Son Konu

Apartmanda kedi besleme hukuku

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
23
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Apartmanda kedi besleme hukuku hakkında kısaca bilgi

Kat malikleri, gerek bağımsız bolumlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, ozellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını ciğnememek ve yonetim planı hukumlerine uymakla, karşılıklı olarak yukumludurler

Bu kanunda kat maliklerinin borclarına dair olan hukumler, bağımsız bolumlerdeki kiracılara ve oturma (Sukna) hakkı sahiplerine veya bu bolumlerden herhangi bir suretle devamlı olarak faydalananlara da uygulanır bu borcları yerine getirmeyenler kat malikleriyle birlikte, muteselsil olarak sorumlu olur

Bu Konudaki bir Yargıtay Kararını aşağıya alıyoruz Ancak, aşağıdaki yargı kararından da anlaşılacağı gibi hayvan besleme hususunda bina YONETİM PLANINI incelemeniz gerekmektedir

TC YARGITAY 18 HUKUK DAİRESİ MUDAHALENİN ONLENMESİ DAVASI

Yonetim Planında Kat Malikleri Kurulunca Musaade Edilmedikce Hayvan Beslenmesinin Yasaklanmış Olması Nedeniyle Beslenen Kedinin Anataşınmazdan Uzaklaştırılması

BAĞIMSIZ BOLUMDE EVCİL HAYVAN BESLEME

Yonetim Planında Bağımsız Bolumler ve Eklentilerle Ortak Yerlerde Kat Malikleri Kurulunca Musaade Edilmedikce Hayvan Beslenmesinin Yasaklanmış Olması

EVDE KEDİ BESLEMEK

Yonetim Planında Bağımsız Bolumler ve Eklentilerle Ortak Yerlerde Kat Malikleri Kurulunca Musaade Edilmedikce KediKopekTavuk Beslenmesinin Yasaklanmış Olması
634 sayılı Kanun – md28

imagesapartmandakedibeslemehukuku5ad78487ea488

Üst Alt