Son Konu

anne merhameti

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
ANNE MERHAMETİ

“Bebeğimi gorebilir miyim? dedi yeni anne Bebeğinin minik yuzunu gormek icin kundağı actı ve şaşkınlıkla adeta nutku tutuldu! Anne ve bebeğini seyreden doktor, hızla arkasını dondu ve camdan bakmaya başladı Bebeğin kulakları yoktu Muayenelerde, bebeğin duyma yetisinin etkilenmediği, sadece gorunuşu bozan bir kulak yoksunluğu olduğu anlaşıldı Aradan yıllar gecti, cocuk buyudu ve okula başladı

Bir gun okul donuşu eve koşarak geldi ve kendisini annesinin kollarına attı Hıckırıyordu Bu onun yaşadığı ilk buyuk hayal kırıklığıydı; ağlayarak:

“Buyuk bir cocuk bana ucube dedi

Kucuk cocuk bu uzuntuyle buyudu Arkadaşları tarafından seviliyordu ve oldukca da başarılı bir oğrenciydi Sınıf başkanı bile olabilirdi; eğer insanların arasına karışmış olsaydı Annesi, her zaman ona:

“Genc insanların arasına karışmalısın diyordu

Ancak aynı zamanda yureğinde derin bir acıma ve şefkat hissediyordu

Delikanlının babası, aile doktoru ile oğlunun sorunu ile ilgili goruştu;
“Hicbir şey yapılamaz mı? diye sordu

Doktor:

Eğer bir cift kulak bulunabilirse, organ nakli yapılabilirdedi

Boylece genc bir adam icin kulaklarını feda edecek birisi aranmaya başlandı İki yıl gecti bir gun babası:

Hastaneye gidiyorsun oğlum, annen ve ben, sana kulaklarını verecek birini bulduk ancak unutma bu bir sırdedi

Operasyon cok başarılı gecti ve adeta yeni bir insan olmuştu Yeni gorunumuyle psikolojisi de duzelen genc, okulda ve sosyal hayatında buyuk başarılar elde etti Daha sonra evlendi ve diplomat oldu yıllar gecmişti, bir gun babasına gidip sordu:

Bilmek zorundayım, bana bu kadar iyilik yapan kişi kim? Ben o insan icin hicbir şey yapamadım

Babası:

“Bir şey yapabileceğini sanmıyorumdedi Fakat anlaşma kesin, şu anda oğrenemezsin, henuz değil

Bu derin sır yıllar boyunca gizlendi Ancak bir gun acığa cıkma zamanı geldi Hayatının en karanlık gunlerinden birinde, annesinin cenazesi başında babasıyla birlikte bekliyordu babası yavaşca annesinin başına elini uzattı; kızıl kahverengi saclarını eliyle geriye doğru itti; annesinin kulakları yoktu

Annen hicbir zaman sacını kestirmek zorunda kalmadığı icin cok mutlu oldudiye fısıldadı babası ve hic kimse, annenin daha az guzel olduğunu duşunmedi değil mi?

Gercek guzellik fiziksel gorunuşe bağlı değildir, ancak kalptedir!

Gercek mutluluk, gorduğun şeyde değil, asıl gorunmeyen yerdedir

Gercek sevgi, yapıldığı bilinen şeyde değil, yapıldığı halde bilinmeyen şeydedir!
alıntıdır

Üst Alt