Son Konu

Android Q, Araba Kazalarını Tespit Edip Yardım Çağırabilecek

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
android-q-araba-kazalarini-tespit-edip-yardim-cagirabilecek-1557758789.jpg

Google yeni bir Android sürümü tanıttığında birçok kullanıcı arayüz değişikliklerine odaklanır ama gerçek şudur ki Google, Android işletim sistemini geliştirmek için her yeni Android sürümüne birbirinden işlevsel özellikler ekler. Android Q ile birlikte göreceğimiz enteresan ve bir o kadar yararlı özellik ise Otomobil Kazası Tespit.

XDA Developers’ın Android Q beta 3 sürümünde keşfettiği Safety Hub (Güvenlik Merkezi olarak tanımlayabiliriz) isimli tatbikin içinde son kademe yararlı bir özellik bulunuyor. Şimdi en son ismi belirlenmemiş ve tatbikte DogFood (köpek maması) ismiyle bölge alan özellik, Pixel akıllı telefon kullanıcılarının hayatını kurtarabilir.

ad026af0df39ee30619ab520c7a7e53860742232.png

DogFood isimli özellik etkinleştirildiğinde Android Q, rastgele bir otomobil kazası gerçekleştirdiğinizde bunu tespit ediyor, sizin belirlediğiniz inançlı bireylere ve acil yardım servislerine haber gönderiyor. Böylelikle önemli bir trafik kazası durumunda yardım çağırmak için telefonunuzu bulmaya çalışmanız gerekmiyor.

Android Q’nun bu süper özelliği pek çok kullanıcı tarafından sevilecek olsa da özelliğin bulunduğu Safety Hub pratiği Pixel akıllı telefonlara has olacak üzere duruyor. Dolayısı ile Android Q işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanıyor olsanız bile otomobil kazası tespit özelliğinden faydalanamayabilirsiniz.

Üst Alt