem Kullanımı

Android İşletim Sistemi Kullanımı Hakkında Data

Android mobil cihazlar için, Google ve Open Handset Allience tarafından geliştirilen Linux tabanlı ve açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir

Androidin açık kod tabanlı yapısı bir çok başvuru geliştirici için bir zemin oluşturmuş ve bu doğrultuda demin yeni çıkmış olmasına karşın, bu alanda yıllardır var olan ve smartphone kullanıcılarına hizmet eden öteki işletim sistemlerinin bir çoğunu geride bırakmıştır

Donanıma hayat veren, kullanımını sağlayan ve kolaylaştıran yazılım; mobil platformlar için de her geçen gün önemini arttırmaktadır Bunlardan birisi de Google tarafından geliştirilen ve şu an dünyada en yaygın mobil işletim sistemlerinden biri olan, Androiddir

En büyük avantajı açık kaynak kodlu olması ve bunu desteklemesi olan Android, bu yönüyle mobil platformlara dilekçe geliştirmek isteyen insanlar için de kayda değer bir yol gösterici olmuş ve geniş bir alan yaratmıştırGünümüzde; mobil cihazların önemi gittikçe artmaktadır

İnsanların sanal ortamdaki ihtiyaçlarını vakit ve mekan kısıtlaması olmadan gidermelerini karşılayan bu cihazlar, gün geçtikçe daha da gelişmektedir Bu gelişim doğal olarak; ekipman tarafında olduğu kadar yazılım tarafında da gerçekleşmektedir

Android işletim sistemi, günümüzde akıllı telefonlar ilk kez elde etmek üzere, dizüstü bilgisayarlar, tablet bilgisayarlar, Ekitap okuyucular, televizyon(Google TV), saat(Im Watch) gibi birçok elektronik cihazda kullanılmaktadır *

Üst Alt